Alex telles'ten gol beklediğim maç.
Futbolda daha üst düzey kadro her zaman kazanır diye bir durum yok. Elbette bir barça niğdespor'u her kulvarda 3 kişi eksik bile yener ancak beşiktaş ve porto arasında bir denge durumu var. Tamamen şenol hocanın laz inadını bırakıp kendini mantığa teslim etmesine bağlı bu galibiyet.
Yenersek birine yurucem suan bilmiyorum kime yuruycegimi.
olağan dışı bir durum olmadığı takdirde porto nun en az iki farkla alacağı maçtır.
Dilerim ki beşiktaş kazansın ama porto saplayacak.
Oldukça yetenekli bir takımız denk diyebiliriz ne olacağı belli olmaz Şenol hocaya bakar.
şaka maka tinercilerin kazanacaklarını falan sandıkları maç.

porto affetmezzz..
beşiktaş alır (başını).
Daha UEFA ya katılamayan renklilerin bok atmasına bak hele.

Ayrıca çektik tineri siktik feneri.
Maç berabere bitecek gibi dursa da deli gönül beşiktaş ın galibiyetini istiyor.

Tanım : türkiye yi, dünyanın en büyük organizasyonu olan şampiyonlar ligi nde temsil eden tek takımımızın grubundaki ilk maçı.

Saldır beşiktaş !
bütün dua kabul haklarımı kullanacağım maçtır "allah ım lütfenli" cümlelere başladım bile. her şeye rağmen çıkıp oynayıp orada bulunmanın haklı onurunu yaşayacağız temennisi iyi olanlara sonsuz teşekkürler kalanlar içinse havalı havalı yürürken düşüp rezil olun inşallah.
beşiktaşın yalandan havaya girdiği maçtır kendileri nitekim ciğerini sökecektir portocum.
görsel
Beşiktaş'ın kaybetmeyeceği maçtır.
Porto`nun attığı her golde bir kadeh içeceğim.

görsel
oğuzhan özyakup'un oynamaması gereken maç. eğer oğuzhan ile başlarsak ortasahamızın direnci düşer. oğuzhan ve talisca dirençli defans yapamadıkları için atiba yalnız kalır.

porto yüksek kondisyonlu bir ekip. piston futbol oynuyorlar. öndeki dörtlü deli gibi basıyor, hızla yer değiştirip direk kaleye gidiyorlar.

ayrıca sağ ve sol bekleri aşırı bindirmeli. ayrıca geri dönüşleri son 2 maçtır sorunlu olan caner de yedek soyundurulabilir.

porto'nun en büyük açığı sağ ve sol bek, çok çıktıkları için geri dönüşlerde ve ters kademelerde büyük sorunları var. babel ve q7'ye ekstra iş düşecek. ani diagonal paslarla porto'nun belini kırabiliriz. ayrıca medel'in hızına bu maçta ihtiyacımız olabilir.

bence şu kadro ile çıkmalıyız:

-----------------fabri-------------------

medel----pepe-----tosic---------adriano

-----------atiba-----tolgay---------------

babel-----------talisca---------------q7

-----------------cenk--------------------
gol yemezsek kazanırız gibi bir his var içimde. hadi işallah.
Beşiktaş için mağlubiyetin kaçınılmaz olduğu maç !
Edit : malesef Porto'nun kancık gibi oynadığı maç
porto'nun kesinlikle kazanacağını düşündüğüm karşılaşmadır.
1 olur belki 2-3 ya da 4 olabilir. 5 Gerrard, 6 Babe, 7 Babel, 8 Crouch..
milliyetçi biri değilim. tutmamama rağmen bjk yensin. çünkü porto yenerse portekiz'deki insanlara sağlayacağı faydadan daha çoğu, bjk yendiği takdirde türkiye'de yaşayan insanlara daha fazla fayda sağlayacak olması. portekiz sıkıntısız bir coğrafyada kendi yağıyla kavrulup gidiyor. futbolda da almış yürümüş zaten kulüpler ve milli takım bazında. ama türkiye?

bjk yenerse, asgari ücrete günde 10 saat çalışan milyonlarca insan bir süreliğine mutlu olacak. ama bundan önemlisi şu: olası galibiyet ve başarıların tek sebebi türkiye'de yabancı sınırının olmaması. olması gerektiği gibi en az 9 türk olmayan futbolcuyla sahaya çıkacak bjk bu maç. zira herhangi bir 6 türk futbolcuyla iyi bir rakip karşısında şampiyonlar ligi'ni geçtim, avrupa ligi'nde maç kazanabilmek %99.9 mümkün değil.

başarılar beşiktaş!

#yabancısınırınahayır
porto'nun 3-1 kazanacağı maçtır.
Beşiktaş galibiyetini arzu ettiğim şampiyonlar ligi maçı. Benim takımım avrupada olmayabilir ama ne olursa olsun yinede beni temsil eden bir takım var.

Skor tahmin: porto:1 beşiktaş:2

Not:fb
Necip sart orta sahaya nede olsa deplasman maci.
tarafsızca yaptığım analizler sonucunda gerek portonun durumu gerek beşiktaşın defansı derken objektif şekilde maç sonucunu yazıyorum 9-0 porto kazanır.