bugün

Ne yazık ki durum böyle. Kadını korumak adına, adama miras kalmış bütün mal varlığına bile ortak oluyor. Tedbir koyduruyor, 3000 lira brüt maaş olmadığı sürece nafaka ödüyorsun.
başıma gelmesini asla istemeyeceğim türden bir durum. lakin 15 günde bitecek evliliğe girişen bir adam aynaya dönüp biraz da kendinde kabahat aramalıdır. o zamana kadarki süreçte hiç mi uyanmadı vaziyete acep? ha gelelim kadın tarafına. tabii ki bu işi tuzak olarak yapan kadına yazıklar olsun. öte yandan, bir yurdumuz gerçeği olarak, isterse 1 saat evli kalsın, "kızlığı bozulmuş" addedilecek ve ondan sonra toplumun ona bakış açısı farklı olacaktır yalnız ve güzel ülkemde. e ondan sonra da taşın kırığını yemeyecektir herhalde, birçok evlenen kadının çalışmıyor olduğu gerçeğini de unutmayalım.
mallıktır.

gidin bir avukatın yanına 500 lira verin yolunu anlatıp uygulayacaktır amk.

öncelikle maaşımıza anlaşmalı olarak bi arkadaşımıza haciz koyduruyoruz. ardından nafakayı tabii ki ödemiyoruz doğal olarak nafakayı almak için haciz işlemi başlayacaktır. ancak maaşımızda haciz olduğu ikinci bir haciz gelemeyecek ve kadın kişi nafaka diye kafasını alacaktır.

şimdi gidip arkadaşınızdan haciz koyduruğunuz maaşı alıp afiyetle karılarla yiyebilirsiniz.

iyi günler.
Hâkim somut durumda 15 güne bakmaz. Evlilik yapıldığında geçerli ise ve bitmesi erkeğin yaptığı veya yapmadığı bir sebebe dayanıyorsa hakim nafakaya diğer şartlar altında hükmeder.

Oyunun kuralı bu gençler. Ağlayacaksanız oynamayın.

Ekleme: Hakim burada kadının geçimini sağlamasını ve kötü yola düşmemesini sağlamaya çalışıyor. Kanunları yapan meclis uygulayan hakimler.

Hata varsa mecliste aramak lazım.
Kadının haklı sebepleri varsa ve kusursuzsa neden alamasın ki. Bu evlilik kariyerini engellediyse bu evlilik iş hayatını bitirdiyse yani bu evlilik ona bir çok sorun çıkarttıysa gerekli delilleri toplayıp pek alaa alabilir. Ama sizinde boş durmayıp delil toplamanız lazım ozaman yırtabilirsiniz.
Evlenmeden evvel sözleşme imzalayın sonra başınız ağırmasın.
kanunun suçu yok madde hatalı. düzenlenebilir.
evlilik sözleşmesiyle engellenebilecek durumdur.
erkeklerin keriz yerine konması durumudur.
Akıl alır gibi değil
insan evladı okur da vicdanı sızlamaz mı
2015 ten örnek bir olay

http://www.hurriyet.com.t...nafakasi-olur-mu-40026340
kulağına küpe olsun diye yapıyorlar belki. sen malsın unutur gider tekrar evlenirsin diye yapıyorlar.
hani o verilmiş sadakası varmış diyorlar ya işte bu o.
Öyle bir dünya yok ö de me ye cek sin çocuk olmadığı sürece para falan vermem.
evlenmeyin aslanım madem.
kimse sizi zorla evlendirmiyor.

sen evleneceğin kadının gözünün içine baktığında "hah bak benim bir ömür boyu aynı yastığa baş koyacağım kadın bu" diyemiyorsan evlenme zaten.

evlenip boşanıyorsan da gelip burada ağlama.

biz siyasal islam batağına saplanmış geri kalmış bir ülkeyiz.
ülkemizde malesef boşanmış kadına, dul kadına farklı gözle bakılıyor.

böylesine mikrop dolu bir ülkede kadına pozitif ayrımcılık uygulamak farzdır.

yok ya, sen 15 gün evli kalacak, kadınla boşanacaksın, sonra o kadın ömür boyu "boşanmış dul" diye yavşakça bakışlara maruz kalacak.

bunun bir bedeli olmalı ve sen de bu bedeli eşşekler gibi ödeyeceksin.

pozisyon temiz, oyna devam.

