bugün

(bkz: zamanin otesinde entry girmek)*
futbolu fanatizm olarak görmeyen, türk takımlarının başarısıyla gurur duyan herkesin, fenerbahçe' nin kazanmasını istediği maçtır. fenerbahçe' nin kazanmasını istediğim mücadeledir.
fenerbahçenin puanla döneceğinden emin olduğum maç.
fenerbahcemin puanla donecegine inandigim , ve dahi dua edecegim , yine yurt ve sozluk capinda, bjk li cimbomlu demeksizin destek bekledigim ve muhtemelen bu beklentimin havada kalacagi , mactir.
kalbimizin psv ile atacağı ancak fenerbahçe'nin en az 1 puanla döneceğini düşündüğüm maçtır.
kli$e olsada puan yada puanlar bekledigim mac. galibiyet halinde gruptan cikmayi garantileyecegimiz bir müsabaka. biraz cesaret zico, biraz gayret kezman.
mateja kezman' ın yıldızlaşacağı şampiyonlar ligi müsabakası.
fenerbahçe'nin psv'ye nostalji yaptıracağı maçtır.. **
(bkz: luciano)
(bkz: alex)
(bkz: appiah)
(bkz: appiah)
*
mateja kezman'ın bütün sene boyunca beklediği ama oynayamacağı maç..
hollanda'da alınacak 1 puanın avantajımızın devam edeceği, 3 puan dahilinde ise gruptan çıkma yolunda çok büyük bir adım olacağı karşılaşmadır.

milletçe yas içinde bulunduğumuz bu dönemde, maçtan çıkacak iyi bir sonucun biraz da olsa yüzümüze tebessüm getirmesi dileğiyle sarı lacivertimize yürekten başarılar dilerim. olası bir provakatif harekette
( saha içine pkk yandaşı kimselerin girmesi veya tribünlerde slogan ya da pankart asılması ) ne futbolcularımız ne de tribünde ki taraftarlarımızın ters bir tutum içinde bulunmaması, aksine o çapulculara uymayıp, hırsımızı psv den çıkarmamız daha akılcı olacaktır.

maç analizine gelmek gerekirse de, sezon başı 5 önemli futbolcusunu satan psv de ( cocu, alex vs)
oyun anlayışında ve futbolcu kalitesinde pek bir değişiklik olmamış. az alkmaar'dan alınan kovermans ve lazoviç gerçekten etkili topçular, keza afeelay, genç yetenek aissiati, 33 yaşında ki ajax'tan alınan perez ve farfan vasat üstü futbolcular kolay maç olmayacaktır. her iki takımda sol kanatları etkili klupler, eğer deivid sağ kanattan, içeriye dogru çok dripling yapıp kanadı boşaltırsa, psv'nin oradan cok etkili atakları olacaktır bu şartlar altında önder sağ bekimiz olursa savunmayı daha garantiye alır fakat hücumda zayıf kalır sağımız. yok eğer deivid sağ kanatta ki görevini layıkiyle yerine getirirse, sağ bekimizin gökhan olması, bindirmelerde ve isabetli ortalarda yüzdemizin çoğalmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum.
en önemli sorun ise deniz'de gibi görünüyor çünkü psv hızlı atağa kalkan bir takım hüvviyetinde, deniz iyi bir kesici olabilir ama yaptığı pas hataları başımız ağrıtabilir diye tahmin ediyorum.

türkiye'min tebessüme hiç bu kadar ihtiyacı olmamıştı, duy bizi kanaryam.
vatan gazetesinde bir manşet ''perez'e dikkat'' tarih 23 ekim 2007 (bugün).
24 ekim 2007 vatan gazetesi olası bir başlık : ''vatan uyarmıştı''
fenerbahçe'nin ardarda başarılı sonuç alma kabızlıgının etkilememesini umdugum karşılaşmadır. allah'ın izni ile yenin su psv'yi de en azından morale ihtiyacımız olduğu su günlerde hediye olsun şu millete.
iddaa'nın fenerbahçe'nin kazanmasına 3,1 oran verdiği karşılaşmadır.
psv'nin çift forvetle oynamasının değerlendirilmesi gerektiği maç.
yenilmeyiz in$allah.
berbat günümü daha da berbat edebilcek tek faktör. Umarim zico ve elemanlari moralimin türevini alip sifira eşitlemez. x yerine bir versin kafi benim için.
şampiyonlar ligi g grubunda sıradan bir puan maçı.bazı yayın organlarında ,ülkenin içinde bulunduğu hassas dönem nedeniyle vatan ,millet ,sakarya edebiyatının kullanılarak gereğinden fazla önem yüklenmeye çalışılan maçtır.ne fenerbahçe kazanırsa türkiye yücelecek ne de kaybederse türkiye üzülecektir.

edit:berabere bitti...kazanan da yok kaybeden de.
fenerbahçe'nin tekerinin patlayacağı maç olacaktır. zira ilk inter maçında inter'in tüm defans oyuncusu yedeklerden oluşuyordu. ikinci maçta ise rakibin kalecisi üçüncü kaleciydi. ama fenerbahçe bu maçta tam kadro, disiplinli, hızlı bir psv görecek. umarız en kötü bir beraberlikle döner ama yenilse de deplasman olduğu için gelecekte çok önemli bir mağlubiyet olmayacaktır.
ilk yarıda gökhan gönül'ün mükemmel oynadığı maç. türk futbolunda az görülen ve aradığımız bir bek tipi. *
psv eindhoven' in, ilk yarısında, ikili mücadeleden çok psikolojik mücadeleye girdiği maç. semih şentürk' ün yüzüne tüküren eric addo' nun kırmızı kart görmesi gerekirdi. zaten maçın başından beri addo, semih' i oyundan düşürmek için elinden geleni yaptı. fenerbahçe ayağı yere basarak oynadı ve etkili hücumlar gerçekleştirdi ancak alex de souza' nın yine kasti bir müdahale ile sakatlanması sonucu oyunun kontrolü biraz psv' ye kaydı.
fenerbahçenin 11 kişiyle tamamlamasından şüphe edilen maç.
son dakikalarda fenerbahce kalesı önüne atılan yabancı maddeyi alan aurelıonun hakeme uzattığı ama hakemın almadığı mac!!!

iki kere denedi ama hakem ınatla o yabancı maddeyi almadı. çünkü alsa kayıtlara gececek, almadı ya o artık önemli değil. aynı mac istanbulda olsaydı hakem o cismi alır yüksek bir para cezası olarak en uygun uzvumuza yerleştirirdi.
sari kartlarin hava'da ucustugu mac, lugano yine gözlerini pörtlete pörtlete ben bir sey yapmadim derken sari kart görüdgü mac.*
(bkz: platini istifa)
an itibariyle psv forveti lazovic in kacirdigi gol sonrasi sanki hic birsey olmamiscasina kalecimiz volkanin sise suyundan izinsiz alip bi yudum ictigi mactir.