bugün

arjantin ve almanya'nın kozlarını paylaşacağını düşündüğüm final. *
saat 20:30 da başlayacak maçtır. 64.000 kişinin stadı rengarenk yapacağı ve tam bir futbol ziyafetine sahne olacak maçtır.
brezilya ve ispanya arasında oynanacak, kupayı ispanya kaldıracaktır.
vuvuzela' ların kafa ütüleyeceği bir maç olacaktır. al o zurnayı.... (anladın sen afrikalı kardeşim)
2010 güney afrika dünya kupası'nın şampiyonunu belirleyecek maçtır.

formatı şu şekilde olmalıdır,

(bkz: 11 temmuz 2010 x y maçı)

olacaktır.
kupayı kim alır bilemem ama tek bildiğim evinde benim gibi çanak uydusu olan yazarlarımızın izleyemeyeceği maçtır. tek çare eve d-smart taktıracak. olmadı kahveye ya da komşuya gidebilir.
http://www.tumspor.com/haber/20100609/Dunya-Kupasini-uydudan-izleyeceklere-sok.php
arjantin-ispanya
(bkz: ben demiştim)
kuzey kore - cezayir

(bkz: ben demiştim)

not: yeni pazar spor'luyum.
türkiye'ye sonsuz destek verilecek olan dünya kupası maçıdır.
otoritelere göre almanyanın favori olduğu maçtır.
ispanya-ingiltere.
arjantin vs ispanya *
arjantin ve ispanya arasında oynanması muhtemeldir.
almanya ile beraber kimin oynayacağını merak ettiğim maç.
ispanya ve italyanın kapışacağı mücadeledir.
portekiz ile brezilya arasinda da oynanabilir. ben aslinda bu sene kupayi portekiz alirsa cok sevinirim. portekiz bizi ab yolunda basindan beri destekler ve türklere karsi avrupa´daki en önyargisiz -yani biraz biseyler var tabii ama cok degil- toplumdurlar portekizliler, benim gördügüm kadariyla.
arjantin-brezilya veya arjantin-hollanda şeklinde bir final olur ama finalde arjantin mutlaka olur. adamlar ileride ölüm timi kurmuşlar resmen.
yüksek ihtimalle ispanya brezilya arjantin 3lüsünden 2 sini izleyeceğimiz maçtır.
11 temmuz 2010'da oynayacaktır. euro 2012 için gün sayacağımız günün başlangıcındadır.

ayrıca babam-eniştem-dedeler arasında oynanacak maçtır. dedeleri üçlü forvet hatlarıyla bir adım önde görüyorum.
trt 1 den naklen yayınlanacak.
11 temmuz da oynanacak olan maçtır. ingiltere-almanya arasında olacaktır.
arjantin ve almanya'dan en az birinin mutlaka sahadaki yerini alacağı maçtır. temennim, ikisini birden o finalde görebilmek elbette. brezilya ve ispanya'nın fazlasıyla şişirildiğine inanıyorum. ingiltere ve italya'nın ise, turnuva başından beri balon olduklarını dile getiriyorum. nitekim, biri henüz ilk turda elendi.*
Arjantin ile kimin oynayacağını merak ettğim maçtır.
portekiz alacaktır.
ama kimden bilemem.
iddiacılar lafımı tutun.
yarın eğer ingiltere kazanırsa almanya nın olmayacağı final.