bugün

sn. erdoğan beyanı ; 15 sene önce evlerde fırın yoktu.

https://odatv.com/erdogan...iyen-esnafa-20061811.html
doğrudur. biz evin ortasında varil sistemi kurmuştuk öyle bişiriyorduk yemekleri. kardeşim afro amerikanlara dönmüştü tandanstan dolayı. zor günnerdi..

görsel
iyice bir hoş oldu bu zaar...
Kesinlikle deli dana hastalığına yakalanmış olmalı. Gerçekten bunları söylüyor olamaz.
Yaa sabır...
Baska da bisey demiyorum.
sukur ki simdi firinimiz var ve rahat rahat kek yapabiliyoruz.
millet kiraathanesi projesine de gerek kalmadi, evde yapiyoz artik firini mk.
bi de oraya mi gidelim kek pesine?
tayyip kendi kendini trollemis sanki. evet.
Bir rte beyanı.
15 sene önce henüz Türkiye kurulmamıştı, liseliler bilmez.
herkes kızını fırıncıya vermek isterdi. doktora mühendise kız veren yoktu.
iktidar şımarıklığı bu olsa gerek. Ne de olsa çalsa da çırpsa da... Yalan söylese de oy verecek olan "insanlar" var. Yazık.

görsel
rakı şişesinin dibiyle ateş yakar samanlarla yemek pişirirdik,sonra samana zam geldi fırın almak zorunda kaldık.
Prezervatif bile yoktu.
15 sene önce fırını olanlar hedef değil.
15 sene önce fırını olduğu halde hala bu adama oy verenlerse zaten mevcut düzenden nemalanan bir takım çakal; bir takım dediğim de nerden baksan birkaç milyon, ve bu lafın hedefi onlar da değil...
15 sene önce fırını olmayanlar ise hedef: ve fırın aslında sembolik, doğrusu 15 sene sonra bir fırın sahibi olabilmişlerin aldıkları nefes bile kendinden geliyor sanılsın istiyor bu eleman. güzel numara.
15 sene haliç bok kokuyordu .

bu bok kokusunu özleyenler erdoğanı beğenmiyorlar .

foseptik ehli diyorum ben bunlara .
1994 yılı.
trt ekranı.
bizimkiler dizisi.
görsel

yani tam 24 sene önce.
mutfakta hem fırın, hem buzdolabı var.

olur öyle.
işin komik yönü bu lafı insanların bambaşka eleştirilerine yanıt olarak veriyor, adam hastanede 4 ay sonraya sıra veriyor diyor, tayyip 15 sene önce fırın yoktu diyor.

https://twitter.com/tanri...tatus/1009506162201505795
Tayyipin lafına inanan kişi beyanı. Ronaldo messiden iyi diyen adamın lafına itibar ediyorsanız. Eh yani...
15 yıl önce her evde huzur içinde huzur vardı.
Şimdi fırın varda ne oldu sanki.
evet 15 yıl önce baya bir huzur varmış .

https://www.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
takoz ericsson cep telefonlarindan vardi bizde. Baya zengindik lan.
Söylemek istediği bizim donemimizde refah hiç olmadığı kadar arttı ama söyleme şekli ile ilgili bir problem olduğu da ortada.

Iddiâ ediyorum o eleştiriler bana gelse ben bile daha iyi savunurum ama bir sağlık sorunu olduğu ortada.
Yeni resmi tarih yazma çabalarında gaza basılıp 3 vites yukarı atıldığı izlenimi veren bir beyanat.
25 yıl önce mahallelerde de yoktu.......
Ulan amma aptallar var ya; yazmayayım diyorum iş güç bekliyor diyorum ama şu lafa bak: Şirket sahibi iş adamının eviymiş. Olm, ey cahil olm, Arçelik 90larda yılda iki kez kampanya düzenlerdi biri ekim diğeri mayıs; o zamanlar satılan ürünlerin hesabı yoktu. Bu satışların bilgi işleme girişi için (o zaman beyaz eşya bayilerinde formlar elle doldurulup senet imzalanırmış kredi kartı yok) 80 90 kişilik part time gruplar istihdam edermiş Arçelik sütlüce'deki binasında; bu part time elemanlar gece gündüz çalışır, iki ay yemeden içmeden form girerlermiş, bir kampanyada en az 500.000 kalem mal satılırmış fırından portakal sıkacağına. Yılda 2 ile çarp 1.000.000 adet eder. Profilo Vestel ithal ürünler kampanya dışı satışları koy yılda 2 milyon adede yakın beyaz eşya satılıyormuş bu ülkede 90ların başlarından itibaren. Nerede zengin iş adamı lan? 2 milyon iş adamı nerede? Şimdi kredi kartıyla taksit yapıyorsun o zaman senetle yapılırmış. Git Arçelik'in büyümesine ürünlerinin ne zaman çıktığına bak.

Lan şu aktroller akpyi yalayacağız diye olan soytarılığı yapmıyorlar mı. Adamın daha dün ne yediğinden haberi yok 15 yıl önce fırın yoktu haklı diyor. Hayır ne bekliyorsun böyle yalaklanmakla müşavir olacağını falan mı sanıyorsun?

Allahım bu ülkeyi böyle aptallardan koru sen.
ASlında AKP yokken dünyada henüz hayat da yoktu, buzdolabı fırın ne ki! Bir de CHP halkı aşağılıyor derler, AKP'nin eline kimse su dökemez aşağılama mevzusunda.
15 sene once her cep telefonunda kamerada yoktu .
Tesekkurler akp.