bugün

DÜn suriye batağında 16 şehit veren ülkede an itibariyle yapılmaktadır.

--spoiler--
"151 tesisin ülkemize, milletimize, şehirlerine hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum"
--spoiler--

http://www.aksam.com.tr/s...is-toreninde/haber-578802
--spoiler--
biz hala lozan'daki kayıplarımızın acısını yaşamaktayız.
--spoiler--

hay....
şehitler verilmiş ve ülke neredeyse bombalar ülkesi olmuş ama bizimkiler sırıtık sırıtık bakın açılış yapıyoruz havasındalar.

ben şehit verildiğinde açılış yapanı değil; bir tek şehit için menemeni yakan kişiyi istiyorum!
Kızının düğününde ve açılışlarda ki şehitlerin hiçbir önemi yoktur. Tam bir esnaf edası ile ülke yönetiyor.
neyin açıldığı konusunda da bir bilgi yok, dün kaç şehit verdik sorusuna da net cevap vermek mümkün değil. Durum tamamen gürültü iletişimiyle izah edilebilir. Bir gürültüyü başka bir gürültüyle bastırmak. Herkesime uygun bir gürültü var ya da mutlaka hükümetin gürültü üreten bir organizasyon birimi var.
ba ba ba.
duyar kasıyormuşuz.
ulan size kalsa hiçbir şeye muhalefet etmeyelim, tayyip ne yapsa alkışlayalım.
ben tabii ki pembe götümün üstüne oturup yazacağım. ben miyim ulan ülkeyi yöneten? ne yapmamızı bekliyorsunuz? bok yoluna ölüp bop uğruna yitip giden ufacık çocukları hiç konuşmayalım mı?
kardeşim, bir hizmet yapıyorsan yapıyorsundur. sanki cebinden verip de mi yapıyor? bizim vergilerimizle yapıyor. bunu şu boktan günlerde allayıp, süsleyip sunmanın alemi ne?
bunlar değil mi milli bayramları terör var diye yasaklayan?
ben miyim lan ülkeyi suriye batağına sokan?
ben miyim esad kardeşim derken esed'e dönen?
ben miyim habire kandırılan?
ben miyim feto ibnesini devletin her kadrolarına yerleştiren?
hala gelip lozan'dan dem vuruyor, hala atatürk'ü içine sindiremiyor adam
ben de bunları duyup susacağım ha.
ha sktir ordan.
54 adedinin taşkın koruma tesisi olduğu dev eserlerdir.

http://www.hurriyet.com.t...isinde-neler-var-40314288

taşkın koruma tesisi ney lan diyen olursa diye temsili bir fotoğrafa baktım.

görsel

bu mu dev eser? bari eser diyin dev eser diye abartmadan. bunun yanında 29 tane baraj yazıyor. hiçbir haber kaynağında hangi baraj, adı sanı nedir geçmiyor. şimdi hadi bir şeyler yapılsın edilsin diye uğraşılıyor ülke için tamam diyelim ama, bu mantık işte her yerimize işlemiş. mantık dediğim ne. kolaya kaçma, kolaycılık, şekilcilik, işin özünden uzaklık. hayırlı olsun dev eserler ne diyim. istisnat duvarı. evet.
görsel
Hala şehitlerimiz varken açılış yapıyolar diye kızan güzel dostlarım boşuna nefeslerini yormasınlar. Çünkü öyle bi zihniyet ki bu açılışlar tertipleyenler -az kaldı küfretcem- yaptıklarını övünülecek bi şey gibi görüyolar, sol üstteki habere bakabilirsiniz.
Edit: Alttaki bab 'a girdik kısmında da 14 şehit verdik diye not düşmüşler, işte değerimiz bu kadar ancak.