bugün

Aman yarabbim insanlar marketlerde kuyruk olmuş, trafik desen ona keza, korktum! Ne o kuyruğa girerim virüs kaparım nede birşey alarım.

insanlar haklı evde çocukları olan ekmek almak isteyen, evinin eksiğini gidermek isteyen insanlar var. 2 günlük sokağa çıkma yasağı insanları nasıl böyle birşeye itiyor gözlerimle görüp hayretler içinde kaldım.
bu gram beyinli markete gidenlerin hepsinde eminim zibilyon stok vardır.
sokağa çıkma yasağını 2 saat kala ilan edersen millet sokağa dökülür tabii ki, insanlar hafta içi çalışıyor ve alışverişini hafta sonu yapıyor çoluk çocuk ihtiyaçları var.

bunu bile düşünemeyen insanlar yönetiyor bu ülkeyi maalesef. şimdi birazdan marketler-fırınlar açık olacak açıklaması yaparlarsa hiç şaşırmam.
Evde çoktan stok tutupta tekrar almaya çıkan oçlar ile ekmeği biten çoluğuna çocuğuna ekmek almaya çıkanların karıştığı kaos.
ne kadar cahil bir millet olduğumuzu bir kez daha gösteren durum. hangi karantinada market açık olmuyor akıl var mantık var, hiçbir şey okumadan araştırmadan iş yapıyor yine millet.
1 aydır eşya almayıp markete koşan cahil sürüsü.

aferin devam.
An itibari ile sosyal mesafe g*t g*te, sakin olun 2 günlük yasak kimseyi aç bırakmaz.
Akıllara durgunluk veren, bir nevi yamyam davranışı sayılabilecek korkunçlu kaos.

Yahu delirdiniz mi, kafayı mı kırdınız, şuurunuzu mu yitirdiniz?!
48 saat, tamamen aç ve susuz kalsanız bile ölmezsiniz lan!
Bi derin nefes alın, bi bismillah deyin, bi mantığınızı devreye sokun allah billah aşkına!

insanlarla g,t g.te kuyruklarda olmanın, marketlere hücum etmenin, sosyal izolasyon, sosyal mesafe kavramının anaını bellemenizin mantıklı açıklaması nedir?!
Corona' dan değil, cehaletten öleceğiz zannımca!
Hem de bu gerzekler yüzünden... Hamam böcekleri gibi!
Hadi su, sigara, kola, gofret falan derdine düşeni anladım da kadınlar omo falan almış geçiyor önümden çıldıracağım...
Ağa istanbulun güzide ilçesi eyüp sultanın rami ve rami yenimahalle semtlerin de inanılmaz kuyruklar var genel itibariyle son derece sakin ve nispeten elit olan bu semt e uğrayıp bir kaç parça bir şeyler almaya niyetlenmistim o semtleri de öyle görünce inime geri döndüm..
Sosyal mesafenin amına goymuş olan durum. Vaka sayısı on gün sonra zirve yapmasa bari.

Ulan şunu erkenden söyleseniz de millet ona göre hazırlığını yapsa.
ülke idaresi mal halk onlardan da mal.
an itibariyle devriyelerin çıkıp sokakta kim varsa karatinaya kitlemesi lazım o amına soktuğumun cahil köpeklerini. hem de öğrenci yurdu falan değil direk bi hapishaneye. deliriyorum ya bu anası kevaşeler yüzünden son dakka haber verdiler millet 5 saat gezinmesin etrafta saçmalamasınlar diye, acil ihtiyacı olanlar olursa diye de 2 saatlik bi boşluk verdiler ama bu amına koduğumun tümörleri allahın belaları piç kuruları olayı ne boyuta getirdi. yok olun amına koyayım yok olun ya yaşamayı hak etmiyosunuz.
Ne kadar cahil cühela insanlarla bir arada yaşadığımızı bir kere daha gözler önüne sermiştir.

Hayır bu kuyrukta virüsü kapan kuş beyinliler p. Tesi sonrası kurallara uyanlarada bulaştıracak.
Daha erken bir saatte ve ayrıntılı genelge ile birlikte açıklanabilir, insanların bu kaosun bir parçası olması engellenebilirdi.

Yasaktan beklenen verim azalacaktır,
Dolayısıyla pek şık olmadı.
sosyal mesafe falan kalmadı millet birbirini kucaklayacak neredeyse amk.

ne bokuna gece yarısından önce ilan edersiniz ki bu yasağı? bizim milleti tanımıyor musunuz?

ya günün başında ilan edeceksin ya da gün bitince. bu sorumsuzluğun vebali çok büyük olacak.
süresiz olsaydı ne olurdu acaba zabaha gadar burdayık diye sokaklar savaş alanına dönerdi heralde.
türk halkının hak ettiği şekilde yönetildiğinin yeni bir kanıtı. bu da mı gol değil.

işi ciddiye almamak ayrı bir sığırlık.

vaka sayılarını sansürlemek ayrı bir sığırlık.

cehalet ayrı bir sığırlık.

alınanan tedbirleri böyle yumurta kapıya gelince uygulamak ayrı bir sığırlık.

ülkeyi diğer ülkeler ile karşılaştırıp, böbürlenmek ayrı bir sığırlık (her koyun kendi bacağından asılır.)

bu iş bu son dakika kararlara kaldıysa durumumuz harbiden çok ciddi.
Sen kendini korumak istemezsen, devlet nasıl seni korusun.
Iki gün için, birbirinize girip virusu iyice yaydınız...
Bu kadar mı aciz, aç gözlü sünüz..
Utandıran vahim görüntülerle, zihinlere kazınmıştır.

Bir ayı aşkın süredir evde baykuşlar gibi oturmamız, astronot gibi giyinip, sosyal mesafe kuralına dikkatle uymamız, onca hijyen, dezenfektan çöp olup gitmiştir ne yazık ki, hem de yaklaşık bir saat içerisinde...
Şuurunu yitirip, akın akın dışarı çıkan, market, fırın, tekel önlerinde dipdibe sıralanarak kuyruklar oluşturan sorumsuz ve bilinçsiz insanlar tarafından!

Eğitim, bir ülkenin sahip olacağı en büyük hazinedir.
Pandemi denilen bu ölüm sürecinde bile, bilinçli ve sağduyulu olamıyorsak, birbirimizi zerre düşünmeden etiyopya' dan gelmiş, evinde bir lokma kuru ekmeği olmayan insanlara dönüşüyorsak bir anda, bizden bi cacık olmaz!
Yazık!
Bu olay,toplu iq testidir.
Başka hiçbir açıklaması yok.
Tam fiyaskodur. Bu ne arkadaş? Kavga edenler dip dibe sıra bekleyenler. Korona olmasa da olmuştur. Yazık oldu bunda emeğe sosyal mesafeye dışarı çıkmamaya. Gerçekten yazık. Evet.
işte bunlar hep fight club da sözü edilen tarihin ortanca çocukları.
Ne savaş yaşadılar, ne de büyük buhranı. o yüzden iki gün sokağa çıkmasalar öleceklerini sanıyorlar.
Bu ülkede geç saatlerde ani olarak ortaya çıkan her şey kaos oluşturur.
Ekmek alırsın su alırsın anlarım da halen daha tuvalet kağıdı almaya çıkanlar var. Oğlum iki gün lan, iki gün bu!