bugün

yaşıtların babasının jetta'sıyla istanbul sokaklarında gezerken sen ağır mühimmatlarınla dağ bayır geziyorsun. askerliğini bedelli yapanların hiç günahı yok. bu fırsatı hükümet açmış onlarda salak değiller bu fırsatı kullanmışlar. ancak bu yasayı çıkaran, insanları zengin fakir olarak ayıran, parası olanları ölüm riskinden kurtaran, parası olmayanları cepheye savaşmaya gönderenler üzerine alınsın.
hükümetin askerinin canının yitirilmesine verdiği* tepki sonrası hükümet istiyor diye asker olmama isteğinden mütevellit yine hükümetin askerinden daha fazla desteklediği bankalardan borç alıp vatan borcunu ödemek ödeyemeyecekler içinde başka desteklenmiş olan terör gruplarının *** önüne yem atmaktır.
18 bin lira verip bedelli yaptıktan sonra 18 ay askerlik yapmış sana milliyetçilik vatanseverlik dersi veren totoşların yaşadığı memlekette gerçekleşen eylemdir. var burada bile yığınla. sen bir şey yazınca kalkıp sana mesaj atma cesaretini gösteriyor sonradan ortaya çıkıyor ki paşam götüm götüm kaçarmış bu görevden..

vatan görevidir kabul. inanıyorsan kader inanmıyorsan olması gerektiği içindir hayatını kaybedersin buna da kabul. ancak bunu yapmasınlar arkadaş. kimse benim kariyerim benim bilmem neyim goy goyu yapmasın sırf parası olmadığı için orada hayatını kaybedecek olanların canından değerli değil hiç kimsenin kariyeri bilmem nesi. bu işin bir standardı olmalı ya herkes gitsin 1 sene yapsın ya kimse yapmasın tamamen profesyonel bir yapıya büründürülsün ülkenin silahlı kuvvetleri..

bu ülkede her zaman olan garibana oluyor ezilen de ölen de hep gariban çocuklar..
Devletin sunduğu hizmettir.