bugün

umarım 20 yaşında kadın anlayan bir tek ben değilimdir.
hala çıkamamış diş. içimde kalacak herhalde
sanki baş vermiştir ağız yapımın içine etmez inşallah.
(bkz: 20 years old girl)
insan vücudunda ki buglardan biri.
ara sıra bana da uğrayan, çok iyi acı veren ve de bir türlü çıkmak bilmeyen dişlerdir. çenenizi bile esir alabiliyorlar.
Bu şerefsiz yüzünden alt kesici dişlerim sıkışıp neredeyse üst üste binecek hale geldi. Bu yaştan sonra disle telle uğraştırmayın beni aga durun artık siktiniz çenemi.
Askerde Keleşi yanağıma dayamama sebep olan dişti. 3 hafta çektirdi sonra da çıktı sağ olsun.
varlığından haberim bile olmayan dişti taa ki dişçiye gidene kadar. ne ara çıktı hiç haberim yok.
Lütfen bana kızmayın. Toplum beni bu hale getirdi. Başlığı ilk gördüğümde 20 yaşındaki dişiler diye anladım. ;(:(
(bkz: yirmilik diş)
Hayatının en zor zamanları yaşanılan ağrı...
her gün sürekli dişlerimi fırçaladığım halde çürüyen ve gittiğim diş protez merkezindeki diş hekimi kadının ameliyatla alınması gerektiğini söylediği dişimdir. 20 yaş dişi çürüyen insan ameliyata mahkumdur.
Evrimin en büyük kanıtıdır,eğer tanrı olsa bu gereksiz dişleri yaratmazdi.
Apandisit gibi gereksiz bir şey.
henüz kendilerini göstermeyen dişler. Bu durumda evrimin son halkası olmalıyım. Hepinizden üstümün za.
Önümüzdeki hafta gidip çektirmeyi düşündüğüm diş.
Başlığı 20 yaşındaki kadın olarak anlamama kaç puan?
29 yaşındayım halen göremediğim dişimdir, 1 sene daha süresi var eğer gelmeyecekse lütfen sonradan uğraştırmasın beni.
Çıkması bir dert olan çıksa fırçalanamayıp çürüyen bi şekilde kurtulmak zorunda kalınan diş.
şu anda çektiğim ağrıdır. çenem kopacak sanırsam.
20 yaşında iken çıkmadığı kesin ya öncesinde ya sonrasında çıkıyor. O zaman neden yirmilik diş diyorlar. Dengesizlik ayrı tabii verdiği ağrı da cabası.
20 yaşlarına girdiğinizde tam girmesenizde girdikten birkaç yıl sonrada karşılaşabileceğiniz azapsı bir çile. Yıllarca faydalı birşey sanırdım oysaki ızdırap çektirmekten başka bir amacı yok çekmek istemesen de diğer dişlerini sıkıştırıp çene yapını bozma gibi bir saçmalığıda var çektirmek zorunda da kalıyorsun. Bi faydan olsun bari arkadaş desen de nafile.
vestigialdir ve agenez gösterir.

https://evrimseltip.org/2...80%A2-ansiklopedik-bilgi/
Diş hekimleri aksini iddia etse de mecbur kalmadıkça çektirilmemeli.
Her diş kök hücre deposu. ilerde kök hücre tedavisi yaygınlaşınca lazım olacak bu dişler.