son derece meraklıdırlar.
öğrenmeye açıktırlar.
k ye q yazmak, yakışıklı erkek merakı, öğretmenle tartışmaya girmek, okul eteğini kafasına kadar çekmek.
yeni nesil 17 yaşındaki kızlar aynı değildir. ya emodur, ya da normal insandır.
18 yaşlarına girecekleri zamandan gün sayıyorlardır.
üniversiteli abilerine aşık olmaları, 18 yaşına girmeyi çok mühim bir şey saymaları ve yaşıtlarıyla anlaşamamaları ayırt edici özellikleridir.
(bkz: kızların kendinden büyük erkeklerle çıkma hevesi)
eğer anladın ise arkana bakmadan kaçılması gereken durum.
yahu nedir bu 17'lere olan nefret? gayet zeki olanları mevcuttur bu güzide kızlarımızın.aynı zamanda terbiyeli,ahlaklı ve çalışkandırlar.sık sık evi terketme girişimleriyle göz önüne gelirler.
serseri veya tinerci beş para etmez tipsiz erkeklere aşık olurlar. bu da sizin iyice kıl olmanıza neden olur.
en saf oldukları dönemdir. nereye çeksen oraya gelirler. bu kızcağızları bu dönemde kandırmak kolaydır. her boka duygusal yaklaşırlar. bir erkeğe hemen aşık olurlar; sözünden çıkmazlar, kör kütük olurlar. bu yaş dönemini en zararsız şekilde atlatmak gerekir.
liseli ve asidirler.
geneli ateşlidir valla. üstümde çok güzel hopluyorlar oradan biliyorum.
özentilikle geçirirler ömürlerinin civil civil dönemlerini.
30 yaşındaki herife aşık olurlar.
burnu havada olan, kendini bi bok sanan, büyük erkeklerle çıkmaya çalışan, kısa etek giyip vermeyen, boyama kitabı boyar gibi makyaj yapan, derslerine çalışmıyormuş gibi yapıp evde dershanede götünden ter akan, hocaya derste artistlik yapıp dışarda çükünü yalayan, sadece görünen kıllarını alıp geri kalanını nadasa bırakan, 18 ini eşekler gibi bekleyen bekleyen gerizekalılar topluluğu.
en büyük dertleri 18 e girmektir. çünkü yeni bir dünyanın kapıları açılacaktır akılları sıra. ama öyle bişey yoktur. dünya aynı dünyadır.
yıllarca yaptığım araştırmaları sizlerle paylaşıyorum sözlük;
öncelikle 17 yaşındaki kızlarımız ergen emo grubuna dahildirler.
1-en büyük özellikleri ergen olmaları
2-genel olarak lc waikiki'den olduğunu tahmin ettiğim koyu kahve rengi deri ceket altına da diz üstü düz taban kahverengi deri çizme giyerler.*
3-gündelik hayatta dar pantolon-beyaz converse-siyah t-shirt kombinasyonunu giyerler.
4-saçları her daim düzdür havuza girsinler bir şekilde düzleştirip öyle havuzdan çıkarlar,açık kahve-turuncu arası bir tonda saça sahiptirler-bazıları direkt pembeye boyarlar.
5-facebook sayfalarına girin faso erkek arkadaşları hakkında yazdıkları saçmalıklar bulunur.

edit:tabikide hepsi böyle değildir çiçek olan kızların gözüden öper başarılarının devamını dilerim
(bkz: yalakalık)
1994 doğumlu olmaları.
çok asılırlar.
kendilerini hep 18 yaşındaymış gibi tanıtmaları.
tripkolik olmaları.
sinirli olduklarında "bak regil oldum çok moralim bozuğk tımamm mıııı?" gibi acayip bir dişil tepkileri de mevcut kişilerin özellikleridir.

liseye giderken bir kız böyle demişti...sonra ben bu kıza sürekli "ne o gene mi regil oldun gerginsin" filan diye takılmış idim. bokunu çıkartmıştım. böyle de iticiyim.
kendinden büyük erkeklerle çıkma isteği.
hayatlarını Sürekli arayış içinde geçirirler. *