bugün

(bkz: ekşi sözlük yönetiminin fanatik hdp li olması)
Ekşi sözlüğü pkk propagandası yapıyor hatta bu propagandaya uygun yazan yazarları kabul ediyor diye eleştiren zall Uludağ sözlükte böyle bir müdahalenin olmadığını yazmış. Bence de müdahale etmiyor etmediği için de şimdi misilleme olarak pkk yı öven başlıklar / yazarlar arttı. Varsın artsın karşı görüşler saygı çerçevesinde çarpışsın ister sözlükte ister başka ortamda. Zall bu pkk sevicilere müdahale ederse eleştirdiği ekşiden ne farkı kalır ki. Ekşi pkk karşıtlarını silik yaparken zall pkk yandaşlarını mı silik yapsın. Hayır, bence zall kendi ifadesinde olduğu gibi müdahale etmeyerek en doğrusunu yapıyor. Su akar yolunu bulur derler, bu pkk sevicilerde uludağ sözlükte kendilerine şakşakçı bulamayınca gidecek başka kapı bulurlar elbet.
(bkz: ekşi sözlük yönetiminin fanatik pkklı olması)
Ekşideki gibi burada da çaylakları beklemeye alsalar burada da yığılma olacağı belli bir şey. Hele ki böyle bir şey yapıpta trolleri temizlerlerse burasıda pek farklı olmaz. Ancak uluyu ulu yapan zaten böyle olması. Çoğu insan ekşiye geçiş için bir adım olarak görsede burayı daha fazlası olduğu kesin. Ekşi kendi yetkililerini bile bu propaganda uğruna harcayan bi yer haline geldi. O yüzden artık çokta şaşırtıcı gelmiyor.
ekşi sözlük sedat varken de hdp-pkk sempatizanlarının uğrak yeriydi kanzuk efendi gelince türk milliyetçisi çizgide yorum yapan bütün yazarları şu veya bu sebeple uçurdu. benim de hesabım nedensiz yere silindi (küfür veya tartışma hiç olmadı).

debe listesinde de bunu hep yapıyorlar. ilk defa değil yaptıkları.

pkk sadırılarını eleştirirseniz bile uçuruluyorsunuz, hdp övgülerini katakulleyle ilk sıraya yükseltmesine mi şaşıracağız?
ekşi'de pizzası geç gelince satırlarca yazan ekşi yazarlarının çığırtkanlığı gibi olan durum.

ekşi sözlük yakında kapanacak ya da ciddi uyarı alacak. çok ciddiye almayın.
durumu özetlemek gerekirse ekşi sözlük yönetimi artık alenı bır sekılde hdp partisinin propagandasını yapanlara yardım etmektedir. ve hdp karşıtlarını sözlükten atmaktadır.

aslında benim bu sözlüğe geliş nedenim de bu. bugün öğrendim yazarlığa kabul edilmişim. yeri gelmişken teşekkür ederim beni de aranıza aldığınız için.

ekşi sözlükte chaser nick'i ile yazıyordum. ta ki dürümcü beni uçurana kadar. dürümcü dediğimiz kişi kanzuk nick'inin sahibi olan ve şu an ekşi sözlüğü yöneten, kendisi de aynı zamanda avukat olan başak purut adlı kişidir.

bu ekşiden atılmadan önceki son entry'min ekran görüntüsü.
görsel
http://i.hizliresim.com/L4p0pJ.png
http://i.hizliresim.com/kgjRk7.png
http://i.hizliresim.com/vLg7EO.png

''moderasyona hukuka aykırı itham'' yaptığımı söylemişler ve uçurmuşlar beni. uçuranda hukukçu * s.ktr ya. mevzuya bak.
tabii ben bunları gittim bimer'e şikayet ettim. ardından şahsıma mail gönderdiler ve zaten sitenin takip edildiğini söylediler. yakında çıkar kokusu. o da olmadı ''akıncılar'' adıyla faaliyet gösteren hacker grubuna bunları havale edicem. son çare bakalım.

