ülkemizle yine gurur(!) duymamıza vesile olan istatistiktir.
görsel

evet, bir ülkede en düşük oy alan adamı rektör olarak atarsan, sonra o rektörün evine 150 bin liralık mobilya alırsan, hemşirelik fakültesine veteriner öğretim üyesi alırsan sonuç böyle oluyor.

437 bilimsel makale sayısı bence harika.
şu haldeki bir ülkede tam 437 bilimsel makale yazılmış, düşünebiliyor musunuz?
onun da 237'si çalıntıdır.
türkiye: bilim ne, yeniyor mu?
Gerçekten şaşırtıcı. Türkiye'den 437 tane bilimsel makale çıkmış olması çok şaşırtıcı. Hamdolsun bilimde ilerlemişiz. * tabi yurt dışındaki türk bilim insanlarının makalelerini de saymışlardır belki, çok komik olmasın diye.
yazdınız da yırtıp attık mı? yazın.

her şeyi devletten beklemeyin. mis gibi pırıl pırıl gençlersiniz. tayyip mi yazsın bilimsel makalenizi de aq.
Ülkemizde yaklaşık olarak toplam 200 tane üniversite olduğu düşünülürse korkunç bir tablo bu. Yani kabaca bir hesapla koca ülkede sadece iki üniversiteden birinde bilimsel makale yayınlanıyor.

Demem o ki, ıssız dağlara ve ovalara üniversiteler açmak çözüm değil. Mesela almanya'da da yaklaşık 400 tane üniversite var ama veriler her şeyi özetliyor. Sonumuz parlak değil maalesef.
ilk onda bu kadar çok arap ülkesi görmek beni gururlandırmıştır.
"istanbul'da bir yılda yazılanlar Paris'te bir günde yazılanlardan daha azdır."

(bkz: Voltaire) (1731)
Onunda en az 430 u organik hoşafa kaç kaşık şeker atılması gerektiğiyle ilgilidir.
nature index nedir?

her gördüğünüzü biliyormuş gibi paylaşmayın..

alın bir de buradaki tek okul kaynaklı 333 makaleye bakın..

bir de verdiğimiz 400 küsür türkiye geneli makale sayısına..

hele ki mesele sadece makale yayınlamaksa bir sürü akademik ahlaksızlık ve dolayısıyla paralı dergiler var..

en çok da çinliler mimlidir bu konuda.. ayyuka çıkmış rezillikleri mevcuttur..

kaynak: http://avesis.itu.edu.tr/RaporDetay2.aspx?NO=1101

urap http://tr.urapcenter.org/...APORU_13_Haziran_2018.pdf

web of science verilerine göre 2017 yılı türkiye yayınlanmış makale sayısı 38000 küsürdür..

bir yılda 400 küsüre düşmüş ha.. vay anasını..

https://www.memurlar.net/.../2017-yili-siralamasi.pdf

yökün kayıt sisteminden akademik personel sayısı, web of science’dan da makale sayısını elde etmişler..

öğretim üyesi başına düşen ortalama da kabaca 0.5-0.6 gibi görünüyor ilk bakışta..

muhalefet yapacağım diye bi değişik olmayın..

edit: ahaha eksiliyor bir de embesiller.. bu kadar sığırı nasıl toplamışlar buraya çok büyük başarı..
ayrıca 2005 yılında yabancı makalelerde Türkiye'deki öğretim üyelerinden 150.000 atıf varken (ki 53 üniversite var o zaman) 2017 yılında 15.000 atıf var. (206 üniversite var).
Az ve öz yapıldığı için sayısı azdır. Zaten nerede çokluk orada bokluk bilirsiniz. Her şeyin azı karar çoğu zarar. Hem çok mal haramsız olmaz biz alnımızın akıyla yazıyoruz. Ayrıca goethe de hicbir şey çoğunluktan daha mide bulandırıcı değildir demiş, azınlık olmanın, az olmanın gururunu yaşıyoruz. Allah bize yeter. Onların makalesi var da inandıkları allah'ı yok ya da sahte. Allah malı istediğine verir, ilmi de isteyene verir. istiyoruz uzun zamandır nitekim vermeye de başladı. Aselsan'daki mühendislerimiz mesela gurur kaynağı yerli tanklar bilmem neler çok güzel projeler ilim ve teknoloji gerektiren. Ayrıca ne yazık ki makale sayımızın az olma nedeni fetödür.
amerihanın oyunu.
Makalenin orada o saatte ne işi varmış.
Burası turkiye yok öyle atıp tutmak.
Makale yazarken bana mı sordunuz.

Velhasıl burada bilimsel makale yazmak zordur vesselam.
imam hatip cennetinin çılgın attığı liste. alamanya bizi gısganıyahahaha.