bugün

Hep 19.yaşın en güzel yaş olacagı gibi saçma bi şeye inanmıstım zamanında. Sonra dedim ki icimde kalan ne varsa yapayim. Dogum günümün ertesi günü ne icimde kaldiysa soyledim yapmak istedigim her seyi yaptim. Sonra mi noldu halaa depresyondayim.
Libidonun doruklarda olmasıdır.
iki sene sonra olacağım yaş. Gerçekten çok merak ediyorum bana neler getireceğini.
Bi bok getirdiği yoktur. Yani benim için öyle.
liseli kızlarla sevişilen yaştır.
En güzel yaştır. En güzel anıların olduğu yaştır. Aşkın yaşıdır. Bazı şeylerin daha net farkına varıldığı yaştır. 2 sene öncesini özlemle hatırlatan yaştır.
bazı kararlar verilmiştir, hayat ideolojisi nerede ise oluşmuştur ve neye ilgisi olduğunu, neyi sevdiğini az çok anlamış yaşta olmaktır.
nasıl biriyle evlenmek istediğini de bilir.
bunların oluşmasında üniversite hayatı görmüş olması büyük etkendir. bir sene daha sınavlara hazırlanıp 19 yaşında olanlarda bence bunlar geçerli değildir henüz.
Edit: imla.
hayata tam anlamıyla atılacağınız yaşdır.

ne 18 yaş öncesinin verdiği çocukluk hissiyatı ne 18 yaşının verdiği büyüğüm lan ben artık hemen büyük gibi olayım hevesi kalmıştır.

sakinleşmiş ve olgunlaşmaya başlamışsınızdır.

en güzel yaşlardandır.
keşke hep bu yaşta kalsam dedirtir.
20den sonra boka sarmaya başlıyo. Ona göre tedbirinizi alın. Şeklinde tavsiyede bulunacağımız bir yaşta olmaktır.
Çok harikadır herşey yeni başlar üniversite bittikten sonra hayat farklılaşmaya başlıyor.
Hala güzel ama farklı bir de ilerde 19 yaşınıza çok güleceksiniz.
Hep güzel hatırlanacak deli dolu zamandır.
19 um. 20 den sonra boka sarıyor denmiş bu yaşıma kadar yaşadım sayılmaz. 20 ide yaşarım dediğiniz gibiyse dahada uzatmanın manası yok, ölürüm.
(bkz: kendini yaşlı hissetmek)
19 yaşında liseyi yeni bitirmek.

ben bitirdiğimde 17 yaşındaydım lan.

ne kadar değişti sistem?
Çok da bir numarası Yok.
Üniversiteye gidilen ve aileden ayrılan yaş olduğu için sorumluluk ve ayrı bir olgunluk ekliyor insana.
2 ay sonra içinde bulunacagimdir.

(bkz: yayalim bilgiyi)
sıkıntı, dert, para sıkıntısı hepsini göreceksiniz, en önemlisi ise geleceğiniz hakkında gram fikriniz olmayacak ve kaygılarınız başlayacak.
her yaşta olanların bir 19 yaşı vardır.
ne güzel şeysin sen, hep yaşın 19.
bu sözü anlamayacaginiz yaştır. ne zaman ki, 19 yaşınızdan yıllar yıllar geçince laf anlam kazanacak.
Akıllara mazhar alason u getirir.

--spoiler--
Ne güzel şeysin sen hep yaşın 19
Gel yanıma sar beni bugün var yarın yokuz...
--spoiler--
Yakında 3 sene öncem olacak. Ulan bu zamanın götüne jet mi taktılar.
benim 19 um 25 yıl önceydi ve her genç kız o zamanlar vermezdi, neler kaçırdık neler?
2 sene oldu geçeli.
Kabus gibi geçen 18 yaşımdan sonra ilaç gibi gelmiş yaştır zamanında.