bugün

Ülkeden tiskinmeye ramak kaldı.
Şiddete uğrayan, ölen her kadının vebali şahsımın üzerindedir.
Kadın beyanı esastır maddesi ile feminist bir sözleşmedir. Anayasaya ters düşer çünkü anayasada herkes eşittir. eğer kadınları kurtarmak istiyorsanız başka bir yol bulun sidikliler, pozitif ayrımcılık değil eşitlik olsun. demişler bir de bu entryi eksileyen herkes tecavüzcüdür diye. bir de böyle yüzsüzler.
iki tane imamın gazını alma hareketi. Halk da bu şerefsiz imamların her şeyine inanıyor.

Bu sözleşmenin feshini savunanlar, hangi maddelerden şikayetçi olduğunu, yine maddeleri delil olarak göstererek belirtsin, Sözlük çomarları da dahil. imamlar gibi hamaset değil, madde istiyorum.
gündemi meşgul etme hareketi. çok güzel de çalıştı. çok saçma bulmuştum neden amk gündemde bile yokken birden neden şak diye, değmez f/p olarak diye düşünmüştüm kendileri için de. o gün yaşanan gelişmelerden sonra belli oldu. kimse o gün olanları konuşmadı herkes istanbul sözleşmesiyle meşgulken en az zararla katar işini, devlet garantisi meselesini, gezi parkını ibbden almayı falan aradan çıkarttılar. bundan sonra ankara sözleşmesi diye bir şey seçimlerden önce sunarlar gayet güzel şekilde o da gündem olur hem bu olaylar kapanmış olur hem de ankara sözleşmesiyle aldıkları eksiyi yerine koyma şansı doğmuş olur. on numara beş yıldız strateji. istanbul sözleşmesini daha tatmin edici şekilde bile yerine koyabilirler ama o meselelerdeki eksileri yerine koyamazlardı.
zaten bir işe yaramıyordu bence iyi oldu.