bugün

19 ocak 2015 izmir-trabzon seferi rezilliğidir.

Saat 14:00 da otogardan hareket ediyor, ben otobüse binecegim saatin 30-35 dakika öncesinden binecegim yerde oluyorum ve olaylar gelişiyor.

Saat 14:35 gibi benim beklediğim (Sütçüler kavşağı denir bilenler vardir belki ) yerin önünden, elimle işaret etmeme, biletimde biniş yeri (Sütçüler) yapzmasına rağmen, şoför ve muavin denen kişiler sadece bakarak geçip gitmişlerdir.

Bir dakikalik bir duraksamanin ardından (herhalde başka bir şehir otobüsüyd7 şeklinde düşünceler geçiyor aklımdan) başka bir otobüs olamayacağını düşünüp, izmir otogar kamil koç şubesini aradım.

Açan yok..tekrar..yine yok....

Müşteri hizmetlerini aradım daha sonra, otobüsün beni geçtiğini (ah ben bilmiyordum zaten) Turgutlu ilçesine (bulunduğum yerden 20 dk mesafede olan güzergah) vardigini söyledi telefondaki hanım kız.

Beni bir şekilde o otobüse yetistirmeleri gerektiğini yarın benim trabzonda olmam gerektiğini defalarca ifade etmeme rağmen, beni bekletecegini, gerekli görüşmeleri yapacağını belirtti.

Tamam dedim bekliyorum dedim..

..

geri dönüş yaptığında beni baska biryere yönlendirdi (o kadar süre beklediğim boşa gitti) ona da tamam dedim.

Karşıma çıkan hanım kiza da durumu aynen izah ettim..

Bölge temsilcisine yönlendirdi. Şikayetimi aldıklarını en kısa zamanda bana dönüş yapacaklarını söyleyip durdu.

Ne kadar kısa diyorum, ben su an otoyolun kenarındayim diyorum size dönüş yapacaklar diyor. Zar zor tamam on dakka bekliyorum dönüş yapan olmazsa seni tekrar aricam bu numaradan dedim.

Bölge temsilcisi aradı. Ona da durumu izah ettim.

Beni geri izmir otogarına gidersem orada başka bir otobüsle trabzona yollayabileceklerini (ki o da otobüs varsa net değil adam o konuda da) aksi takdirde paramı iade edeceklerini belirtti.

Ben daha sonra eve geri dönüp, otogara gittim. Oradakiler durumdan haberdardı. Izah etme olayından kurtuldum allahtan.

Onların da yapacak bir şeyleri olmadığını istersem ankara aktarmali gidebileceğimi (ki onunda ankara da ki otobüsle cakismama durumu olabilirmiş) ya da paramı iade edeceklerini ifade ettiler.

Istemiyorum dedim. Paramı geri aldım. Şoför ve muavini nereye şikayet edeceğimi öğrendim. Gittim zaten musteri hizmetleri kaydimin yapıldığını Şikayetimin alındığını söyledi. Tamam dedim.

Gidip başka bir firmadan daha da ucuza biletimi aldım. Bana bu süreçte yasattiklari bu mağduriyet ve o bir sey yapamayiz edalari ise hala daha başımın agirmasinin sebebidir.

Şoför muavin ve benim trabzona gitmemi gerektirecek olan kişi, umarım hepiniz en kısa zamanda daha beterine maruz kalırsınız.

Insanlik ölmek üzere beyler...
insanı sinir eden durumdur. ama insanlık öldü zaten. son 10 yılda tükendi. ayrıca otobüs seferleri de öldü. istanbul otogara gelenler görür. buraya 10 sene önce gitmiştim. geçen yine gittim resmen kusmuşlar otogarın üstüne. insan değil oradakiler.
izmirden de hissedilmiştir.
Bu tarz rezilliklerin bu tarz sosyal mecralarda dile getirilip, herkese yayılması gerekmektedir.

itibarsızlaştırma hamleleri er geç sonucunu doğuracaktır.
Aramızda yolcu almayan ibneler var hala dedirtmiştir.

Üzücü olay.

Ya hakikaten kusura bakma arkadaşım yapmadan duramayacağım

(bkz: ağlama melis)
çok can sıkıcı, küfürlerin yetersiz kaldığı durumdur. büyük ihtimalle şoför ve muavine de hiç bir işlem yapılmayacaktır.
gelmedi şöyle iyi bir seyahat firması dedirtmiştir. bir ara anadolu ulaşım vardı onu da pamukkale alınca tırtlaştı yine. geçmiş olsundur.
Başlık debe ye doğru gidiyor, önemseyen okuyan ve duyulması için oy veren arkadaslara teşekkür ederim. Eksileyenler ise koçun elemanları mı merak ediyorum.
her otobüs şirketinde başa gelendir. bir benzeri de daha dün benim başıma geldi gazlıgöl'den termallerden afyon otogar'a hareket ettik ailecek. sağolsun termallerden garaja yolcuları getiren yaylabağı kooperatifine ait aracın şoförü insanlık yaptı afyon garajı aradı. hasan ismindeki kamil koç seyahatin peron görevlisiyle konuştu tamam hallederiz demiş. biz ailecek otogarda indik ve antalya istikametine giden otobüse hasan bey önce bagajlarımızı aldı, daha sonra bize, boş bulduğunuz yere oturun dedi. ben şaşırdım. kamil koç gibi bir firmada hem de boş bulduğumuz yere oturacağız vay be dedim daha boş koltuğa oturmadan sahibi geldi lütfen dedi bizim o koltuk çünkü elinde bilet var hemen indik ailecek otobüsten, hasan beye kardeşim köy dolmuşu mu boş bulduğumuz yere bineceğiz bu nasıl iş deyip hemen yazaneye gittim biletimi ankaradan gelen antalya istikametine giden 13.30 hareket saatli 68 hh plakalı otobüse bindik onda da son dört koltuk varmış en arkada orada seyahat ederek evimize varabildik. allah'tan olay başlamadan tedbirimizi alıp biletimizi kestirmişiz ya kestirmeyip dağ başında kalaydık ne olacaktı ?
yolcuiliskileri@kamilkoc.com.tr a mail atıp yazara yardımcı olabilirsiniz.
izmir'den trabzona sadece ulusoy turizm ile gidilmesi gerektiğini bilmeyen yazar beyanatı. Binmeyin kadesim.
Bir daha kamil koç firmasından bilet almayacağımın resmidir.

Ha bir de metro
normaldir. kamil koç kısa süre önce satıldı. bu rezaletler daha da artar.
güncel Önemli Başlıklar