bugün

gool demba baaa.
maçtan önce 3-5 atan kuşlar yuvalarına çekilmişler.
rüzgar olmasa o 1 golü de atamazdınız da neyse.
quaresma'nın haklı olarak kırmızı gördüğü, süper lig 2.hafta mücadelesi.
https://twitter.com/tonju...status/635193005721415680

olay şudur.
+Beşiktaş kimle oynuyor?
-insanların kuponlarıyla
Sonucu aynen aklimda olduğu gibi biten maç. Trabzonun yenecegini biliyordum.
bir kişi eksik oynayıp, bu kadar mahkum oynayan bir takım görmedim. neticede o arada golü yedik.
düdükten önce vurma mevzusu şöyle; kırmızı ışık yanan ama yolun boş olup acelenin olduğu kavşaklarda geçmek gibi. evet kırmızı ışıkta beklemen kurallarda var ama geçiyorsun ibne işte kimi kandırıyorsun. üstelik ev sahibisin, hakemi etki altına almak diye bir şey var evet, ev sahibi isen hangi spor dalı olursa olsun bir çekinir hakemler. euroleague, nba, tbf, nbc, bunu örneği her ülkede her spor branşında vardır. ama beşiktaş bu ülenin üvey evladı herhalde, her türlü sikerizin peşinde bu hakemler. ben diyorum ki aynı pozisyonu saraçoğlunda nani yaşasa kırmızı kart ile atar mı oyundan atmaz mı? yer mi bu yemez mi? bu kadar basit amk
neymiş beşiktaşlılar ağlamaya başladı, siktir git amk ya, adamlar yerden kalkamadı maçın başında bırak kartı faul çalmıyor, penaltıyı es geç, kolayca çıkart kırmızı kartı sonra da olur böyle şeyler mi diyelim at kafası.

orta sahaya bir oyuncu şart, hem nicelik olarak eksiğiz hem de nitelik olarak, oyunu iki yönlü oynayabilen, pas trafiğine katkı sağlayacak, topu aldığında kafasında sadece kale olan bir oyuncu, sosa da gelince orta saha çeki düzene girer. ayrıca kanatlar işlemiyor amk ne töre oynuyor ne quaresma, olcay çırpınıyor ama yeteniksiz. en azından q7 gibi dengesiz değil, ne yapacağı ve yapmayacağı belli, takım oyunu için böyle adam lazım.
ayrıca atiba yaşına başına bakmadan çok şahane top oynuyor.

edit: imla (sinirden elim ayağım titrediyse)
maalesef bjk nin hakettiği bir mağlubiyet olmuştur.
ts daha net bir futbol koydu ortaya bjk de cenk ve oguzhan ın etkısızlıgı, q7 nin agresif tavırları bunu getirdi.
valla bence q7 nin golünde de hafif şansa girdi havası vardı, ben de sevinmiştim aha geri dönüş olur belki diye adam 2 dk sevindirtmedi.
Iddaa da 1-2 skor oynayip parayi vurdugum maç.
Hamsi tava yapacakların götüne o tavanın sapını sokmuştur trabzonspor. Kartal siken kaplan belgeseli. Şerefli üçüncüler dağılın.
Bjk lileri boyykkleyen skor alınmış maç. Geçen hafta sampiyonlardi bu hafta serefli üçüncülük yetere döndüler. Q7 denen zirvanin golünde hakem hatasi var top hareket halindeyken serbest vurus kullanildi, ts catir catir yuruyerek agir agir cakti. Erkan adamim.

Q7 yi ilk 11 e bir daha almaz kolay kolay senol hoca, bu maçı bu acidan kazanım olarak degerlendirsin bjk'liler pfhhhshkjjsz.
Gomez direkt 11 de başlar ve hep başlamalı. Serdar Beck i keser kesmeli. Rhodolfo ve Ersan ağır olduğu iÇin MiloseviÇ'e şans verilmeli. TS akıllı oynadı Kazandı. Ortayı kalabalık tuttu dengemizi bozunca Kazandı . Kırılma anı töre nin bomboş kaleye atamadığı gol. Sağ ayak iÇi ile plaseleyeceğin topu düzeltmek olmadı.
Mersin idmanyurdu nu tek vuruş golcüsü cenk in bala göte attığı gollerle, Oğuzhan gibi kurabiye kıvamlı oyuncularıyla iki pas atınca kendini bi bok zannedenlere mersin maçı sonunda uyarımı yapmıştım.

Mersin kadar açık oynamaz her takım, böyle defans yakalayamazsın, ballı cenk in her şutu milletin sikine taşağına çarpıp gol olmaz her zaman demiştim.

Ben demiştim.

Ne oldu şimdi.

Oğuzhan dan ön libero mu olur lan. 60 kilo adam amk.

Bu zamanda futbol orta sahada kazanılır. Orta saha da melo, Mehmet topal, tolgay, mbia, Emre gibi defansif güçlü oyuncu demektir.

Bugünkü futbol böyle adamlarla oynanır. Yanına da biriki kreatif adam eklenir.

Öyle 5 hücumcuyla oynarsan, muhallebi gibi oyuncularla oynarsan adamı öperler.

Bu sene Trabzon ve Galatasaray yürür.

