bugün

önceki yıllardaki 2.tur kura çekimlerinden farklı olması muhtemel kura çekimidir.

manchesterlılar yok. apoel var. *
(bkz: 16 aralık 2011 uefa avrupa ligi kura çekimi)
an itibariyle ntv spor'dan takip edebileceğiniz, ama sesini kısmanız gereken, eğer becerebilirseniz ingilizce konuşan adamın ağzını okumanızı gerektiren kura.
http://www.uefa.com/
an itibariyle eski alman milli oyuncu ve bayern münchen adamı paul breitner kel adamın yanında muhabbetteler.
ilk olarak lyon-apoel eşleşmesi gerçekleşmiştir.
milan-arsenal gibi bir eşleşmeyi çıkarmıştır.
5. eşleşme bayer leverkusen-barcelona olmuştur.
6. eşleşme real madrid-cska moskova olmuştur.
leverkusen ve cska moskova'nın elendiği kura çekimi.
cska-real madrid,zenit-benfica eşleşmeleri olmuştur
cska moskova, bayer leverkusen ve basel'i evlerine döndüren kura çekimidir. bence tabi.
levekusen yöneticilerinin resmen domates kırmızısına büründükleri kuradır. yüz ifadesi tanımı: barça nedir amına koyayım. ahahah yazık lan. go home yankee
sonuçları şu şekildedir;

lyon - apoel
napoli - chelsea
milan - arsenal
basel - bayern munih
leverkusen - barcelona
cska moskova - real madrid
zenit - benfica
marsilya - inter
trabzon'un gruptan çıkmasını çok isteyen biri olarak, moskova'nın madrid'le eşleştiğini görünce çıkmadığı iyi mi oldu acaba diye düşüncelere daldıran kura olmuştur.
lyon - apoel eşleşmesinin sonucu tarafımdan merakla beklenmektedir. formsuz lyon'u da geçerlerse çük kadar ilçe takımı çeyrek final oynayacak şampiyonlar liginde.
takımların isimlerine bakmadan, gruplardaki oyunlarına ve mücadelelerine bakarak bi tahminde bulunursak;

lyon-apoel maçları beklendiği gibi kolay geçmeyecek. bol kartlı, bol kavgalı olacak diye düşünüyorum. turu kıbrıstaki maç belirler ama lyon avantajlı görünüyor.

napoli-chelsea eşleşmesinde ise napoli büyük bi hata yapmazsa, kontrollü baskılı oyununu sürdürürse turu geçer.

milan, arsenale büyük bi üstünlük kuracak diye düşünüyorum. özellikle kadro avantajı ile milan turu atlar.

basel ise bayern münih'e özellikle bu sezon rakip olacak takım değil. hatta turu satabilirler bile (mecazi olarak. güçleri yetmeyince bırakırlar turu)

barcelonamız için söylenecek söz yok. final yolu açık olsun.

cska ise trabzona (bir türk takımını küçümsemiyorum. maçı izledim de ondan konuşuyorum) bile üstünlük kuramadı. real karşısında gol bile bulamaz.

zenit-benfica maçları ise benficanın üstünlüğüyle geçer.yüzde 51 benfica.

marsilya ve inter milan birbirine tarih boyunca rakip olmuş iki şehirin takımları. tur ikinci maçta belli olur. bunda da bol kavga, bol kart olur. yüzde 50-50.

lyon, napoli, milan, bayern munih, real madrid, barcelona, benficave marsilya çeyrek finalde diye bir tahmin/kehanette bulunuyorum.
levwerkusen ve cska'nın oynamaması gereken maçları ortaya çıkaran kura. gerek yok ki enerji israfına.