bugün

Ben hariç ofiste bulunan her kıza çiçek gelecek olan gün.
SEVGiLiLER GÜNÜ.

--spoiler--
270 yılında Aziz Valentinus adlı rahibin, Roma imparatoru II. Cladius tarafından kafası uçuruldu. 226 yıl sonra 496'da ise Papa Gelasius, 14 Şubat'ı ''Aziz Valentin Günü'' ilan etti. ''Aziz Valentinus Yortusu'', 19. yüzyıla gelindiğinde; Amerikalı Esther Howland'ın ilk ''Sevgililer Günü'' kartını göndermesinden bu yana farklı biçimde kutlanmaya başlandı.
--spoiler--
Saçma sapan siktiri boktan Bir gün. Neden umursamıyorsun neden önemsemiyorsun diyen tipi de icad edeni de sikeyim.
sevgilim olduğu ilk 14 şubatta,kavga edip,küs geçirmiştik.

başka bir 14 şubatta sevgilim 13 şubatı birlikte geçirelim,14üne mantıken birlikte girmiş oluruz demişti.
ben de peki dedim.
1 hafta sonra beni aldattığını öğrendim.
meğerse 14 şubatı onunla geçirmek için bana 13 şubatta kutlayalım demiş.

bir diğer 14 şubatta ise sevgilim bana 14 şubat hediyemi verip,kahvelerimizi içerken,5 dk sonra ayrılalım demişti.
ve ayrılmıştık.

o yüzden 14 şubatın manasını tartışmamıza gerek yok kendi açımdan.
benim için bu yıl çok daha önem arz eden bir gündür.
arkadaş tam 2 sene sonra sevgili yaptım gittim ondanda ayrıldım yine yalnız girecem şu lanet güne. hayır insanın psikolojisi bozuluyor benim niye yok diyorum piskevit değil tabi sevgili...
elimde kalem kağıtla beklediğim gün.

primatların arasına girip onlardan biriymiş gibi yaparak erkek ve dişi bireyler arasındaki etkileşimler hakkında gözlemlerde bulunacağım ve notlar alacağım. bu tür çiftleşme mevsimleri/günleri nadiren gelir. yüklü miktarda veri toplamak için bulunmaz bir fırsat.

ileride araştırma olarak yayınlamayı düşünüyorum.
14' ü ters çevirince 41 oluyor 41 de maya dilinde uğursuz rakamdır.
Kapitalizmin keriz soyduğu gün.
bu sene cumaya denk gelmektedir. bir değişiklik yapıp sevgilinizi cumaya götürün. şaşırtın onu.
geçen sene boş geçmiştim bu sene şimdiden önünü yaptım.. 14 şubat'ın en güzel yanı süreci hızlandırması.. yani kız arkadaşla 14 şubatta hediyeleşerek 'tam olarak sevgili değil ama arkadaşdan daha yakın' dönem hızlıca geçiliyor.. 14 şubat güzel bir gündür heyecan katar hız verir hayata..
Yaklaşırken, yine 14 şubat gereksiz yaaaa, kapitalizmin oyunu, para tuzağı, bizim değerlerimizde yeri yok, diyen mazlum edebiyatçısı goygoycuları ininden çıkarmıştır.

Neymiş, insan sevgisini her an göstermeliymiş, hediye almadan da olurmuş falan fişmekan.
iyide, hergün gösterilen sevgiyi fazladan özel bir günde taçlandırmak neden yanlış olsun ki?

insanlar arasındaki ilişkilere ivme kazandıran bu gibi günleri bile, bunlar kapitalizmin, batının değerlerimizi yıkmak için ortaya attıği oyunlar olarak algılayan hastalıklı, saplantılı hayat görüşünüzü siksinler.
Her bi sikime aman değerlerimizi zedelemesin kafasıyla bakmak sadece sizi komik kılar, gelenekçi değil.
Bu kadar diken üstünde yaşayan kültür merkezli adamlar kutlamasınlar da zaten.
herkesin sevgilisine pahalı, büyük veya orijinal hediyeler almak için birbiriyle sidik yarıştırdığı gün.

nice sevgilim oldu, nice hediye aldım/verdim pahalı veya ucuz ama hayatım boyunca aldığım en güzel 14 şubat hediyesi, hediye paketi yapılmış bi camel black'tı. paketi açtığımda mis gibi parfümünün sindiği bir not gözüme ilişti;

"bunu sana tek başına iç diye almadığımı ve seni çok sevdiğimi zaten biliyorsun."
(bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
Şişirilmiş bir balondur bu da.
kırmızı bir gülün en ucuz fiyatının 5 tl olduğu gündür. bu fiyat artışı 14 şubatın fazla abartılması ve o gün doğan aşırı talepten kaynaklanmaktadır.

edit: gerçi arz miktarını da artırsalar yine fiyatları düşeceğini sanmıyorum.
sadece karşı tarafa değil, kendinize de küçük sürprizler yapabileceğiniz bir gün. şahsen ben, tüm hafta sonunu kız arkadaşımla beraber uludağ'daki bir dağ kulübesinde geçireceğim. *
Sevgiliye 14 Şubat'ta ne alınmaz? Vestel'in Sevgililer Günü için hazırladığı reklam filmini izledim, eğlenceli olmuş! http://www.youtube.com/watch?v=Y0HYfqRDNlI
kapitalizme karşı dimdik ayakta durduğum gün. yersen.

görsel
Yarındır.

(bkz: 14üncü cuma)

Tehlikenin farkında mısınız?
Para tuzağı.
sevgilisi olmayanların " onlara sadece bir gün bize 364 gün var " dedikleri gün! çok da gerekli değil
hakiki müslümanların kutlamayacağı ateistlerin çılgınlar yaparak kutlayacağı gün. allah herkes iman nasip etsin.
Yalandır, sevgililer günü de yoktur, yalnızım diye demiyorum.**
samimiyetsiz bir tarih.

gidin bir aç doyurun amk. müsrif herifler.

ne kadar 14 şubat başlığı varsa kaldırıp rahat ediyorum!