Fener de zorlar. Budur.
quaresma nın omuzlarda taşınarak soyunma odasına götürüldüğü karşılaşma olmuştur.
hamsi beyinlilerin jöleli bir hakem tarafından kurtarıldığı maç. hele bir pozisyon vardı sahada taç çizgisini kimse siklemedi amk. neyse trabzonun gene kupa kazanamadığı maç olmuştur.
amına koduğum jölelisi.
fırtına varken kartallar uçamaz.
geçen maç mersin'in merkez orta sahasında bir oyuncu vardı, o oyuncuyla da Atiba uğraştığı için Oğuzhan boş kalmış ve ileri çıkabilmişti bu sayede Beşiktaş etkili olmuştu ama bu maçta Trabzonspor merkez orta sahasında iki oyuncu vardı, dolayısıyla Oğuzhan ileri çıkamadığı için Beşiktaş ileride organize olamadı. Atiba oğuzhan ikilisinin geride top alıp oyun kurarak takımı ileri taşıması gerekirdi Atiba fiziksel açıdan yetersiz olduğu için, oğuzhan'ın o taraklarda bezi olmadığı için-ki oğuzhan'ın da fiziken pek yeterli olduğu söylenemez, bunu yapmadılar. hal böyleyken yapılması gereken Gökhan Töre - Q7 ikilisinin orta sahaya gelip topu ileri taşımasıydı ama onlar da yapmadılar.Bunun sonucu olarak Beşiktaş geriden dengeli oyun kuramadı, böylece bu akşam gördük ki Beşiktaş'ın 2 orta sahaya ihtiyacı var, özellikle Lucas Leiva'ya çok ihtiyacı var. Cavanda çok güçlü bir oyuncu olduğu Quaresma solda etkili olamadı, Gökhan Töre ise topla buluşamadığı için etkisiz kaldı. Hücumu nasıl bilmiyorum ama Cavanda defansif anlamda gayet iyi bir bek izlenimi verdi.

Beşiktaş orta sahada pas istasyonu eksikliği çektiğinden dolayı oyuna ilk olarak sosa girer diye bekliyordum ama Gomez girdi, fena oynamadı, 2 tehlikeli şutu var, bir de Atiba'nın vermediği bir pas var ki verse başka şeyler konuşuyor olurduk, Mario daha takıma tam olarak uyum sağlayamamış, birkaç haftaya o da olur. Derken Quaresma adlı el bombası haklı olarak oyundan atıldı ve takımın 10 kişi kalması hücum varyasyonlarını çok kısıtladı, zaten trabzon orta sahasıyla güç bela baş eden takım iyice geriye yaslandı. Pas istasyonu açığını kapatmak için Necip değil sosa girmeliydi diye düşünüyorum, ayrıca Frei da daha erken girmeliydi, Oğuzhan yine sıradan çinko karbon pil gibi erken tükendi. Erkan uzaktan denedi denedi sonunda aradığı golü buldu.

maç trabzon'un hakkıydı, bu merkez orta sahayla ancak bu kadar oynayabilir Beşiktaş.

Ha unutmadan, buradan Andreas Beck'i alanlara da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum, bir insan ancak bu kadar Alman olabilir.
görsel
Gecen sezon icerde(aslinda disarda) ve disarda ikiser ucer yiyip de giki cikmayanlarin ayri her sene "serefli ucunculuk reroro" "her sene de sampiyonsunuz xd" tarzi aslinda bizden cok dillendirdiginiz cumleleri kuranlarin ayri amina koyim. Besiktasimin bi 'artis' yuzunden yenildigi mactir efenim. Baska da goygoya gerek yok.
iki ay önce havaalanında quaresma gelirken domalmak icin siraya duran bjk lilar in fena bir sekilde patladigi karsilasma olmuştur.
Daha hakem diye ağlayanın ağzına kürekle vururum. Adam durmayan topla oyun başlattı golün sayılmaması gerekirdi, hakem verdi golü, ayrıca ilk yarıda trabzonun net penaltısı verilmedi. Hakeme teşekkür etmeniz daha yerinde olur, gidin o salak quaresma'yı azarlayın, sosa niye yok, Miloşeviç nerede onu sorgulayın.

Edit: ergen Beşiktaş taraftarı anında eksiledi. Böyle hakem diye ağlayarak bir yere varamazsınız, sene sonu üçüncü olur madara olursunuz.
beşiktaşlıyım ama gt7 ile q17 çok lakayt oynuyolar beşiktaşın ilk golünde de kural hatası var top durdurmadan oyuna başlıyolar q17 bilerek kırmızı gördü daha ikinci maçtan bjkyi sattı hakem işaret ediyo bekle diye.
sanki muz cumhuriyetinde futbol oynuyolar.
türk hakemlerini sevmem ama verdikleri kararlar doğru gt7 ile q17 hakemlere saygı duyması lazım ingilterede ispanyada böyle lakayt hareketler yapabilecekler mi acaba.
Trabzon'un blokları iyi kapatıp disiplinli futboluyla kazandığı maçtır. Mbia' nın kıymetini bilmeleri lazım çok katkısı var takıma.
q7 maçı sikip atmıştır.
Beşiktaş'ın ilk derbiyi kaybettiği maç.