bugün

normaldir.
16 yaşındasın daha çocuksun amk neyi başarıcan. başarabileceğin bir şey bile yok doğru düzgün önünde.
Daha hayati tanimadin ufaklik. Sen once silkin ve kendine gel. Sana en guzel tavsuyem derslerine skica saril.
iste o zaman basardigini hissedebilirsin.
Kendine iyi bak...
Daha önünde uzun yıllar var. Sende başarılı olacaksın. "en başarılı" olamayabilirsin ama gayet başarılı olacaksın. Buna inan, kendine güven.
2000 doğumlu yazarın 2015 de 16 ya girmesi kadar ilginç değildir.
16 yaşında bir şey başaramamış olman sıkıntı değil ama 16 yaşında sigara içiyorsan en azından şu cümlelerini ileri görüşlülük olarak kabul edebiliriz.
16 yaş ne başarısızlık ne sigara ne lan.
git annene sarıl unutursun her şeyi.
doğrudur. özellikle yazılımcı olan ve yazılımcı olacak beni çok yaralayan durumdur. bizim sektörde sürekli görüyorum. hep küçük yaşlarda bu işe başlıyorlar. küçük yaşlarda bir yerlere geliyorlar. 14 yaşında Jordan casey diye bir çocuk var. 9 yaşında oyun kodlamaya başlamış şimdi çocuğun 3 tane şirketi var. velet dünyayı dolaşarak 30-40 yaşındaki insanlara konferans veriyor. zaten bu sektörde kim öne çıkmışsa hep çocuk yaşta başlıyor bu işlere (bkz: bill gates). bunlara bakınca, görünce 18 yaşıma kadar boş boş yaşadığımı görüyorum. daha adam akıllı kodlama bile bilmiyorum. tamamen temel. ama komik olan da çok büyük hedeflerim var gelecekte. ne olacak bakalım.
Hayattaki tek aksiyonu olan Teog sınavında Anadolu lisesini kazanamayan bir ergenin isyan cümlesidir.
bir dramdır.
hayatta kalmayı başarmıştır amına koduğumun ülkesinde daha ne olsun.
hiç endişe edilmeyecek, edilmemesi de gereken hadisedir. 16 yaş daha nedir ki böyle karamsar olmak için? biz 30'luklar ölelim o zaman! dur bakalım daha hayat yeni başlıyor. daha emekleme dönemi bu. sonra dengede durmayı öğreneceksin, yürümeye başlayacaksın! hızlanacaksın, depar atacaksın!
tökezleyeceksin, düşeceksin, toparlanıp kalkacaksın, yürümeye koşmaya devam edeceksin! bazen dibe çakılacak, bazen yükseğe sıçrayacaksın!

süreç çok uzun ve meşakkatli. hiçbir şey için geç değil. hayal ve umut en önemli silahlar... kullanmaktan vazgeçme!
türk eğitim sisteminde yetişen robot öğrenci için normal durumdur. 25 yaşına kadar da bir şey başaramazlar. aileler cocuklarını mutlaka sanata veya spora yönlendirmelidirler.