mevzuyu biraz açarsak söyle ki ekşi sözlüğün sahibi ssg yani sedat kapanoğlu adlı vatandaş yakınlarda amerikaya gitti. gitmeden önce sözlüğü satmak istiyorum falan diye konuşuyordu. sonra sattı mı satmadı mı muallak ama söyle bir dedikodu çıktı. (bkz: serkan inci nin ekşi doğan grubuna satıldı iddiası) bu iddia ortaya çıkmadan önce sözlük içerisindeki çoğu yazar, sözlükteki debe listesine müdahale edildiğini hissetmeye başlamıştı. pkk- hdp güzellemeleri debe listesine yerleştiriliyor ve vatansever, ülkücü yazarlar gerekçe gösterilmeden ya da sudan sebeplerle sözlükten uçuruluyordu. bunun türkçesi toplum mühendisliğidir. yani yapılmak istenen hakim bir üst düşüncenin ufak ufak empoze edilmesi, propaganda yapılmasıdır. ekşi sözlükte maarri nick'i ile yazan kişi bunun bayrağını tutan kişidir. onun türk milliyetçiğini aşağılayan entry'leri, ermeni meselesinin soykırım olarak niteleyen propaganda yazıları hep debe ye sokulur. zaten ssg adlı vatandaşta ermeni meselesini soykırım olarak görür ve ''vicdan'' dan bahseder. https://eksisozluk.com/entry/45404457

ben bu kişilerin ipliğini pazara çıkarmıştım. en son kanzuk'a da yüklenmeye başlayınca ''sözlükteki bu propagandaya göz yumuyorsun ve milliyetçi, vatansever yazarları uçuruyorsun'' dediğim için sözlükten uçuruldum. beni sözlükten uçuran kişinin kanzuk olduğunu oradaki modarator bir arkadaştan öğrendim. avukat bir adam toplum mühendisliğinden, algı yönetiminden ne anlar derseniz size hemen bir örnek gösterebilirim. başak purut adlı avukat vatandaşın instagram hesabında paylaştığı foto ve yorumun ekran görüntüsü http://i.hizliresim.com/poXE4q.png

bildiğiniz gibi ssg koder bir yazılımcı. üstelik kendisi ekşi sözlüğü kurduğunda daha wikipedia piyasada yok. bildiğimiz kadarıyla ssg bir kitap okuyor ve aklına sözlük fikri geliyor. kitabın adı. otostopçunun galaksi rehberi arkadaş amerikadan dönünce ekşi sözlüğü kuruyor. ben bu anlamda ekşi sözlüğün amerikan menşeli bir yapı olduğunu düşünüyorum. zaten logosunda amerikan dolarının simgesi vardır.

bana göre ekşi sözlük bir projedir. Ben bu sitenin, gerçekleştirilmek istenen Büyük Ortadoğu Projesini için Türkiye'deki özellikle genç insanlara algı yönetimi yapmaya başladığını (https://eksisozluk.com/entry/50822764) ve toplum mühendisliğine soyunduğunu ve bu algı yönetimi çabalarına karşı vatansever yazarları uçurduğunu düşünüyorum.

amerikan menşeli insanlara, kurumlara hep şüpheyle yaklaşmışımdır. ssg gibi steve jobs'da amerikan menşelidir. Ben ssg'yi biraz steve jobs'a benzetiyorum. ikisi de yazılımcı ve ikisi de ermeni meselesini bir soykırım olarak görürler. Amerikan menşeili yazılımcılar bu şekilde düşünmek zorunda mı? bilemiyorum ama galiba öyle.

steve jobs: https://eksisozluk.com/entry/31417548
steve jobs, turist rehberi anısı, (ermeni soykırımı görüşü): https://eksisozluk.com/entry/26912410
sedat kapanoğlu (ssg) (ermeni soykırımı görüşü): https://eksisozluk.com/entry/45404457

kilit vurgu: ''vicdan''

bakın bu ''vicdan'' vurgusu çok önemli. vicdan üzerinden milliyetçilik duygusunu yumuşatmak, ulus devlet anlayısını değiştirmeye çalışmak çabaları son dönemde sözlükte -debe listesinde- 'çok yaygın olarak kullanılmaktadır. buna örnek olarak ''maarri' nickli vatandaşın sözlük yazılarını gösterebilirim. ben kendisinin çok üstüne gittim. onu cia ajanı gibi davranmakla şuçladım. ardından bir seveni bana entresan bir attı.

