bugün

2014 aralığın ikinci yarısında her kanalda, gazete karşımıza çıkacak başlık. sözlük eksik kalmasın.
"en gerizekalısı kategorisinde birinciliği bana layık görecek herkesin mına koyayım" diyerek sabırsızlıkla beklediğim enlerdir.
ender diye bir yeğenim doğdu. 2014'ün en en'i o bence.
2014 yılının enleri ödül törenine hoş geldiniz. evet efendim ödülleri hayırlısıyla sahiplerine verelim;

---

2014 yılının en küfürbazı: tayyip!

niye kaçıyorsun ulan israil dölü!!, kadın mıdır kız mıdır bilemem!!, doğum kontrol hapı kullanan vatan hainidir!!

2014 yılının en beleşçisi: ahmet davutoğlu!

başarısız dış politikalarına ve vasıfsızlığına rağmen başbakan oldu. üstelik tayyipte hiç değilse hitabet gücü vardı. bunda o da yok.

2014 yılının en barışçıl lideri: apo!

hükümet bile kabul etti. aslında öcalan barış istiyormuş. 30.000 kişinin katili kim mi? vallah apo değil, onları jitemciler yapmış.

2014 yılının en hızlı çıkışı: ışid!

dile kolay adamlar haziranda musul'u aldı. 2014 sonunda ırak'ın 3'te 1'i; suriye'nin yarıya yakınına ulaşmışlardı.

2014 yılının en büyük kaybedeni: cemaat!

hiç şüphesiz adamlar çıkar çatışmasında kurban oldular. fethullah gülen haricinde ağır topların hepsi kodese atıldı.

2014 yılının en büyük kazananı: pkkcılar!

türkiye'nin belli bölgelerinde tam denetimi ellerinde tutuyorlar. hali hazırda siyasi, mali ve hukuki işleri güneydoğuda pkk denetliyor. adamlar özerkliğe gün be gün yakın artık.

2014 yılının en rezilleri: kılıçdaroğlu ve bahçeli!

iki elleriyle bir şeyi doğrultamadılar. iki partinin birlikte oyu % 45lerdeyken cb adayı olarak buldukları adam % 37'de kaldı. chp ve mhplilerin bir kısmı sandığa bile gitmedi.

2014 yılının en gözdesi: hülya avşar!

tayyip'in saraylarına kadar girdi. bu saray benim evimden bile şaşaasız deyip gönülleri okşadı. şimdi başkanının gönlünde yeri daha sağlam. helal sana hülya!!

---

böylece de ödül törenimiz bitmiştir.

esas ödülü mödülü değil de olan madencilerimize oldu. onları unutmadan allah rahmet eylesin dileyelim. gönlümüzün ödülleri de onlara gitsin efendim!!