bugün

"birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde terör saldırısında bile siyaset yapüyürler !11!!1"

hahahahs şaka gibi.

önce sırf oy uğruna çözüm süreci falan diye pkklı yamyamların şehre silah yığmasına, yola mayın döşemesine göz yum, sonra milliyetçi takılarak daha fazla oy alındığını anlayınca göz yumduğun silahlanmış ve organize olmuş teröristlere şuursuzca saldır, yüzlerce askerimiz senin yarak kürek politikan yüzünden ölsün, suriyelileri kontrolsüz al kendilerini patlatsınlar, ülkede ayda bir patlama olsun, yüzlerce sivil senin sikik politikan yüzünden ölsün, senin sikik politikaların yüzünden iç huzur diye bir şey kalmasın ama ondan sonra vay efendim siyaset yapüyürler :(

bak kanka, siyaset dediğimiz şey toplumsal sorunları çözmek için var, her olayın failleri, sorumluları var, dolayısıyla toplumsal olayların faillerini cezalandırabilmemiz için siyaset yapmamız gerekiyor. anladın mı?

sen istemiyorsan yapma, siktir git kumda oyna, yapana niye karışıyorsun?

amk manyakları ya, bir de bunlar çıktı.
ülke yönetmek bu adamların işi değil aga. bunların çapı belediyecilikten öte olmadı hiçbir zaman. o işi iyi yapıyorlar allah var. bol bol yol yapsınlar köprü yapsınlar. fazlasına kafa basmıyor.
denge gözetmek, dış politika, siyaset vs... kısacası ülke yönetmek bunların işi değil.
En fazla 2 gün sonra insanların üzerinden etkisi kalkacak olan patlamadır.Abi insanlara patlamayı normal birşey gibi göstermeye başladılar.Artık ne desem bilemiyorum ya.ALLAH rahmet eğlesin ölenlere.Diyecek söz yok.Keşke olmasa bu olaylar.Gül gibi insanlar vefat etti yaralandı.inş bir an önce hangi örgüt arkasındaysa kökü kurutulur.
insandan daha adi bir canlı daha olmadığını birkez daha göstermiştir.
görsel
Rüyamda erkek kardeşimle sahilde yürürken birden bire üzerimizden askeri uçaklar geçmeye başlıyordu. Ben de heralde Suriyeyi falan bombalıyorlar diyordum. Birkaç füze, birkaç askeri uçak sonrasında birden bizim üzerimize de yağmaya başladı bombalar. Kardeşimin elini tuttum koşmaya başladık.Sonra iskeleye gelen bomba yüzünden denize düştük. Bi kolumla kardeşimi tutup diğeriyle yüzüyordum. Kıyıya az bi mesafe kalmıştıki O sırada kardeşime bomba isabet etti. Bana bi şey olmadı ama kardeşim ölmüştü. Rüyanın devamı da trajik bi şekilde devam etti. Resmen o duyguları hissettim. Kardeşimin acısı, çaresizlik. Rüya işte intikamını da alıyordum ama acım azalmıyordu. Saat beşbucuk gibi ağlayarak uyandım. Belli ki olanlardan etkilenmişşim. Acaba Ankara patlaması da rüya mıydı diye düşünüp hafızam netleşince twitter'dan baktım son durum ne diye sonra sözlüğe girdim entyleri okudum. Aklıma acaba o patlama da hayatını kaybedenlerin yakınları hiç uyumuş mudur düşüncesi geldi. Ister istemez onların yerinde olmadığım için şükrettim. Nereye kadar! belli değil ama bu seferlik şanslıydım.

Bu çaresizlik hepimizi yordu.Ülkemizi adım adım bataklığa çektiler. Bana sorarsanız yeterince faşist(!) olmamanın bedelini ödüyoruz.Sadece Allahın belası iktidarın eseri değil bu herkes bi yerde yanlış yaptı. Diyecek çok şey var ama insanın boğazında düğümleniyor. Artık bir kısır döngünün içindeyiz. Bu durumların düzeleceğine dair neyazık ki umudum yok.

