bugün

Hayatım gibi bir maç oluyor. Hareketli ve zevkli. Kalbim City de mantığım Tottenham da. Eşe, dosta, akrabaya haber verdim. Cümbür cemaat maçı izliyoruz.
2-2 başlayan maç.

soyunma odasında attık da geldik.
20. Dksında 3-2 olan maç.. enteresan şeyler oluyor..
şu an oynanmakta olan sampıyonlar lıgı çeyrek final mücadelesi.

cüneyt şakır şahsımca var'da yanlış bir karara vardı. adamın once elıne carpıp sonra bacagına carpıyor diye gordum ben.
bir arap bokunun daha elendiği maç.
Sizin ben mınaza koim şampiyonlar ligi çeyrek finalinde 7 gol nedir lan! Ah ulan ilk 3.5 gol üstü dediydim sonra oran daha yüksek diye 4-6 dedim.

Yapacağınız işi sikim.

görsel
Maç gibi maç oldu. Aşırı keyifli geçti. Evet.
adamlar futbol oynuyor.
fb'lilerin kadıköy'de yaptığı gibi adamın karnına, taşaklarına tekme atmıyor.
got ( game of thrones ) senaryosu gibi acı dram trajedi zafer herşeyin olduğu hele hele finaliyle maçı izleyen herkesi duygudan duyguya sokan goat ( greatest of all time ) kategorisine girebilecek bir maç oldu.

cüneyt çakır ise iyi maç yönetti. bu maça ve tempoya ayak uydurabildi. bizim ligde de böyle yönetmeli.

futbolun parayla kazanılamayacağını psg gibi mc de öğrendi.

(bkz: futbol asla sadece futbol değildir)
parayla kurulan takımlardan bi bok olmaz, paris ve city bunun örneğidir..

tottenham'a bakın; eriksen var ajax'tan geldi, modric gibi burda gelişimini tamamladı, bu yaz çok iyi bir fiyata real madrid'in yolunu tutabilir.

heung-min son adlı koreli oyuncuları var, 3-4 yıldır tottenham'da, bayer leverkusen'den geldi o da iyi bir gelişim gösterdi,1-2 yıl içinde çok daha iyi bi takıma gidebilir.. real madrid'e gitmesini isterim, direkt 11 oynayamasa bile katkısı olacağını düşünüyorum..

guardiola'ya gelince balonun tekidir, barcelona'da rijkaard'ın mirasını yemiştir. bayerndeyken real madrid'e evinde rezil olmuş, avrupada en ufak başarı elde edememiştir..

city nin başında da heralde yılda 100-200 milyon sterlin para harcatarak şampiyonlar ligini alacağını sanıyor..

demek ki neymiş pep efendi, öyle rijkaard'ın mirasını yemeye benzemiyormuş değil mi ? adamı kanırtırlar böyle..

mourinho'nun inter'le porto'yla real madrid'le yaptıkları ile kloop'un borussia dortmund'la yaptıkları ve liverpool'a getirdiği nokta, bence bu sözde teknik direktör olduğu iddia edilen balonun yaptıklarından çok daha değerlidir..
son yılların en heyecanlı şl maçı oldu. izlemeyenler çok şey kaçırdı.