Erken büyümek zorunda çocuklarımız. Siyaseti mecliste değil sokakta, evde yapmalıdır. Hayatın her alanında siyaseti hissetmeli siyaseti yönlendirmelidir. Gerekirse erken büyüyüp aydınlatmalıdır geceyi. Bu memleket otuzundan sonra siyaset yapanlarla kurtulmaz.
küçük yaşta ailesinden birinin siyasi düşünceleri yüzünden canının yandığını görmüş insandır.
bende 17 yaşındayım ama bu yaşlardıka gençler genelde birşeyin peşinde koşarlar ne bileyim devrim ülkü komunizm faşizm diye geçer günleri ama biraz büyüyüncebu görüşler değişir bu istek azalır tabi her genç için değil bu dediklerim yanlış anlaşılmasın bunlar benim görebildiğim gerçekler.
deniz gezmiş gibi birini örnek almıştır, normaldir.
onun 22 yaşındaki söylemleri bugünün siyasilerinin toplamını aşar.
17 yaşında siyaset yapılmayacağını sanan 1980 eylül darbesi çocuklarına göre şaşılacak bir durumdur.
babasının cümlelerini araklayan insandır.
(bkz: necdet adalı)
ömür boy mal mal gezen ve gezecek olan milyonlarca öküze bedel genç beyindir.

öğreneceği çok şey olsa da yaşadığı dünya üzerinde az çok düşünce sahibidir en azından. bazı idiotlar gibi verileni değil kendi biçimlendirdiği inançlarının peşindedir.
Metropol bir sehirde yasarken, belki yillar önce mahallede top oynadigi arkadasi daga cikmistir; bunun sebebini arastiran, bilmek isteyendir. Ama kimilerine göre de özentidir, nitekim herkes daglara cikiyor ya.
vatandaşlık bilinci gelişmiş toplumsal sorunlara ilgili gelecekte ülkenin kendisine emanet edilceğinin bilincinde gençtir.
siyasetin o yaşlarda para ettiğini anlamış gençtir.
18inde -seçime denk gelirse- bi heves kullanır oyunu, bakar bi numara olduğu yok geçer hevesi.
1 yıl sonra oy vereceği düşünüldüğünde normaldir. ileride bilinçli bir vatandaş olabilir. Ama işi abartmaması şartıyla.
17 yaşında siyaset konuşturmuyorsa bir toplum gençlerini, o konuşan insanın değil toplumun, ailenin ayıbıdır. ben 17 yaşımda konuşmuyordum ve aileme,etrafımdakilere kızıyorum bana neden sadece okul kitaplarında okutulan şeyleri anlattılar diye. ama bu kardeşim okumuş zamanında, öğrenmiş(#2301288) niye konuşmasın?
Anatomik yaşı 17 iken siyasetten bahseden insandır. Bahsetmesi gayet normaldir. şayet bu yaşta siyaset derin olarak konuşulmasa da yine de küçümsenemez. Şayet bazı insanlar bilmem kaç yaşında siyasetten bi bok anlamayıp 17 yaşındakini küçümserler. o zaman başbakanın bayramda koltuğuna oturttuğu 13 yaşındaki kıza bir bakın. O bile bu yaşta siyaseti ve ülkenin gidişatını anlamışsa, 17 yaşındaki neden anlamasın ? ama maalesef , bazı yerlerde görüyorum ki o gençlerimizin de beyni yıkanmış.işte o beyni yıkanan gençler de , ileride büyüdüklerinde tıpkı o boş boş siyaset konuşmaya çalışıp bazılarını küçümseyenler gibi olacaklar. onlar da öyle gereksiz bir nüfusa eklenecekler. o yüzden diyorum ki, 17 yaşında siyaset konuşulur ancak, konuşulan doğru olmalıdır. he bu arada:

(bkz: akıl yaşta değil baştadır)
bizim yazlik sitede var, komusunun oglu böyle. neyse cumali amca emekli ögretmendir, ondan iyi konusur böyle seyleri.

kisacasi bisiklet sürer, top oynar, aksam cay icmeye falan gelir. 17 yasinda normal bir insandir, artisi siyasete olan ilgisidir.
17 yaşındayken add'ci arkadaşlarla beraber yaptığımız eylemdi.
herhangi bir sözlüğün yazarıdır.
yaşıtları sweet sixteenlerini yaşarken o gözünü vatan aşkına, millet sevdasına dikmiştir tabi.
17 yaşında sex konuşmaktan,esrar veya benzeri şeyleri çekmekten daha iyi durumdur.onu eleştirenleri de anlamak zor değildir.sonuçta bir insan öküz olarak yaşamak istiyorsa ona yuh diyorum sadece.
ne yani yaşıtları gibi o starbucks benim bu mango senin gezsin mi? kitapçılarda aşk-ı memnu romanını görünce arkadaşına ''aa bebeğim bak aşk-ı memnu nun romanını çıkarmışlar'' mı desin? tek derdi avm lerdeki indirim günleri mi olsun? bi kızı yatağa atmak için ayak üstü 8376428 tane yalan mı söylesin? tek derdi dipten çıkan koyu kahverengi saçlarını platin sarısına boyatmak mı olsun? ''ya benim babam a partisine oy verdi ben de o partiyi tutuyorum'' mu desin? * hiçbi şeyi sorgulamadan, araştırmadan, okumadan, tartışmadan, konuşmadan ot gibi mi yaşasın?

abartmıyorsa bildiği kadar konuşup, bilmediği şeylere burnunu sokmuyorsa ve ayarında yapıyorsa alnından öpülecek insandır.

ha bi de 17 yaşında düşünceleri yüzünden yaşı büyütülüp idam edilen insanlar var bu ülkede. hatırlatırım.

not: 17 yaşında değilim.
gayette bilinçli olan bir gençtir. yaşıtları, 'emoluk' 'apaçilik' gibi saçmalıklarla uğraşırken o , 1 yıl sonra oy kullanacağının bilincinde olduğundan kendini geliştirmeye başlamıştır.
takdir edilesidir.
ya hayattan bezmiştir ya da yazardır.
(bkz: dev-lis) (bkz: marksist liseliler)
Bugün sabahın köründe kızılayda gezinirken gözüme çarptı bu karşılıklı 2 duvar yazısı. Şimdiki liseliler komunizmi sosyalist devrimi benimsemiş hatta teferruatta ayrı düşmüş bu yüzden farklı oluşumlara yönelmişler dedim.
14 yaşındayım herşeyin farkındayım hobaaaa.
sözde komünisttir.
onun komünistliği de parayı bulana kadardır.