Birileri terörü kınasa da içimiz rahat etse!
patlama kimi öldürdü?

acımasız katilleri mi?

karşıt ideolojileri mi?

yönetenleri mi?

kimi öldürdü o bomba?

masum çocukları, geçimlik düzeyde gelir için o durakta bekleyen insanları, hiç suçu olmayan sivilleri...

hay iktidar kadar, muhalefet kadar başınıza taş düşsün.

bırakın şu siyaseti de insan olmanın gereğini yapın...
Üzmüş patlamadır. Tüm ölenlerin
ailelerine, yakınlarına başsağlığı
ve sabır diliyoruz. Yaralananların
da tez zamanda iyileşmesi diliyoruz.
Terörü lanetliyoruz.
lanetliyoruz, kınıyoruz, üzülüyoruz ve elimizden başka bişey yapmak gelmiyo anasını satim... ülke ne hali geldi ama bi Allah ın kulu çıkıpta sorumluluk almıyo, alamıyo... ne vicdan kalmış ne kişilik...
Ygs sınavından sınra migren tuttu uyudum. Olayı bu sabah öğrendim tüylerim diken diken oldu Lanet olsun.
maalesef otobüs duraklarının ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha göstermiştir. herkes otomobil alacak kadar zengin olmadığı için, terör yine toplu taşıma araçlarıyla yolculuk yapmak zorunda olan gariban vatandaşı hedef almıştır.
görsel
Suud şeyhleri kadar değeri olmayan halkımız için yine yas ilan edilmeyen patlama.
Tüm sorumlulara lanet olsun.

#bayraklaryarıya
Ygs'den çıktım evime gittim.Sonra tabi bende bir moral bozukluğu hakimdi.Sorular sızdırılmış dediler sonra bakarken her yanlış yaptığım soru için üzüldüm.Derken Ankara patlaması olduğunu gördüm elim ayağım titredi.Ablam Ankaradan sınavda destek olmak için yanıma gelmişti.Sınav bittikten birkac saat sonra Ankaraya dönmek için otobuse bindi.Ben hemen telaşla ablamı aradım, iyi misin dedim kötüyüm her yer kan içinde çok ölü var burada dedi ve kapattı.Basit bir sınava üzülmememin ne kadar saçma olduğunu düşündüm.Eminim , Ankara patlamasında benim gibi daha onsekiz olan bir sürü genç kardeşim sınav sonrası nefes alabilmek için oradaydılar.Rahat nefes alabilmek için çıktıkları yolda nefesleri kesildi.Peki kim verecek onca canın hesabını ? Beklediğiniz insanın bir daha hiç gelmeyecek olduğunu düşünün.Ne acı.Artık bir şeyler yapmalıyız.Bizi ölüme alıştırmaya çalışıyorlar.Alışmayalım arkadaşlar.Televizyon karşısında oturup , bugünde bu kadar kişi öldü denildiğinde bu duruma bağışıklık kazanmayalım.Elimiz kolumuz bağlı kalmasın.Büyük veya küçük bir şeyler yapalım.Tepkimizi gösterelim.Susmayalım.Susmayalım ki,giderek kaybetmeyelim insanlarımızı.
1 ay içerisinde 2 patlama. ikisinden de kıl payı kurtuldum. ölenlere Allahtan rahmet diliyorum ama bu kadar basit bir ölüm olabilir mi? gencecik çocuklar, evine varabilmek adına uğraşan insanlar.. allah kahretsin sizleri emi. siyasetçilere hiçbir şey demiyorum çünkü halk her şeyi biliyor. boşa çene patlatmanın manası yok. bakın ertesi gün oldu hala yollar kapalı, bankalar kapalı, polis her yerde. böyle boktan bir şehir oldun gri şehrim. şans eseri nefes alıyoruz vallahi. allah sonumuzu hayır etsin.
Bu ülkede insanın sinirden kendini skmemesi için gerçekten ermiş falan olması lazım.