--
entryde bahsettiğiniz şahış bilgeliğin dört basamaklı altın yolunda kadim druid kültü geleneklerince tekne seremonisiyle inisiye edilmiş, cemiyet içinde çokça sevilip sayılan bir kardeşimizdir.

---

bunu bana yazan kişinin kendi paylaşımlarını karıştırdığımda şunları paylaştığını gördüm.
https://www.youtube.com/watch?v=pvtvpVQ7UHQ

ve druid'leri araştırmaya başladım. başladıkça zihnim açılmaya ve daha iyi görmeye başladım. druid inançlarına ve geleneklerine göre şamanizmdeki "ozanlar" gibi, düşük dereceli druidlerin müzik yaptığını öğrendim.
https://eksisozluk.com/dr...a=search&author=arpad

büyük ihtimalle bana o mesajı gönderen vatandaş düşük dereceli bir druid idi.
http://blog.milliyet.com....idler/Blog/?BlogNo=125462

bu derin bilgileri kısa kesmek istiyorum sıkılmamanız için. druidizm ve kelt'ler türkiye açısından oldukça önemli bir konudur aslında ama çoğu kişinin bu durumdan haberi yok. isteyen araştırabilir.

(bkz: turkije) (bkz: keltler)

m.ö 700 yıllarında keltler'in şu anki türkiye'ye verdikleri isim turkije https://www.youtube.com/watch?v=0lgphZii7ac#t=13m53s

konunun daha iyi anlaşılması için ayakları yere basan şeylerden bahsetmem gerekirse Mustafa yıldırım'ın yazdığı (bkz: Sivil Örümceğin ağında) kitabında da bahsetdildiği üzere Türkiye sistemli bir saldırı altında. işte bu noktada ekşi sözlük tamda kitapta bahsedilen şu maddelerde özetlendiği gibi ''algı yönetimine'' başlamıştır.

Ekşi sözlükte her gün belli yazılar en beğenilenlere girer. Bu oylama ile olur. bu yazıların okunduğu yere ''debe listesi'' denir. Ekşi sözlük yönetimi ''demokrasi'' ve yalanıyla bu yazılara müdehale eder ve sıralalarını değiştirir.

21 adım’da bir ülke demokratikleştiriliyor diye nasıl bölünür? sömürgeleştirilir?

Sivil Örümceğin ağında kitabında bahsedilen konu ile ilgili özet;

15. yanlış ve eksik bilgilendirme: kitlelerin akıl denetimlerini ele geçirmek üzere yoğun propaganda ve yanlış bilgilendirmeyle tarihsel devlet kurumlarının ve etnik sürtüşmeleri önleyen geleneksel kurumların yıpratılması, toplumsal kimliği karıştırmak için tarihsel ve toplumsal gelişim gerçeklerini tahrif ederek, yeni kimlikli topluluklar yaratılması.

7. kültürel kaynaşmanın yıkımı: “çok kültürlülük” propagandasıyla toplumsal ortak kültürün temellerinin yıkılması. uluslararası karşı kampanyalar ile ulusal kurtuluşun simgesi olan anma günlerini ve toplumun tarihten kalma bağımsızlık ve onur simgesi özelliklerini sözde dostluk adına silikleştirerek güdülebilir bir topluluğa dönüştürmek. din kültürünün parçalanması, geleneksel akışın kesilmesi ve ulusal dayanışmayı pekiştirici etkisinin yok edilmesi için, “medeniyetler/dinler arası diyalog” programıyla, batı’nın dinsel kurumlarının güdümünde eritilmesi. böylece azınlık din kurumlarıyla, ulusal egemenliğin karşısında ortak, dinsel cephe oluşturulması.

ekşi sözlüğün yaptığı/ yapmak istediği tam da budur!

hazır bu kadar yazmışken size ek$isözlük'ün tanımını farklı bir şekilde, ezoterik öğretilerde sıkça kullanılan bir yöntem olan sembolizm üzerinden yapmaya çalışayım.

