bugün

"bedr'in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi."

Ruhları şad olsun
görsel
Ruhları şad olsun.

Bir gün eğer aynı şeyi yapmak zorunda kalırsak, umut ediyorum bu millet sizin yolunuzdan yürüyecek.
dönemin ingiltere'si daha doğru bir ifadeyle birleşik krallık tarihte her zaman denizcilik faaliyetlerinde ön planda olmuştur. hele hele dünya savaşının yaşandığı dönemler savaştığı ülkelerden kat ve kat daha iyiydi ki buna alman donanmasıda kısmen dahil edilebilir(baltık denizine hapsolan ve ikmal yolları deniz üzerinden kesilen dönemin almanyası her ne kadar bazı önemli olaylara imza atsada neticede denizlerde britanya donanmasına yenilmiştir)

gelelim bizim durumumuza. bizim durumumuz savaşın başında kesin olarak savunma üzerine kuruluydu ki aksi bir durum söz konusu bile olamazdı. bu noktada avantajımız şudur ki çanakkale savunma pozisyonu için oldukça ideal konumdadır almanların sağladığı top bataryaları ve boğazı bir cehenneme çeviren mayınlar bunun yanında ancak herşeyin ötesinde büyük türk milletinin vede türk halkının tarif edilemez fedakarlıklarının yanında ingiliz komutanların kendinelerine sonsuz güveni ve hasta adam osmanlıyı bile yenemeyen komutanlar damgasını yememek için ek takviye istememesi bize büyük bir savaş kazandırmıştır.

ancak bu bir deniz savaşıdır sözünü kendi adıma kabul etmiyorum çünkü ilk aşama olan deniz harbinden sonra asıl fedakarlığı gerektirecek çıkarma aşaması yani itilaf devletlerinin karaya asker çıkarması ve akabinde göğüs göğüse çarpışmalar bu zaferi deniz harbinden bambaşka boyutlara taşımıştır.

son sözde türklerin başına gelen en güzel şeylerden biri olan mustafa kemal atatürk'ün, türklere ihanet etmekten adeta zevk alan türkleri her fırsatta arkadan bıçaklayan araplara, bunun yanında hasta adam olarak andıkları toplumun gerçek gücünü görmeleri bakımından itilaf devletlerine ve içerdeki tüm hainlere attığı ve attığımız tokattır bu savaş.
Allah vatan topraklarını şehit lerimizin yüzü suyu hürmetine korusun. Ezanlar ve şanlı bayrağımız guzel vatanımın semalarından eksik olmasın. cennetin en guzel yeri onların olsun. Onlara minnet ve şükür borçluyuz.
bugün duyduğum ve gerçekten duygulandıran bir bilgimsi... doğruluğunu teyid etmedim; fakat gerçekten duygulandım.

"kaptanlar çanakkale boğazı'ndan ege denizine çıktıklarında gemi jurnaline boğaz geçildi yazmazlarmış saygıdan. "abide 2 milden selamlandı" yazarlarmış."

zaferimiz kutlu olsun!
şerefsiz bazı kimselerin hala trol konusu yapabildiği 7 düvele karşı verilmiş bağımsızlık mücadelesinin başlangıcıdır. 230 bin vatan evladının şehit düştüğü türk ırkını müslümanlığı dünyadan kaldırmak isteyenlerin bunları hiçbir zaman başaramayacağını anladığı gün.
yüce türk askerinin ve milletinin yenilmez olduğunun kanıtı olan savaştır.

(bkz: Çizerek kanımızla öz yurdun haritasını,
Dindirdik memleketin yıllar süren yasını.
Bütünledik her yönden istiklâl kavgasını;
Bütün dünya öğrendi Türklüğü saymasını.)
insanı gururlandırır.

"Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker; gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer."
Çanakkalede bir Mehmed

Boğazdan geliyorlardı...
Yorgun ve hasta dedikleri Osmanlı’yı yıkmaya...
Geçip gideceklerini sandılar.
Savaş gemileri ile...
Nusret vardı!
Devasa savaş gemilerine inat küçück gövdesiyle bir mayın gemisi!
Dur yolcu’nun ilk kelimesini anlatacak!
Seyit vardı!
Onbaşı Seyit!
Yolcu’ya yolun buraya kadar diyecek...
ingilizler kibirliydi...
Fransızlar küstah!
Emindiler geçip gideceklerinden.
Öyle büyük inanıyorlardı ki;
Bir mayın patladı önce...
ingiliz donanmasında bir gemi alev alıyordu...
Sonra bir Fransız gemisi,
Derken arka arkaya patladı mayınlar...
Kendi döşedikleri,
Kendi canlarını alan...
Topçu ateşleri açıldı
Gelibolu’dan,
ÇANAKKALE’den!
O kibirli suratları düştü önce,
o küstah Kahkaları kayboldu sonra...
Denizden geçilmez denildi ÇANAKKALE!
"Karadan saldıralım!" dedi Winston Churchill!
Güneş batmayan ülkeden getirdiler hiç bilmedikleri bir ülkenin topraklarına...
ANADOLUYA!
Conk Bayırı kan kokuyordu!
Anafartalar da dumanlar yükseliyordu!
"Ben size taaruzu emretmiyorum! Ben size ölmeyi emrediyorum!" dedi Mustafa Kemal!
57. Alay’dan Mehmetti ismi...
Aslında hepsi Mehmetti!
"Allah allah" nidalarıyla saldırdı taaruzda.
Bir kez daha dediler.
"Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir!"
Şimdi haykırmalı toprak toprak...
Fersah Fersah!
"Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın bu toprak Vatanım! Türkiyemin kalbinin attığı yerdir!

