bugün

(bkz: j j okacha) , enflasyon yükseldi ekonomik kriz , gazete kuponlarıyla mavi primier ses sistemleri dağıtıldı , ilk kez projeksiyon tv çıktı , elbette (bkz: fox kids)
Macarena mı? Açacağın başlığı skeyim senindir.
17 ağustos depremi, ardında satanistlerin bir kızı kurban etmesi. milemyum muhabbeti, milenyum rengi (gümüş renk), ondan sonracımaaa öss sorusunu biri çaldığı için komple iptal edildi (günümüzde böyle adalet yok soruları çalam çalana).
Öss sorularının çalınması.
tüm Marmaralılar için 17 ağustos.

bi'de ebru gündeş beyin kanaması geçirmişti,
böyle şarkı söylerken pat diye düşmüştü yere..

onu hatırlarım hep..
ilkokullu oluşum.

sokakta seksek oynardık. tenekeyi ezip çalım yapardık.
top bulursak tek kale maç yapardık.
https://lh5.googleusercon...21IoXbjYa_Ls=w371-h397-nc Şöyle bişey.
deprem. sonrasında tekrar nüksetmişti, okullar 1 hafta geç açılmıştı. ilkokuldayken yapılan anons. müdür veliler dışarı çıksın demişti, bende bir sevinçle koşturmuştum dışarı, güvenlikçi geri çevirmişti. meğersem o veli benim adım olan veli değilmiş, kahretsin...
Depremdi.
Marmara depremi o deprem olduğunda 2 yaşındaydım babam beni sırtına alıp dışarı çıkmıştık sabaha kadar dışarıda durmuştuk.
2000 yılında çok mucizevi şeyler olmasını beklerdim. bir bok olmadı.
ilkokul, barajsız doğal akan derelerin son manzarası, kahverengi bir yaz mevsimi.
öncelikli olarak 17 ağustos depremi ve 3lü koalisyon dönemi ve sonrasında ekonomik krizin baş gösterdiği kemal dervişin kurtarıcı rol üstlendiği bir daha yaşanılmamasını istediğimiz hüzünlü bir dönemdir.
ikinci erkek kardeşim doğuyor ve ikinci kez geri plana atılıyorum.
Bir de anasınıfında kolumu kırıyorum sanırım.
stefanov - pashoutine - milicevic'li karşıyaka.
altıma yapıyor olmam.
2000 yılına girince kıyamet kopacak sanmamız. 2000 yılına komşuda girmemiz.
ablamın kafamı denize soktuğunu ve 6 yıldır süregelen göz rahatsızlığımın ilacının deniz suyu olduğunu hatırlıyorum. 2 haftalık bir enfeksiyon tedavisinden sonra iyileşmiştim.
4 yaşında sokaklarda oynuyordum galiba ne yapılır ki o yaşta..
(bkz: ibda c)
Marmara depremi, zor günlerdi.
17 Ağustos, yıkık binalar, prefabrik hayatı, açısı daha bitmeden Düzce depremi... Unutulmaz sanırım bi daha...
neler gördük neler.... o zaman bi kedi aklım da kalmış.
daha doğmamıştım, zaten hatırlamaya gerekecek bir şeyde yoktur.
Aponun yakalanışı akabinde terör bitti diye sevimem. Lakin öyle olmadı.