bugün

turnuvada ilk galibiyetimizi alacagimiz mac olacaktir diye dusunuyorum.

ingilizlere de yenileceksek basketbol subesini kapatip gidelim.
işimiz yine zor. uzun rotasyonları çok iyi, pota altından canımızı çok yakacaklar. guard rotasyonları ama baya zayıf, orda üstünlük kurmak gerekiyor ama dünkü sinan güler, melih mahmutoğlu performansları ile olacak gibi görünmüyor. furkan korkmaz'ın biraz daha kendini gösterebilmesi, daha ışıldaması lazım. dün cedi kendi limitlerinin ötesine çıkmıştı, o iş tekrar olmaz yani...
Büyük Britanya ne amk. Mal mıyız biz? Gören de sanır ki ingiliz biziz. Birleşik krallık denmesi gerekir.

Zoraki tanım: normal şartlarda içinde gezdirmemiz gereken maç.
ingilizler ne ara basketbol ekolu oldu aq?

kotu basladik ama iyi bitirdik ilk ceyregi. bu maci aliriz. problem yok gencler. heyecan yapmayin.
ilk çeyrekte britanyalı ipnelerin golden state kesildiği maç. inşallah diğer çeyreklerde böyle devam etmez.

potansiyelimiz belli olsa da bu mücadelemiz yeter. değişen jenerasyona tecrübe olması açısından bakmak lazım bu turnuvaya.
Bugün herkes çok iyi katkı veriyor. Cedi, furkan, semih çok iyiler. Melihi unutmamak lazım.
ilk yari bitti. fark 13. ha soyle aq. ingiltere kim lan? 4 kisi ciksak bile bu beceriksiz herifleri yenmemiz lazim.
Bu ingizler basketboldan o kadar bihaberler ki sokaktA pota görseler bomba sanırlar.
adamlar üçlükten başka bir şey bilmiyor. ruslardan beter çıktılar.
şu maç dururken insanların gidip türkiye ukrayna maçını izliyor olması nedense çok üzüyor beni. 2si de milli takımımız ama elimizde basketbol konusunda o kadar çok değerimiz var ki. son 15 yılın en zayıf kadrosuyla şampiyonaya katılmış olsak dahi sürekli bir tehdit oluşturan takım olduğumuz gerçeği çok belirgin. ama futbolda o kadar yatırımlara rağmen gıdım ilerleme yok, aksine daha da geriliyor. şu şampiyonada oynayan gençlerimizin cidden bunu haketmediklerini düşünüyorum. 22 yaşında bir gencimiz dün 28 sayı 7 ribaunt 7 top çalma ve 4 asist yapmış ve şampiyonadaki en verimli oyuncu olmuştu. ama insanlar bu değerimizden daha çok prim için neredeyse dedesinin yaşında bir insanın boğazına sarılan, hakaretler eden ve kendini milli takımdan daha üstün gören birini konuşmayı tercih ediyor. çok üzücü...
adamlar cidden kötü basketbol oynadığı için önde götürdüğümüz maç.
sikenin krali dönen mac. 11.5 handikap britanya türkiye ye vermek icin son topu sayi yedikten sonra disari atti. melih de bos üçlüğü atti ayni zamanda üst oldu. serefsizsiniz. en az futbol kadar sikeli bir organizasyon.
Vee 70-84 biter. Dün üzülmüştüm. şu an mutluyum.
birazcik zorlansak da kazandik. melih mahmutoglu, semih mukemmele yakin oynadi. sikimsonik futbol takiminin macini izleyecegime bu maci izledim. mutluyum.
britanyalilar basketbol nedir bilmezler. yenilmeleri normal.

gerizekali bi beden dersi hocam vardi. "basketbol ingilizlerin buldugu bir spordur" demisti. hic unutmam.
Basketbol maçını izlemeye karar vererek ne kadar mantıklı bir şey yaptığımı anladım. Tebrikler uzun adamlar!!1

Melih'e ayrı bir bravo yalnız adam resmen dün laf edenlere cevap verdi, öpüyorum.
iyi savunma, doğru hücum. Bravo gençler.

Dünkü rusya başlığında da belirttiğim gibi bu turnuvadaki beklentilerimiz düşük, gelecek turnuvaların takımını yaratıyoruz. Bu takıma destek olursak gelecek 10 sene içerisinde en az 2 madalya bekliyorum.
melih ve semih çok iyi iş yaptı bu maç. cedi üzerinde baskı kurdular baya ama neredeyse her parça tıkır tıkır çalıştı takımda, bir sertaç kötüydü bizde sanırım başka sıkıntılı bir performans yoktu. defans'ta yardıma giderken çok adam kaçırıyoruz, 3 kişi tek adama markaj yapıyorduk abi, adamların her guardı boşta. ufuk sarıca'nın bu maç o oynadığı kumar tuttu diyebilirim. ki o kadar guard rotasyonu kısıtlı britanya guardları klay thompson-stephen curry gibi attı 3lükleri. schröder, dragic, teodosic, rubio gibi elit guardları olan takımlara bu defans oyunu yemez, paramparça ederler. defansta sürekli double team bu oyunda tuttu ama aynı defans oyununu 2 gün sonra sırbistan'a falan karşı oynayamazsın.

oturmuş bir düzende yok takımda. dün tamamen pas trafiğine el sokup fastbreakler üzerinden hızlı hücumlar ile sayı atmaya çalışırken bugün tamamen zıt bir kontrol oyunu oynadık. bu kadar genç bir takım, bu derece farklı oyunları belli bir standartların üzerinde oynayabiliyor ise bu sevindirici birşeydir kesinlikle. ama ülkece istikrar sıkıntımız var. bir maç iyi olan bir adam bir maç hiç olmuyor, bir maç hiç olmayan adam bir maç parlayıveriyor falan. hiç güven vermeyen bir özelliği bizin takımın. zaten onu da çözebilmiş olsak neler yapardık her turnuvada.
güncel Önemli Başlıklar