adam gibi ilişkiler kurun, evlilik temellerini sağlam zeminlere oturtun madem.

kes sesini de nafakanı öde hadi yallah.
Dünyanın en saçma olayıdır. Evlenmek kadar ayrılmak da haksa bu nafaka neyin bedeli? Evet.
Enayilik. Çoluk yok çocuk daha ortada neyin nafakası bu ömür boyu. Nafaka ödemesi için belirli şartlar olması gerekiyor bence yoksa erkek yandı. Kendi mi geçinsin bir de eski eşini mi beslesin.
Tengir emmi bile mericlik peşinde akıl alır gibi değil.
Evlilik ciddi bir karardır.
Kiminle evleneceğini iyi tespit edemiyorsan
Evlendikten sonra götün başın ayrı oynuyorsa evlenirken kabul ettiğin bedeli paşa paşa ödersin. 15 gün evli kalmak ne arkadaş bu arada.
Ben 15 gün balayından gelemem.
Bu olaya en çok kadınlar karşı çıkmazlarsa eşitlikten bahsetmesinler.

Bu, kadını asalak konumuna sokan ve önce kadına zarar veren bir uygulama.
zamanında 15 gün evli kaldım, ne nafaka ne de tazminat aldım. insanın canını kurtarması nafakadan da tazminattan da değerli.
Arkadaşlar ben yanlış biliyor olabilirim ama 1 yıldan önce anlaşmalı boşanılmıyor.
1 yıldan önce boşanma olması için çekişmeli dava açılıyor ve kusur teşkil ediyor.
Nafaka ise kadın çalışmıyorsa geçim kaynağı yoksa geçimini idame ettirsin diye veriliyor.

Bir avukat aydınlatırsa daha iyi olur tabi.
Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile içi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye ilişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi, bilinen adıyla istanbul Sözleşmesi.
bu sözleşmeye saçmalık demek, akp hükumeti zamanında imzalandığı için cumhurbaşkanına hakaret anlamına da gelebilir. dikkat etmeli. yavşak, troll bir bankamatik köpeği de olsan alırlar bir sabah vakti.

https://tr.wikipedia.org/...nbul_S%C3%B6zle%C5%9Fmesi
dinen bile nafaka yok. sadece kadına mehir verilir ve 4 ay nafakası sağlanır benim bildiğim. çocuklara tabiki baba bakmak zorundadır. ama bizde nasıl kadın hem mehiri istiyor, hem takıları, tazminat nafaka. eskiden kadın madurdu iş yok felan. ee günümüz modernliğinde hem kendi yaklarımız üstünde dururuz naraları işine gelince nafakamı ver. sigortasız çalış ve erkeğin yeniden hayat kurmasını nafaka alarak baltala.

bence takıların hediye sayılması ve süresiz nafaka haksız zenginleşmeye örnektir. evlenirken bir kez evleniyorum adın erkek değil mi her istediği mi almalısın damata faturaları iteledikçe itele. arkadaş ve düsmanlarına hava atmak için damadı sponsor olarak kullan.

bunu okeydeki yancılara benzetiyorum. elini taşın altına koyma habire hesabı şişirt. bu devirde evlenilmez.

geçenlerde iş yeri olan durumu iyi biri vardı. işleri kötüye gitti iflas etti heralde eşi ile hep kavga dövüş kadın evi terketmiş. geçen kadını gördüm dönmüş. garajda son model mercedes vardı. demek abi parayı yine bulmuş.

nafakanın şartları olmalı. mesela kadın durup dururken dedi boşanacam seni sevmiyorum artık diye ee adamın bunda suçu ne.
birde takılar nasıl hediye olur. kim kime 20 binlik 50 binlik hediye verir iş adamımı millet.
Evliliği hafife almaktır. Bu konularda insan ciddi ciddi bütün sonuçları düşünmeli. evliliğe adım attığınız insanı her şekil analiz edip tanımalısınızdır. Böyle bir adım atan sonuçlarına katlanır. Kendi düşen ağlamaz.
Paşa paşa ödeyeceksiniz. Adam gibi evlilik yapmıyacaksın. Ondan sonra nafaka ödemiyeceğim diyemezsin. AKILLI olun iyi kız bulun. AKLINIZLA HAREKET EDiN BEYNiNiZLE HAREKET EDiN. Uçkurunuzla değil.
[kat: evlenmeme nedenleri]