bugün

(bkz: yeni intihar etmiş ergen)
5 dakika içerisinde 17 yaşla ilgili açılan ikinci başlıktır.

--spoiler--

yetişiiiiin sözlüğü ergenler bastı!!!

--spoiler--
biraz sonra vazgeçip qandırdım xd yazacak olan yazar beyanatı. ne oldu annen yine ekmek almaya mı yolladı amk?
ne olursa olsun, dalga geçilmemesi gereken durumdur. insanin intihar edecegi yoksa bile bozuk psikoloji ile yazılanları okur ve o duruma yonelir.

allah korusun. Lütfen intihar düşüncesini bir secenek olarak dusunmeyelim daha guzel gunler gorecegiz.
Tayfun.

Daha 17 yasindaydi 4. Katin balkonundan ucmaya heveslendiginde... bonzai denen illeti sarmisti basina bela! Onu en son gordugumde kolu alciliydi. o ölmeden 3 ay falan onceydi. "noldu olum ne yaptin kendine?" Diye sormustum, "abi genclik iste" diye cevap vermisti. genclik iste...

Babasini cumle alem tanir buralarda; kesik derler... bir meyhanesi var, fenerbahcelidir. galatasarayli oldugumdan onun mekaninda izlemezdim maclari. Tayfun da inadina cagrirdi derbilerde "abi gel bu sefer babami beraber delirtiriz" derdi. gitmezdim hic. tayfun gittikten sonra hic ugramadim bile... son kez basin sagolsun demek icin gitmistim, onda da diyemedim hicbir sey, oylece sustuk.

O gun dukkani gec acmistim biraz. Aksamdan kalmistik... oglen oldugunda saat, yeni yeni kendime geliyordum. Derken bir telefon geldi... "kardesim" dedi telefondaki... Ses o kadar boguk geliyordu ki, 10 yillik arkadasimin sesini taniyamadim. "Tayfun" dedi, "balkondan kendisini atmis!"

"kim" dedim...

"Tayfun" dedi. Daha 17 yasindaydi. basina sardigi bela onu olume goturmus sonradan ogrendik. Babanesinden 10 tl istemis, babanesi vermeyince sinirlenmis, "bi daha sizden bi sey istemicem" deyip odasina cikmis. Sonra... kosa kosa balkona cikmis, birakmis kendisini.

Dukkani kapatmadan kostum evinin onune. Ambulansa bindirmisler goremedim son defa. Dustugu yer kan revan...

arkasinda kesik, perisan. Arada bir meyhanenin onunde goruyorum, yuzu hep ayni. En son basin sagolsuna gittigimde gordugum yuz. Hic degismemis.

Tayfun daha 17 yasinda, yasasaydi simdi 22...

Topragin bol olsun kardesim. Huzur icinde uyu.