Ülkenin başkentinde 6 ayda 3. Defa büyük terörist saldırısı oluyor ama bazı andavallar hala hükümet ve buna bağlı kurumların eleştirilmesini sindiremiyor. Mit denen kurum ayakta uyuyor istihbarat 0 ama eleştirenler vatan haini oluyor.işin trajikomik yanı amerikan elçiliği günler öncesinden kendi vatandaşlarına uyarı maili gönderiyor, türgev denen ve sahibi bilal bey olan vakıf öğrencilerine bombalı araç olduğuna dair nokta koordinat verip uyarıyor ki bu yalansa vahim doğruysa daha vahim. Olay olur olmaz zart diye yayın yasağı geliyor. Utanmasalar ölenleri eleştirecekler o saatte orada olmasaydınız evinizde otursaydınız diye. Kardeşim iyi tamam da hırsızın hiç mi suçu yok?
Terörle yaşamayı öğrenmeliymişiz. O deprem gerizekalı. Seninle yaşamak terörün kendisi zaten.
Yine patlama, yine Ankara..
13 Mart 2016 Kızılay..
Herkesin bildiği gibi Ankara'nın en kalabalık yerlerinden biri.. Hele dün YGS'den çıkanların akın ettiği yer ve herkesin doluştuğu otobüs durağı.. hainler yine tam vaktinde ve yerinde yaptı yapacağını! Lanet olsun böyle insanlara, lanet olsun teröre, teröristlere, terör zihinlilere!
Bu olaylara artık bir önlem alınmalı, ülkenin başkentinde kısa süren aralıklarla aynı yerde patlama oluyorsa güvenlikte bir zaafiyet var demektir. Bu açık bir şey. Ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere, yüreğimizi yakmak isteyenlere fırsat verilmemeli, bunun için güvenlikten görevli kişilerin elinden geleni yapması gerekmektedir. Bu millet patlamalara alıştırılmamalıdır. Biz Türkiye olarak metanetliyiz, birliğimizi, dirliğimizi bozanlara karşı TEK VUCÜD olmaya her zaman hazırız. Yeter ki anaların, babaların, evlatların yürekleri yanmasın.. Ölenlerin yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

TERÖRE LANET OLSUN!
Her patlamadan, her ölümden sonra, "Başkanlık olsaydı olmazdı" demek için maaş alan ahlaksızlar yine hesap soranları "istismar"la suçluyor.
hayatını kaybedenlerin sayısı 37'ye yükselMiŞ.

http://www.ntv.com.tr/tur...%2csxYYSU-FdUeqjI6Ok6GjdQ

görsel
akp medyasının ve seçmeninin habere bakışı;
görsel

haber sağ üstte küçük verilmiş. ondan sonra neden insanlar hükümeti sorumlu tutuyor. misal, bu gastenin bu manşetle çıkması, hem de bugün, tesadüf mü? iktidardan habersiz mi atıldı bu başlık?
Adam "Vatandaşlarımız endişe etmesin" diyor daha ne yapsın? Çıkıp istifa mı etsin? Saçmalayıp durmayın. Bir de bombanın orda durmasalarmış!
Yine patladı, kaç kişi Ahmet’ini kaç kişi Fatma’sını, kaç kişi yiğidini, yol arkadaşını, kaç kişi anasını, kaç kişi babasını kaybetti ? Kaç çocuk yetim, kaçı öksüz, kaçı hem yetim hem öksüz kaldı ? Kaç ocağa ateş düştü ? Sayamıyoruz artık, zaten izin de vermiyorlar ! Gün birlik olma günüdür, ayrışma parçalanma değil, kahpece, kalleşçe masum insanlarımızın ölümüne dur deme zamanıdır. Destekleyen, pohpohlayan, yardım ve yataklık eden kim varsa allah belasını versin. Başımız sağolsun…
0:00 4:28
Terör bu ülkenin dört bir yanını sardı. masum insanlar katlediliyor. hiç kimsenin yarını garanti değil. yıllar geçtikçe kötüye gidiyoruz. artık sadece kaçıp gittiğimi hayal ediyorum...