''ek$isözlük'' teki semboller nelerdir. 1) $ = dolar 2) yeşil bir damla ya da gözyaşı [görsel logo]

''ek$i'' yeşil renkte ''sözlük'' sarı renkte kullanılmış. 3. harf ş harfi yerine ''$'' dolar işareti olarak kullanılmış. 1) dolar abd'nin kiralık olarak kullandığı bir paradır. sahipleride yahudi kökenli ezotorizmi seven rothschild ailesidir.

2) yeşil renk (''ek$i'' ve damla yeşil renkte) omega akıl kontrolünü gösterir. ve değişime uğramayı temsil eder. omega akıl kontrolü nedir ? omega akıl kontrolü uygulanan kişiyi, kendine zarar vermeye çalıştıran ve düzgün robotlar haline getirmeye çalışan bir akıl kontrolüdür.
sarı renk ( ''sözlük'' sarı renkte) yeniden aydınlandığını yani yeni bir akıl kontrolüne sokulduğunu simgeler. yani sonuç olarak ezoterik öğretilere göre sembollerden bir açıklama yapmak gerekirse, ek$isözlük okuyan kişiler olarak bizler, düzgün robotlar haline getirilen -yani aynı şekilde düşünen ve davranan- ve aydınlanıp akıl kontrolüne giren kişiler olacağız. ne kadar fantastik di mi? dur daha vitesi yükseltiyoruz.

aslında işim gücümde var ama son zamanlarda malum bu ekşi sözlük ortamında çok farklı seyler yaşanmaya başladı debe listesine müdahele edilmesi , ssg'nin erbakan eleştirisi, amed vs ankara başlığı olayı, yetki alınması, ssg'nin amed ankara başlığı yönlendirilmesindeki ulusalcılık tanımı https://eksisozluk.com/entry/38378318 ve ve zurnanın zart dediği yer maarri'nin kürt güzellemelerinin, türk milliyetçiliği karşıtı (ulus devlet karşıtı) anlayışının ''ay gibi parıl parıl cehaletiyle debe'de bayrak direğine çekilmesini şaşkınlıkla izliyoruz'' ya hafız dedim neler oluyor burda. ve bende uzun zamandır burayı takip ettiğim için parçaları birleştirdim, kendimce sonuçlar çıkardım. yanılmak ümidiyle paylaşıyorum.

nerde kalmıştık. şu dolar işaretini biraz kurcalayalım. bu bir gift. ben yaptım, miras değil, alın teri. https://www.gifyoutube.com/gif/Ke49wZ izlediğiniz üzere kuklacı yüzük parmağına $ doları takmış. yani dolar ile evli. yani doların sahiplerinin kontrolünde hareket ediyor. ek$isözlük'te mi onların kontrolünde hareket ediyor acaba? soru 1.

kuklacının kontrol ettiği kişi bush. bu ünlü bir animasyondur. adı da i pet goat ii. yönlendirmelere tıklayın her şeyi devletten beklemeyin. animasyonun devamında bush, obama'ya dönüşüyor. ve ona promterdan ''lol'' yani gül komutu geliyor. obama güler bilirsiniz. ve devamında bir elma yuvarlanıp öğretmenin (öğreticinin- üstat'ın) ayağının dibinde duruyor. izle elma bilgiyi sembolize eder. bu arada tesadüf işte ek$isözlük'te kutsal bilgi kaynağıdır. diğer tesadüfte steve jobs'un elması olsa gerek.

elmanın hemen dibinde öğretmenin ayağını görüyoruz. ve öğretmenin ayağının altında para var. üstüne basıyor. yani paranın kontrolü bende diyor. günümüzde paranın kontrolü çoğu şeyin olduğu gibi bilgininde kontrolü anlamına gelir.

