bugün

israil başbakanı netanyahu'nun orduya verdiği emirle başlayan olaydır.
Türkleri ilgilendirmeyen olay. Bırakalım da araplar düşünsün.
an itibariyle vurmuştur!
allah yardım etsin...
http://www.aa.com.tr/live1/gaza-live.html
"kaşınan" hamas'ın tüm gazze'ye bedel ödettirdiği başka bir harekattır.
dünyanın gözü önünde yapılan bir harekattır.
ateşkes şartlanmıştır.
Rutin bir Israil harekatıdır. Anormal bir durum gözükmemektedir
güzel bir mesaj vermektedir, bir memleketin evlatlarını kaçırıp öldüremezsiniz, yok öldürürseniz canınızı yakarız, canımızı bir yaktıysanız biz bin yakarız diyor. çok da güzel diyor. sabrını test ettirmiyor. maşallah.
dakikalardır bakıyorum bir bokun olmadığı harekat.

dağılabilirsiniz.
Allahsız kitapsız yahudilerin müslümanları katletmesi durumudur.
Maalesef başlamıştır.

Bütün Dünya, barış örgütleri, barış hareketleri suskundur.

Yenilmemiş şekerlerin, yaşanmamış çocuklukların sorumlusu bebek katili israil masumların canına kıymaya devam ediyor.
israil rezil olacaktır ama sonuçta onlarca şehit verilecek.
dualar israile öldürün arap geri kafalı teröristleri dunya rahatlasin bazı 30 yildir terörle uğraşıp masaya oturan ülkeler ornek alır.
Masum çocukların öleceği harekattır.
kara harekatında can kaybının fazla olması gayet normal. israil bunu göze alıyor zaten ki verse verse maksimum 200 kayıp verir. israil'in 3 genç için 250 müslümanı dünyamızdan götürdüğünü düşündüğümüzde onlarca yahudi askeri için kaç müslüman paketleyeceğini hesaplayabiliriz.
Hayatın nasıl boktan olduğunu insanın yüzüne çarpandır. Hepimiz delirdik resmen. Canlı yayından insanların kafasına yağmur gibi bomba yağmasını izliyoruz. Yarım saat üzülüyoruz. O da en duyarlı, solcu olanlarımız. Sonra da gidip en sevdiğimiz dizinin kalan bölümlerini izliyoruz. aa bak o onu seviyomuş, o onu aldatmış. Bu nası dünya lan, insan aklı nasıl bir akıl. Vicdan nasıl birşey aklım almıyor bazen. Gezi'de ve bilimum eylemlerde kafamıza gaz bombası yağarken ölümü düşünüyoruz, barbarlığın faşizmin ne kadar iğrenç bişey oldığundan dem vuruyoruz. Adamların kafasına gerçek bomba yağıyor, bırak adamı çocukların. Şanslı çocukların çizgifilmde, avcı Duffy Duck'ı vurmaya geldiğinde gördükleri silahı, onlar burunlarının ucuna dayanmış görüyor. Senin benim oynarken keyif aldığı savaş oyunlarında kullanılan keleşler, onların gözleri önünde annelerine doğrultuluyor. idrak ediyoruz böyle işte. Sövüyoruz sayıyoruz savaşa. Sonunda birşey olmuyor. Mücadele ediyoruz işte, biz de kendi savaşımızı bitirmeye çalışıyoruz. umuyoruz ki, herkesin içindeki, dışındaki savaşlar bir gün bitecek. Bir gün mutlaka.
bu ülkenin yüzde 99'u müslüman arkadaş..

ama olmuyor işte dualarla bu iş anlayın. yazıktır ölen çocuklara, insanlara...
birbirinizin değerlerine bok atın siz, sen sağcısın ben solcuyum demi amk.. o alevi öbürü ateist falan. arkada o kadar çok sorun varken ancak dua ederiz biz böyle işte, orada çocuklar ölür biz izleriz.. anlayın duayla olmuyor bu iş.

senin israil dediğin ülke bünyesinde kaç tane çokuluslu şirket bulunduruyor, askeri teknolojisi ne durumda, koduğumun ortadoğusunda politikası ne biliyor musun? 8 milyon nüfuslu ülke amk saldırın demi.

anlayın artık anlayın şunu; bilimi hiç sayıp çalışmadan gelişmeye çalışırsak hep edeceğimiz dualarla kalacağız ve orada ölecek yine insanlar. biziz katil biz! uzaklarda arama. oturduğumuz yerden dualarımızla ölüyor o insanlar, yapabildiğimiz tek şey dua etmek olduğu için ölüyor orada çocuklar..
bakkal sami abiyle birlikte kaygıyla izlediğimiz harekat. biz büyük bir ülkeyiz.
allah ım sen müslümanlara yardım et.
yani kusura bakmayın ama israil tam bir ........... siz tamamlayın artık
Tüm dünya üç maymunu oynuyor.
mk bu hamas şaka mı yapıyor? 3 tane roket atıp bomba yağmuruna tutuluyor binlerce insan. hala çıkıp tehdit ediyor israili vurucaz edicez diye. hayır insan düşünüyor hamasta israil kontrolünde mi diye!?
Yüce Rabbim yar ve yardımcıları olsun tüm inananların.
Gazze kan gölü bir duayı çok görenlerin kalplerine merhamet et.
en gelişmiş silahları var ama bir zaafları var oda ölü israil askeri evet yanlış okumadınız iddia ediyorum 10-15 asker kaybedelerse kara harekatı biter...
Özellikle de illa entelektüel yorum yapmaya çabalayanları bastırmak gereken bir süreç. Bir şey bildiğini kanıtlamaya çalışan insanlar dış mihrak, derin devlet, siyonizm, vs. demeye çalışacaktır. Kardeşim bazen de yüzeysel davranmak gerekir. Bunun adı katliamdır.
3.dunya savasına doğru yol almak mı? belkide olabilir. savaşların geçerli hiçbir sebebi yoktur,olmamalıdır. ağır bilançolar ve kan doğuran bu kini bu nefreti,toprak hırsını hiç anlamadım anlayamadım sözlük. asıl konumuza dönecek olursak 1.dunya savaşında ingilizlerle bir olup bizimle savaşan daha sonra ingiliz sömürgesi altında bizden kopan filistin değil miydi?(filistin cephesi) buna karşılık ingilizlerin filistinin göbeginde israilin kurulmasını desteklemesine seyirci olan yine filistintir. her geçen yıl topraklarının bi kısmını israile satan da yine filistindir. böyle büyük bir tehlikenin burunlarının ucuna geleceği hiç mi akıllarına gelmedi ? anlamıyorum sözlük- savaşa ne kadar karşı olsamda tedbiri elden bırakmamak lazım- filistinin bu zamana kadar buna göz yumasını. bu konuda en büyük suçlu yine filistindir. bu kadar kızmama rağmen yinede tek tesellim en kısa zamanda bu vahşetin son bulmasıdır.