bugün

yıl olmuş 2011 hala abdullah öcalan için asılmalıydı, hemen asılsın, şimdi asılsın diye koskoca bir devleti kıytırık bir aşiret boyutuna indirdiğinin farkına varamayacak kadar sığ düşünen maldır.

pkk niçin özellikle zararlı çıkacağını bile bile ses getiren eylemlere yöneliyor? çünkü ortalığı daha fazla karıştırmak için. şimdi sen kalkıp abdullah öcalan ı asarsan bugün pkk ya mesafeli duran kürt bile o gümbürtüyle kendini o saflara atacak. bunu hesap edememek için ya 16 yaşında olmak ya da sürekli o yaşın zihniyetinde sabit kalmış olmak gerekir.
türk kürt kardeşliğinden bahseden mal kadar mal değildir.
koskoca devlet it sürüsüyle uğraşamayacaksa onun kökünü kazıyamayacaksa insin bir aşiret boyuna.
apo köpeği asıldığı zaman dağa çıkacak kürt varsa şimdi siktirsin gitsin.
sadece apo köpeğini asmakla kalmayıp dağda ki bütün köpekleri asacaksın ki ibret alınsın, bir daha yapılmasın. gücünü göstereceksin dosta düşmana.
keşke 16 yaşında olsam da bir daha gitsem askere. bir daha sıksam o şerefsizlere kurşun.
gereğini vaktinde yapmayan malların ürettiğidir.
mal'mı, bu ülke de iç karışıklıktan korkan mallardan daha mal değildir, karışacaksa karışsın, vurulacaksa insanlar vurulsun ölecekse ölsün, biz mehmetçiklerin şehit haberlerini almaktan bıktık!

yeter lan, iç işlerimizde dışa bağımlı olmaktan, ekonomik krizden korkmaktan, başbakanın tansiyonunun düşmesinden, şundan bundan!

çıkacaksa çıksın savaşsa savaş, yıkımsa yıkım, hiç yoksa kimin ne olduğu açık açık ortaya çıkar, gücü gücü yetene anladın mı gerizekalı?

biz kalleşlik nedir bilmedik, insanları sırtından vurmadık hiç bir zaman öyle bir millet'de olmadık!

gündüz esnaf, akşam elinde keleşlerle lojman tarayanlardan olmadık, ekmek yediğimiz kaba hiç mi hiç sıçmadık!

şimdi kürt türk kardeşliği naraları atanlardan bir tanesi de "başımız sağolsun" diyebildi mi? o teröristlerin cenazesinde zafer işaretleri yapan hangi biri üzüldü yitip giden 24 tane can'a?

şimdi hangi biriniz yaşıyorsunuz içimizdeki acıyı?

hangi birinizin ocağında analar ağlıyor?

hangi biriniz 20'sine kadar yetiştirip de, kalleş kurşunlar önüne oğlunuzu gönderip de kanlı cenazesini alıyorsunuz?

hangi birinizin ciğeri yanıyor benim kadar içten?

şimdi bana hangi barıştan bahsediyorsunuz, hangi kardeşlikten!

karışacaksa karışsın! olacaksa olsun, mehmetçiklerimin akacak kanı dursun da ben faşist yaftası yemeye alıştım zaten!
olayın 21. yüzyılla alakası yoktur; herhangi bir zamanda birinin asılmasını, öldürülmesini, linç edilmesini istemek akıl sağlığının dengesizliğine işarettir. medeniyetlerde elbette cezai sistem uygulanacaktır, fakat ölüm cezasının infazı, sanık kim olursa olsun "en ağır ceza" olmayabilir. kaldı ki adam asıldı diyelim; ölecek gidecek, bırak burada kendi vicdanıyla hesaplaşsın önce, alınan canların hesabını bir de kendisine versin...
21. yüzyılda silahla, kanla sorun çözmeye çalışan malların yanında göze batmayacak istektir.
kaçıncı yy. olursa olsun devlete isyan edenin değil 40.000, bir askerimizi şehit edenin cezası idam olmalıdır.

devleti aşiretle bir tutmamak için terör örgütü ele başı idam edilmez diye bir zihniyet var mıdır?

