bugün

Allah daha büyüklerinden korusun.insanlar eve şimdi girdiler.
Adapazarı yine şiddetli sallandı.
Ankarada öyle bir hissedildi ki dedim aha gidiyoruz amk. Geçmiş olsun herkese.
Herkese geçmiş olsun.
Geçmiş olsun. inşallah tarih tekerrürden ibarettir olmaz. Yoksa hala uygunsuz rant ile yapılan yapılar insanlara mezar olacak ama verilere göre en geç 2030 yılı.
su an duzcedeyim. hala sallaniyor. sallanmadan once sesten dalganin geldigini bile alenen anlayabiliyorsun.
herkese çok geçmiş olsun. inşallah can kaybı olmamıştır.

istanbuldan bu kadar kuvvetli hissetiğimiz depremin oradaki etkisini ancak allah bilir.. zaten saat 3 e kadar uyuyamadım evde misafirler var. saat 3.30 civarı bir dalar gibi oldum kafamın hemen yanındaki gardrop güp güp güp güp sesler çıkartıp duvara vurunca kendime geldim.

doprom olo yoşomoyo oloşmoloyoz. 17 ağustos ile beraber bu kaçıncı deprem oldu lan alışamıyoruz işte bir türlü..
herkese çok büyün geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın bir daha böyle bir şey yaşatmasın inşallah.
hepiniz Allaha emanetsiniz.
Bu zelzele doğanın gücünü birkez daha bizlere gösterdi. Umarım binalar sağlam, insanlar sağlıklı olurlar. Geçmiş olsun
Benim Düzce'deki akrabalarla konuştum. Yıkıntı yok ama evde eşyalar yerlere saçıldı dediler. Zor işleri, zaten 99 depreminden dolayı travmaları var. Apartmanda oturanıyorlar. Hepsi müstakil ev yaptılar şehir merkezi dışında.
Kocaeli Darıca'da hiçbir şey hissetmedim. Halbuki bir çok arkadaşım uyanmış, WhatsApp gruplarında deli muhabbetler dönmüş ama ben hiçbirini görmedim. Şaka yaptık yazsanız kameraya el sallarım o derece. ilk defa bu kadar şiddetli bir depremi hissetmedim. Hayır hanım da hissetmedi, oğlan da hissetmedi. Keşke hep böyle olsa..
bayağı sallandı. insanlar nasıl hissetmemiş anlamadım. ben ilk defa bu kadar depremi hissettim. yatağım beşik gibi sallandı. tanım: sadece istanbul'da hissedilmeyen deprem.
bir de insanların dışarı çıkmasını fırsat bilen tipler hırsızlık için evlere girmiş...gerçekten kainatın bambaşka bir boyutuyuz türkler olarak...

2011 japonya depreminde yakuza üyeleri insanların yıkılan evlerinin arasında devriye gezip ekmek, süt dağıttı depremzedelere. bizde de hırsızlık gasp ne ararsan var. allahım sen sabır ver.
hemen terk edin oraları karadenize falan taşının.
Yatağım delicesine sallanıyordu. Bir an işe geç kaldığım için uyandırıldığımı düşünürken uyandıracak kimsenin olmadığı aklıma geldi. Gözümü açtım, sanki beşikteyim. Kapının altına gittim durdu,2-3 dakika bekleyip uyudum geri. Geçmiş olsun.
korkusunu bu kadar iyi Kamufle eden, bu kadar güzel bir kadın görmemiştim...

https://www.mynet.com/59-...yakalandi-8177812-myvideo
Geçmiş olsun.
Hissetmedim hatta o saatlerde yarı uykulu yarı uyanıktım.
yıkılmaz sandığım o insan çökmüş.
acayip acayip işler...
bir deprem ani is yerindeydim.
baktim uzun surecek sartelleri kapayip gazi kestim musluklari kapattim. zaten yerin iki kat altindayim.cikmaya calissam cikamam.olmezsem bile yanarak sudan bogularak gazdan zehirlenip ölmeyim dedim. telefonu yanima sigarayla alip oturdum.
bakin deprem bitse bile yerin altinda olunca ugultu catirtilar bir sure devam ediyor.
kaybedecek bir seyim olmadigindan serin kanli olup mantikli dusunurum.
mesela sigara onemli.
Hissetmedim.

Ama annem sağolsun bolca hissettirdi. Bağırış çağırış yüzünden...

Geçmiş olsun naçizane ülkem...
hayırı sayılır bir şiddette gerçekleşmesine rağmen can kaybı yaşanmaması sevindirici. tabi bunda 1999 depreninde sağlam olmayan tüm binların yıkılmış olması ve kentsel dönümüşün depreme dayanıklı yapılması da etkili oldu.
TRT radyo tiyatrosu gibi, başlığı ARKASI YARIN..

Sonraki merak konusu... 99 depreminin üzerinden 23 sene geçmiş...

inşaata yığınla para harcanmasına rağmen biz ‘Çök Kapan, Tutun’ içerikli eğitime geçerek önlem aldık.

Deprem anında uyanık olanlar yönergeye uygun davranmışlardır sanırım. ;)
Afgan uyruklu bir kişinin öldüğü deprem.
yaralı sayısı 35.
herkes hissetmiş bir ben hissetmedim nedense.
Merkezinin önemi yok depremin her türlüsü kötü. Rabbim beterinden korusun. Can kaybı olmaması güzel haber. Hisseden yaşayan herkese geçmiş olsun.