bugün

iett'de masko'2 diye adlandırılan duraktan geçen hatlara verilen isim(miş).

(bkz: ukte)
bahçeşehir- yenikapı arasındaki ulaşımı sağlayan otobüs hattıdır.
hamilelerin kesinlikle binmemeleri gereken iett hattıdır. en iyi ihtimalle bir sağlık personeliyle birlikte yolculuk edilmelidir gençlerin ise eğlence niyetine binmeleri sünnettir.
(bkz: gondolda gitsem daha iyidi)
her sabah ve her akşam ömrümü yiyen otobüs hattının ismidir. bu otobüsün yolcuları, otobüsün körük kısmının boğazköye gitmediği inancıyla arkaya doğru kesinlikle ilerlemezler. eğer bir gün binerseniz direk körük kısmına koşun yolculuk boyu rahat rahat takılın. ve bu otobüste küçük liseli kızından yaşlı teyzesine kadar hepsi psikolojik baskı ustasıdır.
ilk bindiğimde 5 dakikada gidicem yere gitmeyi başardığım ama zamanla o ilk günden nefret etmemi sağlayan otobüs hattıdır. gün gelmiştir tam 1 saat bekledim durakta gün gelmiştir önümdeki yaşlı amcayı sert bir dirsek darbesiyle (amca eğer sende buradaysan ve beni tanıdıysan şunu bilki pişman değilim yine olsa yine yaparım) geri ittiğim, hergün binmek için ayrı bir macra yaşadığım otobüs hattıdır. hala ben 146t ye hiç binmedim diyen varsa eğer 146t yi gördüğün an arkana bakmadan kaç.
2.0 turbo motoru ile alfa romeo'nun klas modellerinden biridir.

görsel
ev ve okul arası kullandığım otobüsümsü. düşman başına demekten başka bir şey yapamıyorum.
Bahçeşir-yenikapı arasında giden otobüstür.
(bkz: işkence)
boğazköy/bahçeşehir-yenikapı iett otobüs hattı.

(bkz: işkence)
t'sinin nereden geldiğini merak ettiğim iett otobüs hattı.
eskiden topkapı'dan kalkarmış.
bahçeşehir'de metro olmadığı için merkeze ulaşmak için tek seçenek olan ve para basan bir otobüs hattı.
bugün bindiğim otobüs hattı. akbatı'dan aksaray'a bu otobüsle en ucuz ve rahat bir şekilde gidilebiliyor.
pandemiden önce bindiğimde öho'ydu ama artık öho değil.
şu an içinde olduğum güzel bir otobüs hattı.
uzun bir iett hattıdır. tıpkı anadolu yakasındaki 11üs gibi bir hat. 11üs'ün avrupa yakası versiyonu.