100 euroluk soru ..

Işi gücü bırakıp murat kurum için miting yaptılardı. E murat kurum büyük farkla kaybetti, n'olcak şimdi? Onlar o koltuklarda oturmaya devam mı edecekler?...istifa etmiycekler mi?!..

Ama biz söyledik, twitter da falan dm'den akgötlerden küfür yedik... ama haklıydık, bakan "parti" nin diil ki, "devlet"in bakanı...devlet partinin çok üstünde bişey...

Içişleri bakanı parti diil ülke genelinde seçim güvenliğinden sorumlu kişi...o şahıs murat kurum mitinginde çıkıp, "sen seçimi zaten kaybettin haberin yok!" derse, bu ne anlama gelir?!..."ben allem edip kallem edip murat kurum'a seçimi kazandıracaam!" anlamı almaz mı bu söz?!...

Seçim güvenliği benim işim ama ben bunu partim lehine hiçe sayacağım, görevimi yapmayacaam!" diyo yani...

Bi bakanın sadece böyle bi sözden dolayı istifa etmesi gerekmez mi?!

Kaldı ki, açıktan destekledikleri aday fark yedi!! Böylece onlar da fark yemiş oldular...

Madem devletin diil partinin bakanlarıymışlar, e parti kaybetti, artık hepsi de istifa etmeli!!.
maaşlarını en yüksek kademeden alıp ayaklarını uzatıp yaşayacaklar, şeref, vicdan olmadığı için hiç sıkıntı yaşamayacaklar.
bunlara uzaya gönderilen kurum'un hafif kumralı olan alper uzaygezeravcı'yı da eklemek gerek.
ilerleyen yıllarda sırayla istanbul belediye başkan adayı olacaklar.
bakmaya devam edecekler...
Trene bakar gibi.