Ataması yapılmayan Branş öğretmenlerinin şubatta 40 bin atama talebiyle başlattıkları onurlu mücadele. Ankara da yer yerinden oynamıştır. Alakam olmamasına rağmen uzaktan seyrettim 5bine yakındılar sanırım. Gayet düzeyli bir eylem oldu. Hükumetin görmezden gelmemesi gerekir. Doğuda güneydoğuda askeri polisi vuranların isteklerini yerine getiren iktidarın; bu şerefli vatan evlatlarının isteklerini duymazdan gelmemeleri elzemdir. yanınızdayım, destekliyorum öğretmenlerim.
Eğer istekleri yerine getirilmezse, yerlerinde olsam dağa çıkardım. Cidden bak.
kendini zorla atatmak isteyenlerin eylemidir.

lan mecbur mu devlet sizi atamaya, sonra size maaş vericek diye bir ton vergi v.s halkın sırtına biniyor.

bu bölümlere girerken düşünecektiniz onu, iş garantisi vermedi size kimse, gidin başka iş yapın amk...
Boş insanların başka meslek yapın yea devlet sizi almak zorunda değil dediği öğretmenlerin eylemidir. Devlet Üniversitelere bakkal açar gibi eğitim fakültesi açacak her ilde üniversite dolacak herkes okuyacak ee okudun yeter öğretmenlik yapmayı ver denilecek. Ulan bu zihniyet zaten bizim anamızı ağlattı. Sen hiç açıkta kalan harp okulu mezunu hiç polis okulu mezunu var mı? Duydunuz mu? Ben duymadım. Aynı devlet bana bana bu sene 1000 polis lazım deyip öğrenci alırken öğretmen mühendis doktor vb mesleklerde devlete ne kadar adam lazım ne kadarı okumalı bilmiyor mu? Biliyor ama işine gelmiyor. Kalkıp bunu bir de savunuyorlar. Savunun siz savunun.
Hakkaniyete uygun bir netice elde etmeleri temenni edilen eğitim emekçileridir.
Boş boş konuşanların, Mevcut reisi cumhurun bu öğretmen adaylarına iktidar olmadan evvel ne sözler verildiğini bilen bilir. Öğretmene saygı duymayan millet çökmeye mahkumdur. Ulan yeni nesili yetiştirmesi gereken öğretmen adayları inşaatlarda çalışıyor nasıl bir ülke burası.
memlekette tek işsiz kalan tek hakkı yenen sizsiniz! arkadaş 3700 lisans kadrosu vermiş adamlar, 90'dan aşağısı atanamayacak biz ne yapalım? öğretmenlik bölümlerinden çok atanan bölüm mü var?
öĞRETMEN de öğretmen adayı da değilim, beni bilen bilir, tanıyan tanır. Kamu Yönetimi okuyan birisi kaymakam da olabilir, Müfettiş de olabilir, Uzman da olabilir, Bankacı da olabilir. Mühendis için ha keza özel sektörde çalışma ihtimalini bilerek insanlar başlıyor bu bölümlere. Ama öğretmen!!! Ya bu kadar insanı o bölümlere alma, ya da bu insanların ikinci bir şansı daha yok başka bölüm için. Özel okullar desen zaten hemen hepsi kemik kadrosuyla reklam yapıyor, eee devlet desen ücretli kölelerle küçücük çocukların bilgisiz cahil kalması için! var gücüyle çalışıyorlar. Düşün yani lise mezunu bile ücretli öğretmen var. ortalama 1000 tl maaşla küçücük çocuklara ne verebilir düşün. Devletin ihtiyacı var dostum, Mezun sayısının hepsini bile bugün atamış olsa haala açık var. siz bakmayın her sene 30bin 40 alımlara, 150bin açık var, bunun yarısı kadar ücretli öğretmen var, belkide daha fazla. Bu konuda egoist olmaya gerek yok, benim çocuğumu işinin ehli öğretmenler okutmalı, ipten saptan kopma , alakasız bölüm mezunu işsiz insanlar değil. Bir gün bir mühendisin yerine devlet ne zamanki bir biyoloji öğretmenini ücretli alırsa o zaman eşitlenir durum!!!!