bugün

kızların iyi bir gelecek için koca baktığı yaşların başıdır. erkekler içinse okul bitince ne yapacaığım korkusu olduğu yaştır.
içinde bulunduğum yaştır , ergenliğin sonu ve kol gibi giren hayatın başıdır.
Cok zoruma gidiyor 22 mi olucam simdi ben.
Düşüncelerin değiştiği yaştır. Ayaklarının yere basma vakti gelmiştir. Hayaller yerine gerçeklerle yaşamaya başladığın yaştır.
bir zaman için de bulunduğum yaştı.

(hadi bakalım, nereye kadar gidecek bu yaş muhabbeti.)
http://www.imdb.com/title/tt1711425/
21 yaşındakilere tavsiyeler: Hayatınızda ileriye dönük kararlar alın, eğlenin ama hayatınız eğlenceden ibaret olmasın.
mayısta bitereceğim yaştır. 22 is coming.

neyse genel olarak bu yaşı özetlersek, artık yavaş yavaş yetişkinliğe geçiş yapmışsınızdır. insanlar sizi çocuk olarak görmez. biraz biraz fikir danışmaya bile başlayabilirler hatta. gelecek hakkında daha çok düşünür akılcı planlar yaparsınız. artık bi şeyler yapmanız için birilerinin sizi iteklemesine gerek yoktur kendi isteğinizle kendi yolunuzdan yürürsünüz. yine de de yaş boyunca genel olarak bir kuple uçarılık hakimken gönül meseleleri kendini daha fazla belli etmeye başlar.

yetişkinlik döneminde herkesin şikayetçi olduğu monotonluğa kapılmak bu yaşın başlangıcına denk gelir. hala biraz enerjiniz varken çeşitli hobilerle uğraşmalısınız. çünkü bu yaştan sonra tünelin ucu hiç de aydınlık değil artık yetişkinlik yolunda sürükleniyorsunuz seneler daha hızlı gececek ve o seneleri renklendirmezseniz zevk almazsınız. ben bunları nereden biliyorum, daha bitmedi ki 21 yaş. büyüklerim öyle diyorlar. evet bu yaşta tecrübelerden de yararlanmalısınız.

öyle işte.
Bir zamanlar "Büyüdüm ben ya" dedirten yaştır.22 den sonra yaş saymayı biraktım,hem her sene değişen şeyi ben nasıl aklımda tutayım.
4 yıl sonra benimsemiş olacağım yaş.
Bitiyor ulan, ağlıcam...
Bi bok değildir sadece rakamdır.
fatih'in istanbul'u fethettiği yaştır.