bugün

ileri demokrasi uygulamalarından bir yenisi daha.

(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
(bkz: işte bunlar hep piçlik)
Ulkeyi komple kapatsalar da rahatlasak amina koyim!
zenmate uygulaması ve benzerleri hem erişimdeki data alışverişine hem de bağlantı hızına (kullanılan cihazın cinsine göre) yük bindiriyor. dns ayarlarının kaldırılması orta vadede bir çok kişinin açık internet erişimini sekteye uğratacaktır.

dünyanız maç özetleri ve acun medya'dan daha ötede değilse sıkıntı yok ama interneti iş için kullanıyorsanız yada bilgilenmek amacıyla kullanıyorsanız sıçtı cafer bez getir...
(bkz: sikmeseler bari)

edit: amk dnsyi değiştirdiğim için sözlüğe giremiyordum. aşağı tükürsen rte, yukarı tükürsen rte.
az önce farkına vardığım ve ttnet dns ayarlarına dönüşle bağlantı sorunumun ortadan kalktığı olay.

twitter'a kadar her şeyin engellenmesini anlarım da dns denen naneden ne istediniz? kendisi herhangi bir içerik barındırmadığından yasadışı bir içerik de barındırması söz konusu değildir.

göt korkusu nelere kadir amk!
tek çaremizin google dns olduğunu sanan dallamaların yedikleri halt.

evlâdım bunun daha tonla çeşidi var. hepsini engelleseniz hotspot shield'ı, cyber ghost'u var...

götünüzü de yırtsanız ortaya çıkmasından it gibi korktuğunuz sırlarınız ortaya çıkacak. insanlar da bunu öğreneceeeek!

not: kamuya açık alanda paylaşmadığım yukarıda yazdığım seçeneklerle ilgili daha fazla bilgi isteyenler özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirler.
Amk nasıl giriyosanız girin söylemeyin yöntemlerini onu da mı gapatsınlar lan??!
SurfEasy adlı VPN programını bedavaya indirip kolayca aşabileceğiniz problemdir.
an itibari ile başlamış olaydır. bunu da bozdular amk.
Open dns nin yanında
(bkz: çare vpn)

Yasak sayesinde yediden yetmişe herkes teknolojiyi çözdü, otobüste 65 yaşında amca vpn ile cepten tweet atıyordu*
Hadi pc yi de yasakla şimdi yerse.
Büyük patlamadır. An itibariyle herhangi bir internet sitesine otomatik dns dışında giriş mümkün değil. Sıra vpn'e mi geliyor merak içinde izliyorum.
8.8.8.8 8.8.4.4 şu an için elverişli değil.
208.67.222.222 208.67.220.220'de bi sorun yok gibi.
ama onu kapatan bunu da kapatabilir.
bu sabah farkettiğim vaka-i şerriyedir efendim. zira telif hakkı nedeniyle mahkeme kararıyla girişi engellenen tonla site var. bunlardan en bilineni bir müzik dinleme sitesi olan http://listen.grooveshark.com/. gelgelelim bu sabah bilgisayarımı açtığımda internete giriş sorunu yaşadım ve hata dns sunucu algılamasından kaynaklanıyordu. varsayılan ayarlarına geri getirmek zorunda kaldım ben de.

diyeceğim o ki hacılar, bu işe bi çare bulunması gerekiyor. bir haber sitesinden alıntı yapan bir site, mahkeme kararıyla telif hakkı ihlali gerekçesiyle gümleyebiliyor zira. ya lokal olarak uygulanmalı bu kararlar, ya da satıyorum laptopumu.
Alternatif DNS adresi olarak kullanılan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 IP adreslerine erişim engellenmiştir. Sunucularında bu DNS adreslerini kullanan arkadaşlar problem yaşamamaları için DNS adreslerini değiştirmeleri gerekmektedir.
vpn'den habersiz cahilleri ortaya çıkarmış uygulama. söz meclisten dışarı.
sabah sabah steam de online olup bana internete bağlanmakta sorun yaşatan olay.
hayırlı uğurlu olsundur.
herifçioğlu yakında elektrikleri bile kesecek, bilal gaz yağı işine el atar artık.
sabah akşam bir posta demokrasi. çok şükür.
(bkz: zenmate)
Sabah işyerine geldiğimizde biri mac diğeri pc iki bilgisayarımızın yasaklı kontenjanına girdiğini görmemize sebep olan yasaktır. Öyle tahmin ediyoruz. Kendi çabamızla çözmeye çalışıyoruz. Bir allahın kulu da yardım etmiyor.
208.67.222.222.
208.67.220.220.  ile Günaydın turkiyem.
demokratiklikten yıkılıyoruz dedirtecek eylem.
rte diktator olsaydi dns sokmezdi diyenlere bir şok.
(bkz: şu anda rte)

https://www.youtube.com/watch?v=I_bedK5W8qk

gel gelelim open dns ile çözülebilecek sorundur.