"bana bir ülkenin para kontrolünü verin, kanunları kimin koyduğu umurumda bile olmaz." mayer amschel rothschild

zaten elma da bilgi anlamındadır. elma ilk günahtır. elma ikiye ayrılıyor ve ortasından lotus çiçeği çıkıyor. mısır kültüründe lotus çiçeğinin anlamı mısır kültüründe “seshen” olarak bilinen lotus çiçeği güneşi ve yeniden doğuşu temsil eder. bu nilüfer çiçeğinin gün ışığıyla birlikte yapraklarını açmasından ileri gelmektedir. ısis(tesadüf tabii bu ışıd):ben tesadüflere de inanmam adlı tanrıçanın lotus çiçeğinden doğduğuna inanılmaktadır. eski mısırlılar lotus çiçeğini aynı zamanda ölümle ilişkilendirmişlerdir. ölen insanların yapılacak bir büyüyle lotusa dönüşebileceklerine ve yeniden doğabileceklerine inanmışlardır.

eski mısır’da papirüs avam tabakayı temsil ederken lotus elit kesimi temsil ediyormuş. pembe lotus: aydınlanma ve maneviyatı temsil eder. neden mısır? ezoterizm denince akla mısır gelir. videonun devamında obama'nın sıkıntılı yüz halini ve terlediğini görüyoruz. bir damla ter alnından aşağıya akıp gidiyor. istemediği, kontrolünün elinde olmadığı birşeye zorlandığı görülüyor. videonun devamında başını öne eğmesinden bu anlaşıyor.

damla demişken değindiğimiz üzere ek$isözlük'te yeşil bir damla simgesi vardır. yeşil omega akıl kontrolünü simgeler. ardından ikiz kulelere uçak çarpar, camilere ateş edilir. müslümanlar eziyet içinde gösterilir. ve sonlara doğru bütün mistik dansçılar dans ederler ve tabii ki mevlevilerde dönerler.başlı başına kitap yazılır bu animasyondan zaten adamlar 4 senede bitirmişler bunu. her bir karesinde ayrıntılar ve simgeler mevcut.

bütün bunları niye anlatıyorum. bu animasyon kurulmak istenen yeni dünya düzeninin özetidir. islam inancının içinin boşaltılıp, mistik inançlara soft islama dönüşmesi projesinin amaçlandığını çıkartıyoruz. bunu camiler bombalanırken mevlevilerin dönmeye devam etmesinden anlıyoruz. ek$isözlük bunun neresinde? tamda göbeğinde. bopun uygulandığı topraklarda türkiye'de mevcut siyasal düşünce ''atatürkçülük'' ve devletin devamının sigortası olan ulus devlet anlayışının değiştirilmeye çalışılmasında. merkezi yönetimin terk edilip fedarasyon - baskanlık sistemini modeline, yerinden yönetim modeline geçilmeye çalışılmasından anlıyoruz. iste burada karşımıza maarri çıkıyor. ssg çıkıyor, kanzuk çıkıyor. demokratikleşme yalanıyla debe listesine müdahele edilerek nasıl hakim fikirler bütünü oluşturulmaya çalışılır. bütün mevzu bu.

not: bu yazdıklarımın hepsi hayal ürünüdür. kişiler ve kurumlar gerçek değildir. ne yazık ki kişiler gerçek değildir.
ekşi sözlük mü? pkk'lı ve veya ateist değilsen yazmana izin verilmeyen sözlükten mi bahsediyoruz?
Sogan medya grubunun sosyal medyadaki interaktif PKK yuvası. ibnatorlar tarafından yönetiliyor. O ibnalarin en ibnasina biri şaka amaçlı argolu bir başlık açmıştı, atiyorum ismi kancık olsun o yöneticinin kancıkın yüzüne karşı seni zukerum demek gibi bi başlık. Ben de o kancık zukulur mu lan mideniz kaldırıyor mu benzeri bir entry yazdım da kancıkın zoruna gitmiş ve beni de uçurmuş. Eh, tamam çok iyi zukulursun diyeyim de gönlü ferahlasin ibnatorun.

//edit// tanım; yanlış başlığa girdigim entry rererö. Yeah.
Abartmayın amk!!

Yok kuşatma, yok beyin yıkama, yok ezoterizm, yok ebesinin amı...

Bir site pkk'yıda, ermenileride destekleyebilir. Bundan yeni dünya düzeni fantezileri çıkmaz.

Ezoterizme bakış açısıda her batının akılcılığıyla yoğrulmuş zihinde aynı hasarı verir; Komplo teorisyenliği...

Soft dediğiniz mevlevilik bu topraklarda 700 yıldır var. Tabii bunlar hep ameriganın oyunu;)
(bkz: 14 ağustos 2016)
güncel Önemli Başlıklar