bugün

maalesef bu futbol kalitesiyle ispanyanın üst düzey teknik oyuncuları karşısında pek fırsatımız olmayan maçtır. temennim, çok fark yememek olacak.
(bkz: sikmeseler bari)
ispanyolları her türlü hoplatacagimiz maç.

Irmağının akışına ölürüm Türkiyem.

görsel

Not: infiale yol açmamak için kaç misli olduğunu yazmadım.
Moratanın hatrick yapacağı karşılaşma.
Tüm milli duygularımla insallah ezilirler, surum surum surunurler, kaleye gelen her topu iceri alirlar, rezil rusva olurlar.
Milli olan bunu ister.
Cunku ancak o zaman gercekten milli bir takim kurmak isterler. O zaman hakedenler o kadroda yer alabilirler.
Gerçekçi olmak gerekirse ispanya nın sikerteceği maçtır.
lamı cimi yok, maç sonunda herkes şunu söyleyecek: https://www.youtube.com/watch?v=S_eUAUX11Fk
Ruhsuzlara ispanya'nın boruyu döşeyeceği maç. Dost acı söyler. Evet.
işimizin çok zor olduğunu söylemek gibi herkesin bahsettiği meseleleri es geçerek şunu istediğimi belirteyim. Beraberlik için oynayalim. Oyunu sogutalım her ne kadar beceremsek te , taktik faul yapalım , otobüs cekelim kalenin önüne ama bir beraberlik almak icin her yolu deneyelim.
ispanya'ya başarılar dilenen maç. zayıf rakibine 5-6 tane rahat sallayacağını tahmin ediyorum.

lütfen çocuklarınıza izletmeyin.
Çok sabırlı, agresif ve disiplinli oynamamız gereken karşılaşma.
Bu şekilde oynarsak 1 puan almamız mümkün, yok hırvatistan maçında olduğu gibi dağınık ve ruhsuz oynarsak sonu facia olur.
görsel
allah izin verir de adam akıllı oynarsak neden olmasın maçıdır. Hırvatistan maçını çok kötü oynadık. o maçı hiç oynanmadı varsayıp güven kırıklığı olmadan oynamalıyız. yeteneklerine güvendiğimiz oyuncularımız iyi oynarsa ve herkes de yüreğiyle oynarsa kazanabiliriz bile. allah yardımcımız olsun. zor maç olacak.
ispanya'nın bize yaslayacağı maç olacakmış. yorumcuların ve basın toplantısındaki demeçleri bu yönde.
kaza bela alınacak bir puanın türkiye ye gruptan çıkma yolunda büyük avantaj sağlayacağı maçtır.
not: inanıyor muyum, hayır.
devre arası muhtemelen.

https://www.youtube.com/watch?v=daRZVb8b_MA
(bkz: yarra yering)
Zihnimden beraberlik içimdense 35-0 lık yenilgi geçen maç.

Bok gibi oynuyoruz bizde bile ruh kalmadı. Net.
içimde 2-1 yenileceğiz gibi bir his var. hayırlısı olsun.
ispanya'nın o en görkemli dönemi geride kaldı ve iyi de oynamıyorlar. özellikle adam gibi bir forvetleri olmayışı büyük sıkıntı çekmelerine neden oluyor. zaten bunu çek cumhuriyeti karşılaşmasında da gördük. gelgelelim hâlâ maçın kaderine etki edebilecek ayakları var.

diğer tarafta sistemsiz, taktiksiz, gaz vermekten başka bir halta yaramayan bıyık sikici'nin çalıştırdığı; kaos futbolu diye anılan oyunuyla a milli takım... genel savunma yapamayan hâlimizi de düşünürsek ispanya bu karşılaşmayı alır. karambolden gol atabilirsek ne âlâ. yok, onu da yapamazsak açık söylüyorum sırf duran toplardan bile fark yiyebiliriz.
Hiç heyecanlanmadığım maçtır. Çok dramatik.. bir milli maç ve heyecanlanmıyorum. Hırvatistan maçında da böyle hissetmiştim. Ama Bu maç berabere.
Hırvatistan'dan sonra belki Bi atak olur olmazsa bütün maç'ler aynı monotonlukta gider ve başarı sağlayamayız fakat yinede adımızı milletimizi izlettirecek takımdır ne olursa olsun yanlarındayız ve destekliyoruz (bkz: uyumayım lan).
maçın 90 dakkalık özeti 60 dakika karşı kaleye bile gidemeden ful defans yapmak akabinde 60 larda ispanyolların bir golü. 65-70 arası gol yemenin etkisi ile hafif kaleye gider gibi olma burağın ofsayta yakalanması ve ah be önüme gelseydi atarım bakışları, 75-80 arası ispanyada bir oyuncu sakatlanır akabinde oyun 3-4 dakika durur oyun bozulur konsantre falan kalmaz. 85 lerde ispanyolların bir oyuncu değişikliği spikerin ahları vahları aslındaları şöyleleri böyleleri daha maç bitmedi falan demeleri 90 + larda yine biraz kaleye gider gibi olmamız akabinde bir ofsayt. ispanyollar yine oyuncu değişikliği oyuncu çok yavaş terim çıldırıyor. hızlı çıksa gol atacaz kızması doğal. 90 + 4 lerde kontra ataktan ispanyolların 2. golü bulması spikerin olmadı ama umutlarımız devam ediyor falan demesi bilmem c grubundan şu iki takımın beraber kalırsa d grubundan şu takımların maçı 3-2 biterse a grubundan bilmem ne takımı gol atarsa şu olursa bu olursa gruptan çıkabiliyos muhabbetleri

yav kusura bakmayın da bu oyunla gruptan çıksan ne çıkmasan ne.. bıkmadınız mı artık bu muhabbetlerden?

edit: bu arada anlatım bozukluğu için özür diliyorum.
Spanislere cakacagimiz mac. Bizim milli takimin sagi solu belli olmaz.
Solda olcay sağda arda çıkabiliriz maca.
Orta sahayı topla geçemeyeceğimiz maç.