peki, halk isyan eder de ortalık karışır diye korkmak koskaca bir devlete yakışır mı?
21. yüzyılda apo piçi asılsın diyen güzel insandır.
Affettik de ne oldu. Yılan ın başı küçükken ezilmelidir.
bu iş çığrından çıkmıştır. Başka türlü bir çözümü yoktur.
asılmamalı! şehit ailelerine teslim edilmeli.
iç savaşı oyun sandığı için hiç korkusu olmayan ya da öyle bir durumda kendini en korunaklı yerlere atacak olan maldır. bilmez ki iç savaş bölünmenin ilk perdesidir.
oysa ki günde 12 kez ayrı kişiler tarafından tecavüze uğratılması gerekmektedir.
imralı da yaşayan domuz asılmayacak kafası kopartılacak.
kürtler ayaklanacak ühüüüü.apo asılmasın serbest kalsın.gibi saçma düşüncelerde olmayan insandır.
asılmasın. napalmla yavaş yavaş yakılsın diyen kişidir.
yüzyılını da apo'sunu da pkk'sını da ... senelerdir asmayıp pkk'yı bitirecez diye apo piçine yavşaklık ettiler de ne oldu. resmen hala içerden örgütü yönetiyor hükumetleri de parmagında oynatıyor adam. ama keşke bizim dememize kalsa da asılsa.
abdullah öcalan ın 21. yy da yakalandığı ve hala işinin başında olduğunu gören maldır. elini yüzünü anlını öpmek gerekir. bazı kişiler için öpülecek başka yerleri de vardır.
21.YÜZYILDA APO ASILMASIN DiYEN iNSANDAN DAHA AKILLI OLDUĞU KESiN OLAN KiŞiDiR.
abdullah öcalan asılınca ona karşı olan kürtler bile o saflara katılır diyosan 16 yaşından bile daha küçüksün demektir benim için.
(bkz: aa bu benim)

ayrıca ironiden anlamayan nesile de aşina değiliz.

tam olarak istenilen budur. bizim yönetim anlayışımızdaki en büyük eksikliğin, bu tür konuların tartışmaya açılması ve günlerce her tv de her yerde tartışılması olduğunu düşünüyorum. bakın demokrasileri ile ün yapmış ülkelerde bu süreç şöyle işliyor:

kimse duymadan faaliyet gerçekleştirilir, sonra birileri buna itiraz etseler bile ( buradaki birileri ab, abd, şu , bu vs. ) onlara bir şekilde anlatılır. ister anlarlar istemezlerse çok da fifi. şimdi bu konuyu tartışmaya açtığınız an ülkemiz ve dünyanın belirli yerlerindeki " aydınlar " , kanaat önderleri , * vs. vs ler hemen konuyu enine boyuna tartışmaya başlıyorlar. tartışmasınlar demiyorum yine tartışsınlar ama sen yap yapacağını, ondan sonra onlar bunun demokratik, analitik, fizyolojik ve bin türlü sikimsonik açıdan doğru veya yanlış olduğunu tartışsınlar. haa şimdi aranızdan " bunun neresi demokrasi" diyenler olacaksa eğer, baştan belirteyim ki her konu için bu yöntem elbetteki saçma ve demokrasiden uzaktır. ancak toplumda infial yaratan , devletin bekası ve güvenliğini ilgilendiren konularda karar alma mekanizmalarının bu şekilde çalışması daha doğru olacaktır.

şimdi net hatırlamadığım ama muhtemelen " baba " filminde geçen bir sahne vardı:

karakter * şöyle der:

çocukken bir bisikletim olması için tanrı' ya yalvarırdım. geceler ve günlerce yalvardım. ancak daha sonra öğrendim ki tanrı' nın çalışma sistemi bu değil. gittim ilk bisikletimi çaldım ve sonra tanrı' ya yeniden yalvardım:

"tanrım beni affet"

ama artık bir bisikletim vardı...

siz benim canımı yakarsanız, ben sizin canınızı alırım politikası eğer devlet tarafından uygulanmaz ise , daha önce dünyada birçok örneğinde görüldüğü üzere halk tarafından uygulanmaya başlayacaktır ki, sonuçları hiç de olumlu olmamıştır.

(bkz: ruanda)

yanlış yazmışta olabilirim. anlayın işte amk lafın tamamı adamın aptalına söylenirmiş.

sen bir gece asarsın, sadece apo piçini de değil , ona destek veren elebaşlarını, gerekirse milletvekillerini. ondan sonra oturur tartışırlar insan hakları bıdı bıdı bıdı bıdı. ben ölen binlerce askerimin haklarını alıyorum der , çıkarsın.

hala biz kardeşiz diyenler varsa:

(bkz: kanunname i ali osman)

belirtmeme gerek yok aslında ama elbetteki bu ülkede, bu ülke sevgisi ile yaşayan tüm ırklar bu sözden imtina edilmiştir.
gaza gelmiş malın tekidir.
müslüman olupta idam isteyenlere anlam verememekteyim. sonuçta allahın verdiği canı kişi ne yaparsa yapsın senin kul olarak almaya hakkın yoktur. senmi can verdin ki alasın. allaha eş koşmaktır bu.
terörist teröristtir ve asılmalıdır bu kadar basit.
asılmasın sikilsin. hem de 7 sülalesi ve altına yatan destekçileri.

edit: bu arada enrty numarası da manidar olmuş apo piçi için. (31)
21. yüzyılda hala kürt faşizmine dayanan bir emperyalist projenin kuklasını savunan maldan daha mal değildir!
güncel Önemli Başlıklar