bugün

sadece bir fragmandı dizinin tüm bölümleri gelecek merak etmeyin.
bana en çok kazık atan yıldı. insan yıldan kazık yer mi lan?
görsel
Good bye.
israf olmuş yıl. Hapsettiler bizi, evlerimize tıktılar 1 yıl boyunca. israf oldu işte, belki de en güzel yıl olacaktı, virüs israf etti bu yılı. Böyle olmamalıydı. Güle güle.
daha dün gibi hatırladığım yıl. (bu espriyi de yaptığıma göre artık ölebilirim)
görsel
2018 den sonra hepsi birbirine benzedi. Bi önemi yok.
rakam olarak baktığımızda efsane geçecekken karantinada korona ile geçmiş yıl.
2020 yılbaşında bayağı soğuktu diye hatırlıyorum. o zaman da sanki korona konuşuyorlardı diye hatırlıyorum. sonra yarı yıl tatili olmuştu. ben kadıköy'e kitap almaya gidiyordum. üsküdar'a sıkça gidiyordum. şubat ayının üçünde mcdonalds'a gitmiştik. sonra korona pandemi ilan edilmeden birkaç gün önce korona'nin olduğunu öğrendim. sonra sınıfta dezenfekte oldu. sonra otobüse bindim, otobüste az kişi vardı. sonra bir gaziyle tanıştım otobüste. sonra korona pandemik ilan edildi. sonra ilk birkaç gün dışarıda olup sonra eve kapanmıştık. sonra karantina döneminde selalar okunuyordu. o zaman da gig TV videoları izliyordum. sonra zaman geçtikçe sıkılmıştım. sonra dışarıya maskeyle ve eldivenler ile ilk çıkmıştık. daha sonra sadece maskeyle çıkmaya başlamıştım. daha sonra yaz gelmişti. yaz da bir güneşli, bir yağmurlu, oldukça zorlu geçmişti. denizde yüzüyordum.bir keresinde denizin orda bir adama sarılma teklifi etmiştim. sonra adam istememişti. sonra adam arkadaşlarına söylemişti ve öğlenden sonra beni bulup tokat atmıştı. daha sonra duymamaya çalışmıştım ama zor gitti başımdan. sonra birkaç gün sonra beni gelirsen döveceğini söylemişti. ben de su fırlatmıştım. sonra beni dövmeye çalışacakken site komşusu bizi ayırmıştı fakat daha sonra şikayet etmiş. sonra okullar açılacak mı?, açılmayacak mı? hep bakardım. korona var zaten ve tabii olarak okullar açılmıyor. insanlar ölüyor. sonra irem ablamın senin hastan isimli şarkısı çıkmıştı. sonra o zamanlar sefa doğanay abimle tanıştım. sonra ara ara dışarı çıktık ve böylelikle o yıl da bitti.
Kendisi bitti turnuvaları bitmedi soktumun yılının..
ne ara bu kadar çabuk geçtiğine anlam veremediğim yıldır. daha dün yılbaşını hatırlıyorum şimdi ise yavaş yavaş yolun sonuna geliyor. gözümde canlanır koskoca mazi.
berbat ve lanetli yıl.
psikolojik sorunlarımın başladığı yıl.
normalleşmeden önce güzel olduğunu düşündüğüm ama artık bana kötü gelen bir sene. ne yıldı öyle ya yağmurlar, sıkıntılar. zaten korona da zirvedeydi. 2021 iyi ki varsın ama inşallah 2022 daha da güzel geçer. umarım güpgüzel, musmutlu bir yıl olur 2022. ama şükrederim yani. şükretmek güzel.
berbat bir seneydi. 2021'de corona hala olsa da en azından yasaklar yoktu ve daha çok gezebildim.
berbat bir yıl.
lanetli yıl.
2020 yazından kalma bir görsel.
görsel
belalı, berbat bir yıl.
bok gibi bir yıl.
Hedeflerim vardı ama bomboş geçirdiğim yıldı.
Çok küçükken,"2020 yılında uçan araba çıkacak,her yer modern görünümde olacak" diyordum kendi kendime.Ama çıkmadı,her şey hala aynı.
korona virüsün yılı.
bütün belaların üst üste geldiği, bok gibi bir yıl.