Yusuf Sezgin AYBEY
Emperyalizme karşı direnişin simgelerinden biri olan 18 mart çanakkale zaferinin anısı önünde saygıyla eğiliyor. Tüm hayatını kaybeden mazlum halkımıza allah'tan rahmet diliyorum.
Hala şu başlıkta Mustafa Kemal`e laf atmaya çalışanlar var. 101 yıl önce toprağa düşen şehitlerinden utan be.

7 düvele karşı TÜRKÜN gücünü gösterdiğimiz savaştır. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.
çanakkale cephesinde zafer elde edildiğini idda eden herkes inanılmaz saftır.nasıl oluyorda 250 bin kayıp verip entelektüel sınıftan işçi sınıfına kadar bir soykırım yaşayan millet buna zafer diyebilir üstelik birincidünya savaşını da kazanmamış olmamıza rağmen.
görsel

ruhları şad olsun...
Tek başına dünya nasıl dize getirilir biliyor musun?

Eğer bilmiyorsan sorunun cevabı olan zaferdir.
dedelerimizin ve ninelerimizin vatan,bayrak uğruna bizim için canını verdiği muhteşem başarı öyküsüdür.Çanakkale Destanı.
Ruhunuz şad olsun.Allah gani gani rahmet eylesin...
"Nerde o yiğitler ki gür
Sesleri ülkeyi bürür.
Yürü dese dağlar yürür,
Dur dese kalpler dururdu."

Arif nihat asya binlerce yıllık şanlı türk tarihindeki bütün kahramanlarımızı ne güzel anlatmış. Anafartalar kahramanı Ulu önder mustafa kemal atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi minnetle ve şükranla anıyorum. Olmasalardı, olmazdık.

çok mutlu ve gururluyum. Zaferimiz hepimize kutlu ve mutlu olsun.
Bütün dünyada sömürgeler devrinin sona erdiğini müjdeleyen dünya tarihini etkileyen Çanakkale'deki büyük Türk zaferidir.

burada Mustafa Kemal'in payını görmezden gelmek, hakikatler karşısında kör olmaya benzer.
Allah askerlerimizden razi olsun. Eger ki bugün gurur duyabilecegimiz bir tarihimiz varsa onlarin sayesinde. Onlar tarihi kalemle degil kanlariyla yazdilar.
Türkler tarih sahnesinde sayisiz zaferler gormustur. Canakkale zaferi de onlardan birisi. 101 sene evvel bir istiklal mucadelesinin kazanildigi, ugrunda yuzbinlerce canin yitirildigi bir zafer.

Sehitlerimizin ruhu sad olsun.
Deniz savaşı kısmen doğru bir ifadedir ancak benim düşünceme göre bu komple bir harp olmakla birlikte bazı kesimlerde atatürk'ün sanki yer almadığı izlenimi uyandırılmaya çalışıldığından belkide tepki olarak böyle bir söylem doğmuş olabilir. yani deniz harbinin yaşandığı dönem olmasıyla evet bu bir deniz harbidir ancak zafer olarak düşünüldüğünde komple değerlendirmek bana daha doğru geliyor o zaman denilebilir ki kara zaferinin yaşandığı tarihi kutlayalım bende diyorum ki ne fark eder sonuçta ben her gün bile anabilirim bu benzersiz zaferi. neyse konu saptı son söz ile toparlayayım. atatürk genetiktir sokup atmak mümkün olmaz olamaz ancak değiştirmek mümkün gibi düşünüyorsunuz ama maalesef biz türk'üz arap değil. yani değiştirmekte mümkün değil.
Peygamber efendimizin'de çanakkale'de savaştığına dair ciddi kanıtlar vardır.

http://www.yeniakit.com.t...canakkaledeydi-57257.html
Tarihe, şehitlerimizin kanıyla yazılmış zaferimizdir.
görsel
bir saniye bile düşünmeden yarlarınından serlerinden geçtiler o yiğitler. Bir karış toprak vermemek için, gelecekte torunlarının bağımsız ve refah içinde yaşamaları için, bir an bile düşünmeden verdi canını o yiğitler. Allah, hepsinden razı olsun. Adlarını bildiklerini, bilmediklerimizi, hiçbir ayrım etmeden rahmetle anıyoruz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar