https://www.instagram.com...Vf/?igsh=enMxZWZ3bXBld3J2

Bir hayvan durağa yanaşan otobüsle kaldırımın arasından geçiyor ve tek amacı gecenin köründe evine yetişmek olan masum bir vatandaş ağır yaralanıyor.. aman motosikletli durmasın çünkü vakti kıymetli olan tek vatandaş grubu motosikletlilerdir…

Şerit arası, sağın, solun, önün, arkan, her iki yanın, tam karşın, yaya geçidi veya emniyet şeridi fark etmez.. motosikletli her yerde olabilir..

Tatava yaparsan küfür eder, aynanı kırar, duyar kasar, kendi gibi serserilerle birleşip sana saldırır.. motosikletli her zaman haklıdır..

%5 oranda var olan ve kendini de, seni de, ana babasının halini de düşünen, düzgün motosikletlilere selam olsun.
trafikte en tehlikeli cins 1. taksiler 2. motorlar.

özellikle kurye olanları. ne sinyal verir ne korna çalar zart diye aradan çıkar tutup vursan "ben ekmek paramın peşindeyim garibanım" edebiyatı yapar (sanki trafikteki diğer sürücülerin hepsi s.klerinin keyfine o anda direksiyon başındaymış gibi) halka linç ettirir. o nedenle çok dikkatli davranılmalıdır.
instagram,x gibi mecralarda motorculara yapılan muameleye gerçekten üzülerek izlerdim.

sinyal vermeden şerit değiştiren arabalar,hatalı kullanmasına rağmen motorcuyu darp edenler,onları araç gibi görmeyen insanlara hep küfür ederdim.

fakat son zamanlarda görüyorum ki motorcular hiç te anasının gözü değil. sanki kamerayı takıp,izlenmek için hata kovalıyorlar.

trafik teröristi gibi arabaların götüne girmeler,ayna kırmalar,aralardan uzamaları,çevirmelerden kaçmaları vs vs.

-3 5 ay önce eve gidiyorum. bir yol var.sola dönenler solda,sağa dönenler sağdaki ışıkta bekliyor.sol ışıkta sola dönerken aniden sağ tamponumda motorcuyu gördüm.afedersiniz ibneliğine yol vermedim. arkamdan asılıyor kornaya.durdum indim.

kavga seven,höt hüt , keko bir tip değilimdir. '' ya babacım bak sağdan tam sol yapıyosun,hatalı olan sensin,üstüne kornaya asılıp küfür ediyorsun.napıyosun sen amk ya. bak internette size yapılan muamaleye üzülüyorum ama böyle böyle yapıyorsunuz hak ediyorsunuz'' dedim.

hemeeeeeeeeeeeeeen mağdur edebiyatı '' o ne demek. ne demek istiyosun sen kardeşim. yani bizler dövülmeyi,öldürülmeyi hak mı ediyoruz''

sonra araya insanlar girdi dağıldık. sevgili motorcu kardeşlerimiz. sizlere trafikte yapılan muamale,hırboların davranışı haklısınız hoş değil. lakin sizde az bok değilsiniz.
Yüzde 5 lik kesimden selamlar….
%5’lik kesim, inşallah oranınız % 100 olur.. tabii dört teker hırbolarından da kurtulmak kaydıyla…

Fakat, motosikletlilerin çok dile dolanmasının iki sebebi de şu:
- sokak aralarına girebiliyorlar.. çoluk, çocuk, yaşlı.. herkese risk oluşturuyorlar.
- motosiklet doğası itibariyle çok güvensiz bir araç. 1.5 tonluk araçla çarpsam al başına belayı.. akla karayı seçiyorum araba kullanırken, nereden ne çıkacak, diye.. “bari” şerit arası yapmasalar.. “hiç olmazsa” şeritten gitseler.. sollama yapacağım, solumda motosiklet, vazgeçip şeridime kırayım diyorum, sağımda motosiklet…

Yoksa yol babamın malı değil, herkes şoför, herkes plakalı araç.. şahin de eşit, porsche da.. kamyon da eşit, motosiklet de.. ama bunaldık artık bu motosiklet işinden..
bugün kırmızıda herkes beklerken(önündeki motor dahil) aradan yırtık dondan çıkar gibi yola atlayan biri gördüm. yaya geçidinde yayalar varken. genelleme yapmak hoş olmaz fakat böyle yapan motorcu sayısı çok fazla. alemin tek akıllısı siz değilsiniz motorcular.
kafasına kamera takıyorlar bir de.