bugün

chp enis berberoğlunun tutuklanmasından ötürü sivil itaatsizlik ilan ederek ankara'dan istanbul'a yürüyecek.
ortalık çok kötü karışacak. umarım aklıselim hareket edilir, gezi olaylarına dönmez. gençlerin provakasyonlara karşı uyanık olmasını diliyorum.
topla, tüfekle, ağır sanayi hamleleriyle gelsinler.
bahane hazırlatıyorlar kendilerine. keşke bizim iktidar da şunlara acımayıp yaksa atilerini. yeni bir gezi yapmak istiyor olabilirler.

bir tek bunlara inanan birkaç bedbaht a acıyorum. allah yardım etsin vallaha hepsine.
istanbul'a kadar gelsinler, ben istanbul'dan katılacağım. gelmezlerse adam değiller.
Çok geç kalan karardir.

Enis berberoğluna dek kamunun hakkı çok kez yenildi. Susuldu.
Çok canlar ezildi, susuldu.
Ülke karış karış satıldi, susuldu.
Şaibeli seçimler yapildi, susuldu.
Ekonomi kasten negatife çekildi, susuldu.
Yok yere insanlarimiz öldü, susuldu.
Cemaatler ülkeyi ele gecirdi, susuldu.
Devlet kademelerine torpilsiz girilemedi, susuldu.
Darbe girişimi sonrası usülsüz yargilamalar yapildi, susuldu.
Hakimler hukuka uygun karar verdi diye gorev yeri değiştirildi, susuldu.
Medyaya baskı uygulanıp sindirildi, susuldu.
Baziları saraylarda yaşarken işci ölumleri artarak büyüdü, susuldu.
Usulsüz şekilde kayyumlar atandı, susuldu.
Pdy'nin siyası ayaği yok denildi, susuldu.

Bugüne kadar itaat ettikten sonra konuşsanız ne fayda.
ulan ben sizinnn. dogru haber yapan sucluu mu lannn.
sivil itaatsizlik: devletin aldığı bir kararı vb. yanlış bulan yurttaşların o karara vb. uymama biçiminde gösterdikleri davranış.

chp bu saatten sonra ancak yediği gazla kalır.

mesele sarı öküz ağaaa..
yerinde bir karar olmuştur..

ama erken ama geç sonuçta karar doğru..

ayrıca daha dün yazdığım şu konunun bugün ete kemiğe bürünmesi gerçekten enteresan gelmedi değil..

bu hareketi kıvıramazsak, ondan sonra ağlanmaya hakkımız olmayacak..

sivil itaatsizlik demek şiddet vs eylemlerden ibaret değildir..

en güzel direniş pasif direniştir medeni bünyeler için zaten..

amaa, gitgide yaşama hakkımız, yani kimliğimiz, elimizden alındığından ötürü modern dünya ölçeğinde yaşama hakkını müdaafa etmenin yolları da çeşitlidir..
Hayatları fethullahın hücre evlerinde maklube yiyerek geçmiş, megri megri diye ağlamış akitlerin beğenmediği karardır.
yahu susuyorlar suç, konuşuyorlar suç! götünüzü kaldırmaya niyetiniz yoksa, ben akp'den memnunum diyorsanız en azından boş konuşmayın.
yeni anayasa gayri meşrudur, tek bir adamın yargılanmamak için emperyalistleri tavizler ile arkasına alıp aceleye getirilmiş ve hileyle kazanılmış bir seçim sonucu oluşturulmuştur.

enis berberoğlu'nun tutuklanma sebebi tüm dünyada ayyuka çıkmış bir mevzudur, ödlek olması tutuklanmasını geciktirmiştir. hepsi bu! bu ülkede gerçekleri söylemek zaten suç olmuş. adam olay ne ise onu servis etti. tabi, bu dünyada doğrunun zerre önemi yok. çoğunluk ne diyorsa o doğru kabul ediliyor, insanlar işine geldiği gibi davranıyor. gerçekleri olduğu gibi kabullenmek yerine kendi uydurdukları yalanlara inanmak daha çok hoşlarına gidiyor.
burada şerefsizlik yapanların hepsi maaşlı it sürüsüdür, en az 1000 liranın altında para alan ak troll yok, yoksa tek bir cümle bile yazmazlar.

devletin tüm kurumlarının varlık fonuna aktarılıp denetimsiz bir şekilde kararnameler ile soyulması, basın özgürlüğünün olmaması ve hileli seçim sonuçları apaçık bir diktatörlüktür. yargı akp'li, ysk akp'li, peki bu insanlar ne yapsın?
*bu tutuklama akp'nin karşısındaki tek kuruma verilmiş bir gözdağıdır. yoksa enis berberoğlu'nun siyasi hayatı aslında kimseyi zerre ilgilendirmiyor.
ha, buna da bana ne derseniz, o zaman akp hepinizi sıraya dizip siksin çünkü hak ediyorsunuz.

not:o söylenenlerin hiçbirisine susulmadı. medya senelerdir akp'nin elinde ve chp yeterli muhalefet yapamıyor algısı oluşturuldu fakat chp, her şeyi her zaman söyledi. ne verilse yutuyorsunuz. yargı yolu kapanmadan, yasa dışı yollara mı başvurulsaydı? oy oranını artırmaya çalışan siyasi parti miyiz yoksa terör örgütü müyüz? şimdi tüm yollar kapandığı için durum değişiyor. bu saatten sonra rte ölmeden bu ülkede hiç kimse hiçbir seçimi kazanamaz.
eğer ileride chp diye bir parti kalmaz ise burada ahkam kesen cahilleri ben o zaman göreceğim, bu saatten sonra diye yazabileceğiniz bir platform bile kalmayacak.
15 temmuz ruhu ciğerlerimize işledi, ramazan ayımızı zehir ederseniz bayramı yaşayamazsınız.
chp'nin enis berberoğlu'nun vekil yapması zaten büyük faulken bir de savunuyor. chp'yi kılıçdaroğlu yerine mustafa topaloğlu yönetse bundan daha sağlıklı olur.
Geç kalınan karardır. Siz o kararı 2.5 milyon mühürsüz oy ile gayrimeşru referandum yaptıklarında alacaktınız.
Orucum, hiç bir sik yapamam.
Tepkim

görsel
ehi ehi sonunda chp tarihinde ilk defa sivil olacak.
finoların meydanda gaz fişeklerinin üzerine nasıl oturduklarını ayaklarımı uzatıp kahvemi yudumlarken izleyecek ve ahh yazık ya şu garibanlara diyeceğim.
(bkz: etme bulma dünyası)
(bkz: mecliste hangi yasaya elini kaldırdığını bilicen aga)
Nede çok troll dolmuş burası, normal 6 tane entry yazan yazar oluyor
yanlız yavaş itaatsizlik yapın. bu tarz eylemlere katilarak kanun hükmündeki kararnamelerle açığa alininca aglamayin.