bugün

ileri demokrasinin ayak sesleridir. çünkü ileri demokrasilerde yolsuzluklar araştırılmaz, araştırılanlar görevden uzaklaştırılır. herkesin susması, konuşmaması, görmemesi, bilmemesi istenir.
SuÇlamaların gerÇek olduğunu doğrular gibidir.
Tarih yazan kahraman polisimizi yedirmeyiz diyenlerin catir cutur polisi yemesidir.
"Biz adam yemegi sizden ogrenecek degiliz" tabi bizden ogrenecek degilsiniz, yamyam olan biz degil sizlersiniz.
Memleketin anasını nasıl sikmişler elbet çıkacak ortaya ne kadar bu süreci uzatmaya çalışsalar da. Yüce divanı görür gibiyim.
Akp kendi kalesine 3. Golü atmıştır. Yeni atakları golleri cemaatten bekliyoruz.
operasyonun doğruluğunu kanıtlayan bir eylemdir.
görsel
devamında cemaatten de bir karşı operasyon beklediğimiz operasyondur. ne bileyim bir seks kasedi olur, bir pompa'nın görüntüleri olur, seçimlerde yapılmış bir hilenin belgesi olur.

yiyin birbirinizi amk. *
tayyibin atağiydi bu şimdi cemaat yeni atağa geçip seks kasedi yayınlayacak bence.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
Cemaatin işine gelmeyenleri fişlemesidir.
ikinci bir deniz feneri vakaası ile karşı karşıya olduğumuzun göstergesidir. yolsuzluk - hukuksuzluk yapanları bulup gereken cezaların verilmesi gerekeceğine soruşturmayı başlatan ve yürütenleri görevden alarak bir sonraki çalışmaların engellenmesi, millete göz dağı verilmesi amaçlanmıştır bu görevden alma olayı ile.
suçun ikrarıdır.
cemaat ve akp arasında devam eden savaşın son bombası.
merak edilen sorular ve cevapları ;
- Cemaat bu operasyonda ne kadar etkin?
- Yak1aşık bir yıldan beri bilinen bu yolsuzluk neden şimdi ortaya çıktı ? Cemaatin eğer eli varsa, cemaat olmasa ne olacaktı ? iç edilen milyar euro'lar, düşük masraf, transfer ücretleri yüzünden devletin zarara uğramasına göz ardı mı edilecekti?
ulan almanyaya para göndereceğim *, sırf swift ücreti 100 lira masrafları hariç, adamlar milyar eurolar transferlerle ceplerini doldurmuşlar!
- görevden alınan 5 emniyet müdürünün cemaat ile alakası var mı ? cemaate ne kadar yakın?
7 ay önce aslan olan, kral olan polisler, emniyet müdürleri sadece görevlerini yapiyorlardı, şimdi neden yapamıyorlar, neden yaptırılmıyor? önce o badem bıyıklı polis ve amirlerinin hepsine bir ağız dolusu birşeyler söylemek istiyorum da gg olur neyse.
- böyle büyük bir operasyondan devlet kanatlarının neden haberi olmuyor ?
- işadamı olarak lanse edilen adamları incelersek son 10 yılda parlayan birer yıldız olduğunu görebiliyoruz. 4 tane bakan şu anda öyle ya da böyle işin içinde, peki akp ne kadar işin içinde??
* en önemlisi, ortada bir yolsuzluk var, cemaat-akp kavgası var ve kısa bir dönem içerisinde seçim var.Umarım bu yolsuzluk sümen altı yapılmaz, deniz feneri gibi üstü örtülmez.Seçim de olsa, cemaat-akp savaşı da olsa, suçlular cezasını çeksin, adalet geri gelsin! biz sandıkta kararımızı veririz, ak bok, kara bok hepsini biz bilinçli türk halkı olarak çok iyi biliriz.
not: soruların cevaplarını, diğer sorularda verdim.
gün içinde savcılardan da görevinden alınanların yer değiştirenlerin olacağını düşündüren haberdir.
yüzlerce külçe altın, 7 milyar dolar vurgun, 2 3 milyar ihaleye fesat karıştırma tarihi eser kaçakçılığı gibi maddeler halinde sıralanmış ve giderek bu doğrultuda büyüyecek şişecek bir dosyanın düğmesine basanları görevden almak için insanın harbiden biraz sıyırmış olması gerek.. ya bunlar deli! ya da bunlara inanan insanlar delirmiş olmalılar, yok efendim ben bu hükümeti devirmeyi planlıyorum, yok şuraya silahları gömdük önceden, yok şuna azmettirdik falan filan gibi işin ucu açık şaibeli bir sürü şeyle güya! uğraşmayı ahlaki bir sorumluluk olarak görüyorsun, ama işin içine çalmak, hile yapmak, yolsuzluk, ihalelere fesat karıştırmak, rüşvet vermek, rüşvet almak, kutsal dediğin milletin vergisini bavullara doldurup kıtalararası yolculuklara çıkmak gibi eh işte böyle sıradan! şeyler girdiğinde ahlakın anlamını bir anda değiştiriyorsun.. ulan ne terbiyesizmişsiniz, yuh! pis doymazlar, arsızlar, ahlaksızlar! ne yazıyorsam sanki anlayacaklar gibi; bunlara ince ince yazıp döşesem ne olacak, işkembeleri davul gibi şişmiş, ağızları doluyken seni beni mi dinleyecekler.. sonra da diyorsunuz ki şu kaldırım taşlarını söken pis anarşistler falan.. müstehak lan hepimize, hiç kusura bakmayın..
(#22265452)
muz cumhuriyetiyiz tabiki. belki muzu cuhuriyet derecesinde üretmiyoruz ama çok güzel tükettiğimizin kanıtıdır bu olay.

