bugün

kadıköy-tuzla iett otobüs hattı. mercedes'ler bolluktaydı eskiden bu hatta.
zaman zaman körüklü otobüslerle 200 kişiye yakın insan taşıyan otobüs hattı. binenlerin yüzde yetmişi kaynarcada iner.
eve giderken tercih ettigimde yolun yarım saat uzadıgı otobüs. 130a kardeşini tercih ederiz daha pratik ve hızlı ama en hızlısı için (bkz: e 7)
1 sene boyunca her haftasonu tercih ettiğim otobüs.fazlasıyla rahat diğer iett otobüslerine göre.tuzla sahil durağından sonra içerisindeki insan miktarı artar.dönüşte kaynarca'da yolcu sayısı büyük bir düşüş yaşar.
şoförlerinin gerilim seviyesi her zaman doruklardadır, mercedes gelirse ne aladır, şansınıza kırmızı konserve gelirse büyük geçmiş olsun.

-olum gondola binelim mi?
+ne gerek var lan gel 130 a binelim, daha iyi
- !!??^+^+''^+%&
kadıköye en azından kırkbeş dakikada giden otobüs. üzücü.
izmir'de Bostanlı iskele - Bornova Metro arasında çalışan otobüsün hat numarası.
istanbul tuzla'daki üniversitelerden (deniz harp okulu, itü denizcilik meslek yüksekokulu, okan üniversitesi, sabancı üniversitesi) birinde okuyan öğrencileri kadıköy'e; asgari 45 dakika, trafiğe bağlı olarakta bir buçuk saat civarı bir zaman zarfında ulaştıran iett otobüs hattının numarasıdır. Yani bir nevi bu öğrencileri, akbille ödediği ücretin yanısıra; kalabalık, sıcak, trafik, uzunca bir süre ayakta yolculuk etme vb. bedeller karşılığında eğlenceye, asıl istanbul'a taşıyan hattır.
en güzel kırmızı oje kodu. *
(bkz: pastel)
tuzla-kadıköy iett hattı. tek bilet, çok eziyet. bu otobüsün en büyük özelliği tuzlalılardan cok kaynarcalıların tercih etmesidir. öyle ki otobüs tuzlaya geldiğinde içinde 3 kişi felan kalır.
metrobüse;
+ ay hep sıkış tıkış gidiyoruz. diye hayıflananlar, metrobüse hakaret etmektedir.

130 hattına binebilmek için; şöföre bir yalvarmadığımız kalıyor.

+ kaptan beni de al, arkalara yürürüm hep fazlalık yaratmam.

kaynarca olayına girmiyorum. orası ayrı bir dünya zaten.
şehir içinde şehirlerarası yolculuk vaat eden otobüs hattı. buna binilmez, binmek zorunda kalınır.
Adana Hadırlı belediye otobüsü numarası.
bazı türk kızlarının boylarını ifade eden 3 basamaklı bir sayı.
iş çıkış saatinde bir yığın orospu çocuğunun kulladığı otobüs hattı.

Not: hepsi demiyorum elbette ama bazıları çok sağlam orospu çocuğu. Şerefini dürttüklerim.
tuzla-kadıköy seferi yapan halk otobüsüdür. bir otobüs 5.30 dan başlayıp her zaman istikrarlı bir şekilde hergün her sefer nasıl hıncahınç dolu olur tez konusu yapılması gerekir.

not: tuzladan binip ayakta giden şanssız insan evladı benim evet.
hiçbir zaman saatinde gelmeyen otobüs. dün bindim 4.duraktan, otobüs gelmesi gerekenden tam 45 dakika sonra geldi. daha 4.duraktan otobüs dolmuş. 10-15 durağı durmadan geçti küfürü yedi.
Ogrenciligimin yollardaki arkadasi heygidinin.
çatısında bile yolcu taşıyan sabandan hallice bir hattır. aynı istikamette 3 otobüs hattı daha vardır.

(bkz: 130a)
(bkz: km12)
(bkz: km13)
tuzla - kadıköy iett otobüs hattı.

(bkz: 130a)