bugün

Gurbette hemşehri, içeride rakip olan iki şehrin mücadelesi. Bildiğiniz gibi malatya'da oynanan ilk maçı elazığspor 2-1 kazanmıştı. Ayrıca şu an elazığspor liderlik için mücadele etmekte fakat ezeli rakibi malatyaspor ligin alt sıralarında lige tutunma çabasında. Ptt 1. Lig'i takip eden spor severlere göre ise elazığspor hem güçlü kadrosu hem de iç saha avantajı sayesinde maçın favorisi durumunda.

Bunların yanında facebook'taki taraftar sayfalarından gözlemlediğim kadarıyla, maça olan ilgi oldukça yüksek. Ben bu seneki elazığspor'un seyirci rekoru kırılabilir diye düşünüyorum. Daha maça 1 haftadan fazla olmasına rağmen insanlar bilet kuyruklarına girmişler elazığ'da. Ayrıca kardeş takımımız erzurumsporlu 100 kadar seyirci de elazığ'ı desteklemeye gelecekmiş diye okudum, ne kadar doğru bilmiyorum.

Dünyanın en önemli derbilerinden olan ve yaklaşık 600 milyon* insanın nefeslerini tutarak izleyeceği bu büyük maç elazığ atatürk stadyumu'nda oynanacak. Yayın kanalı ve saati belli olunca editlerim.

iyi oynayan kazansın, elazığ iyi oynasın.

Maç saat 13.30'da, trt spor'dan yayınlanacak. Keyifli seyirler.
Maça 3 gün kala Maraton ve kapalı tribün biletlerinin tükendiği, kale arkasında ise az sayıda koltuk kalan dev derbi. Dünya nefesini tuttu, bu büyük derbiyi bekliyor. Hadi bakalım.

Fadime kaleye, müslüm gol gol gol!
gakgoşların kofikleri yeneceği karşılaşma.
Malatyaspor un kümede kalma mücadelesini olası bir galibiyet ve devamında gelecek moralle ilk 6 mücadelesine çevirebilecek kritik maç.

Bastir malatya!..
elazığsporun sağlam kadrosuyla iyi oynayacağı maç, yeni malatyasporun en azından bir puan hedeflediği maç. sonuç ne olsada gönüller malatya malatya.
1/1 oynayın haftanın bankosu.

elazığsporun çoğu maçını izledim eğer bi salaklık yapmazlarsa rahat yenerler ptt'nin üstünde bi kadrosu var çünkü.
elazığspor'un favori olduğu karşılaşma.
vurduğun gol olsun, malatyaspor.

edit: malatyaspor 3-0 yenmiş. bu kadarını bende beklemiyordum. *
Malatya mızın ilk yarının rövanşını almasını temenni ettiğimiz musabaka.

0-1 alırız.
Elazığspor ile yeni malatyaspor arasında oynanan son 5 maçın 4'ünü elazığspor, 1'ini yeni malatyaspor kazanmış. Ayrıca bu sezon ilk yarıda malatya'da oynanan maçı elazığspor 2-1 kazanmıştı.

Şu an puan sıralamasında elazığspor 35 puan ile 5. Sırada ve bu maçı kazanması halinde (ve alanya ile adana demirspor'un puan Kaybetmesi durumunda) 3. Sıraya çıkabilir.

Yeni malatyaspor ise 24 puan ile 13. Sırada bulunuyor.

Geçen hafta sarı kart görerek cezalı duruma düşen elazığ'ın en etkili oyuncularından tom, bu maçta maalesef forma giyemeyecek.

Dünyanın dört bir yanından insanları ekran başına kilitleyecek olan bu dev derbi elazığ atatürk stadyumu'nda oynanacak. saat 13.30'da trt spor'dan yayınlanacak olan Maçın hakemi ise alper ulusoy.
karı koca arasına girilmez.
görsel

görsel

görsel

Elinde kofik tutan gakgolar.

görsel
Doğu Anadolu'nun iki güzel şehrinin derbisi gönül malatya kazansın dese de Elazığ yener gibi.

Not: artvinliyim.
Kalan dakikalarda güzel futbolun falan zerre umrumda olmadığı maç. 1-0 a yatalim. Bu galibiyet psikolojik olarak da takım için çok önemli.
3-0 sona ermiş derbi. Malatyaspor mükemmel oynadı. Kalan haftalarda bu performans devam ederse ligi ilk 6da bitirebiliriz.
Elazigspor un ligteki en kotu oynadigi mac. Atmosfer zemin stad hersey mukemmeldi. Fakat mac kaybedildi. Bir kac sebebi vardi bu maglubiyetin. Elazigspor da cezalilar ve giden futbolculardan dolayi kadro sıkıntısi var. Sagbekte orta saha oyuncusu oynuyor. Sol bekte yine ortasaha oyuncusu oynuyor. Stoper de sol kanat oyuncusu oynuyor. Ve stoperin ikiside 1.75 lerde boylari. Savunma 4 lusu uyumsuzdu. Ofanstaki oyuncular birbirleriyle ilk defa oynuyordu. Tom ,mehmet yigit, ve onurun eksikligi yetersiz kadro sebebiyle goze cok batti. Bunlar yenilginin teknik yonleri. Manevi olarak asiri bir baski korku vardi futbolcular in ustunde hele 1-0 geriye dusunce panik atak basladi. Elazigspor kotuydu ve kaybetti. Malatya kofikleri akilli oynadi kazandi. Elazigspor bundan sonraki maclarda bu yenilgiyi telafi edecektir. Her zaman kazanilacak diye birsey yoktur. Ne mutlu elazığsporluyum diyene..
Unutmadan ekliyeyim bu gun elaziz belediye 44 malatyayi 4-0 yendi ve elazig yolspor malatya yesilyurtla 0-0 berabere kaldi. Nasip kismet o ki 3 elazig takimi 3 malatya takimiyla ayni hafta ayni gun mac yapiyor..
Koyduk mu?