heleki muzu sıcak çikolata eşliğinde getirip ismine de fondü dedilermi dibini bile yalar yutarız tadından yenmez, etrafta ne olmuş ne bitmiş kimse umursamaz bu ülkede. olan hep çimenlere olur. *
Bu ülkede gençlerin öldürülmesi emniyet müdürlerini hatta kimseyi görevinden aldırmayıp bakan oğullarının pisliklerini ortaya çıkarmak görevden alınmayı gerektirir.Vah benim güzel vatandaşlarım azıcık kafalar çalışsın azıcık.
beklenen gelişmedir. şaşıran...
bu intihardır karşı hamlenin en yanlış hali resmen suçu kabul etmektir.
ülkede yarım düzüne genç öldü, bir çoklarının gözü çıktı, bir kişi görevden alınmadı, şimdi bir günde yolsuzluk yapan millet vekilleri çocuklarına dava açıldı diye 5 emniyet müdürü görevden alındı. helal olsun. başka diyecek bir şey yok.
hala daha bu akp yi koşulsuz şartsız destekleyen, gözü kapalı tayyip diyen insanlar varsa, onları vicdanları ve allah ile başbaşa bırakmaktan başka çare yok.
adamlar o kadar hazırlıksız yakalanmışlar ki resmen itiraf gibi bir görevden alma vakası.
yazık yazık, o hortumlanan paralar, peşkeş çekilen araziler onların malı değil, türkiye nin, ülkemizin tüm vatandaşlarımızın serveti.
o çaldıkları paralarla sana daha iyi ve daha ucuz sağlık hizmeti, daha ucuz doğalgaz, daha ucuz benzin, daha iyi ve kaliteli eğitim sağlayabilir, parasızlıktan bedenini satmak zorunda kalan insanlara çalışabilecekleri işler sağlayabilir, yaz kış sokakta yatan garibana evsize ev sağlayabilirler (di), ama ne oluyor o sizin dinine çok bağlı diye tanımladığınız adamlar, gözünüzün içine baka baka kanınızı-kanımızı emiyor ve sizde bunu kabulleniyorsunuz.
yapanada göz yumanada yazıklar olsun, bu dünyanın sonu elbet var kimse sonsuza dek yaşamayacak, herkes yaptığının hesabını elbet verecek.
malumun ilamı.
ikrardır, bunun başka açıklaması yok.

Bu işler artık o kadar göze sokularak yapılır oldu, o kadar alıştırıldı ki, ne kadar insanlar tarafından önemsenir, ne kadar isyan edilir bilemiyorum.

Beş emniyet müdür görevden alınacağına, adı yolsuzluğa karışan içişleri bakanının hala neden o koltukta oturduğunun sorulması gerekir.