bugün

saçmadır. 14 yaşında insan iyile kötüyü ayırabilecek,hakikatleri görebilecek kişidir. mesela ben 14 yaşındayken feuerbach,Herbert Marcuse,marx,sartre filan okuyordum dedirtendir. 14 yaşındaki kişi halayı nerede çekeceğini bilir. değil mi hümanist sosyalist kardeşler.
daha geçen yıl 2 yaşındaki çocuğa tecavüz eden 13 yaşındaki çocuklar vardı. 8 yaşındaki okul arkadaşına okul dışında tecavüz eden 6. sınıf öğrencileri vardı.
pipisi kalkana çocuk denmez.
anne işidir.
-sen sus, daha çocuksun!
+anne yaaa. pöf
bu cocuk üzerinden kokusmus düzenlerini ve paralarini kurtarmaya calisanlara adam denmez.

Ama hem devlet hemde toplum icinde 14 yasindaki birine cocuk denir.
ailesinin kütüğünde olan çocuğa, çocuk deme durumudur. fakat polisin, hükümet emri ile vatandaşını öldürmesiniaklamasını haklı göstermek isteyenler bu gerçeklikten rahatsızdır.
Cocuk dedigin zihni absurdluklere calismaz.oyundadir veya hayal dunyasinda oyuncaklarinda...
Baska turlusu zihnen kesiflestiginin gostergesi yahut ailesinin politikasinin eseridir.
hali hazırda bir tane var elimin altında bunlardan. ama adam demek imkansız arkadaş ya. kazık kadar adamın aklı fikri oyun hala. tutturmuş bi "10 liraya ps3 oyunu aldım dayı" diye. ağzına patlatasım geliyor. hayallerim vardı lan benim. yeğenimle çapkınlığa çıkacaktık. yalan oldu resmen.
Eskiden o yaşta evleniyormuş hey gidi.
Eskiye göre doğru şimdi yanlış düşünce.
Hadi uyu sen geç oldu denmelidir aslinda ne me lazım kızar felan "adam" ya sonucta. Iyi guldurdu.
14-15 yaslarimdayken kamilin biri babama senin cocuk mu bu diye sorduydu da,
Babam da cocuk dedigin fincan dolduruyo be amcik dediydi...
Diceem o ki;
deme bana derdini,
derdim siker derdini kayinco
18 yaşını doldurmamış bireylere çocuk denir zira aklı hala çocukmudur bilinmez kişiden kişiye göre değişir.