bugün

az önce cnn türk'te çıkan kişiler. adamlar 23 gündür taksimde yatıp kalkıyorlarmış. arkadaş ne iş yapıyor bunlar? malatya'dan gelmiş bir tanesi. evet.
az önce ben de gördüm. adamlar malatyadan gelmiş.

lan mal gitsene orada tutsana pkk ya karşı nöbetini. Taksim'i tutyormuş. Hey allaam. Yemin ederim oradan geçen karıya kıza laf atmıyorsa adam değilim.
görsel

ondan sonra gezi parkı kokuyor. kokar tabi..
Askerliklerini bitli piyade olarak yapmışlar ve şimdi hürgeneral olarak vatanı kurtarıyorlardır.
Ağır işsizdir.

Bir de bu ayak takımını gezicilerle kıyaslamazlar mı? Geziciler sabah işe gidip akşam eylem yapıyordu. Daha çok da cuma akşamından pazar akşamına kadar. Hiç malatyadan gelenini duymadım. Hiç bedava sucuk dağıtıldığını da duymadım. Biber gazı için talsit, süt yardımını da polis araması yüzünden götürememiştik.
Kisikli cumhurbaskanligi konutunun onunde yapilandir. Bir de vatani koruyoruz demiyorular mi ulan binanin onunde bos bos bekliyorsunuz binayi mi koruyorsunuz. Hep reklam bunlar iste.

Ileride de anlatirlar sene 2016 biz kisikli da 1 ay nobet tuttuk vatani kurtardik harbi siz o binanin onunde durmasaniz ulke gitmisti elden minnettariz.
demokrasi lafını ağzından düşürmeyip darbeci askere domalan, darbe gecesi korkusundan evine kapanan postal yalayıcıların kabullenemediği adam gibi adamdır.

aşağıladınız insanlar destan yazdı. artık kabul etseniz de etmeseniz de bu bir gerçek.

halk darbeye karşı direnenleri de gördü, bağdat caddesi'nde tankları alkışlayanları da gördü, forum köşelerinde "darbe mi? ay hadi inşallah" diyen zavallıları da gördü.

postal yalayıcılardaki yüzsüzlüğe bakar mısınız? atm'lerden paralarını kurtarıp evlerine erzak stoklayan korkaklar, darbecilere karşı mücadele edenlere dil uzatıyor. *
#33584187 ortada destan falan yazılmadı. O senin abartın. Sivil halk sokakta olmasa da darbe olamayacaktı. Çünkü fetö cü subaylar yarı yolda satıldı.

Ayrıca sizin fetö cüler ile beraber içeri tıktığınız subaylarımız sivilden birlikleri arayarak bir delilik yapmamaları gerektiğini söylediler. Hatta bazıları bizzat askeri karargahlara giderek (eski komutana olan bağlılık ayrı bir olaydır) durumu kontrol altına aldılar.

Ama en önemli olan ordunun içinde yer alan fetöcü subayların büyük çoğunluğunun bu darbe girişimine katılmaması oldu.

Yani tankın önüne yatan halk pek bir şey değiştirmedi. Ama sen öyle mutlu olacaksan öyle inan be oğlum.

O gece kahramanlar da vardı. Tankın altına yatmayı cesaret sayıp sağ elini kaybeden rakip cemaatten embesiller de vardı.
Hepsi kahraman ilan edildi.