bugün

tüketici hakları derneğinin başlatmış olduğu protesto oluşumudur. bildirileri şu şekildedir:

"bankalar sinek avlayacak"

sevgili tüketiciler

bankaların deli dumrul ücretlerine karşı

13-14 mart günlerinde

bankalara gitmiyoruz...

kredi kartı kullanmıyoruz...

herhangi bir bankacılık işlemi yapmıyoruz...

birlikte başaracağız

tüketici hakları derneği.
kesinlikle katıldığım kampanyadır.

maaş her ayın 15 i 00:15 te hesapta oluyor. kartlarda full zaten.

işin şakası bir tarafa yasal tefeci bankalara karşı yapılması gereken eylemdir.
sosyal paylaşım sitelerinde geniş kitlelere ulaştırılması gereken haberdir. facebook ve twitter da çalışmalara başlanılması gerekmektedir. kapitalizme karşı omuz omuza!
katılacağım kampanyadır. zaten bankamatikten para çekiyorum sadece. 2 gün çekmem olur biter.
bankaların çok da umrumuzdaydı dediği protesto. zira alınan ücretlerin çoğu siz bankaya gitmeseniz de çatır çatır aldıkları cinstendir.
13-14 mart ile sınırlandırılması bile 15'inde bankaların işine gelecek olan protestodur.

13-14 banka işlemi gerçekleştirmedik diyelim; ödemeler, ihtiyaçlar için çok değil bir gün sonra, yani 15 inde yüklenmeyecek miyiz yine banka kartlarına, kredi kartlarına...

gereksiz olduğunu düşünmemekle birlikte, işe yarayacağı da düşünülmemektedir. ha denemede fayda yok mu var tabi lakin süreklilik arzetmeyen hiç bir protesto gibi bu da amacına ulaşmayacaktır.
farenin dağa küsüp, dağın haberi olmaması durumudur. siz zaten bankaları kullanamazsınız, bankalar sizi kullanır. bankaları kullanıyorsan zaten durumun iyi değil ve zaten kullanılmaya mahkumsun.

o fakir pis kredi kartınızla alış veriş yapsanız ne olur, yapmasanız ne olur. net.
kesinlikle tam destek vereceğim hatta devamını da getireceğim eylem. bankalar ile münasebetimi olabildiğince asgariye indireceğim bundan sonra.
her insani tepki eyleminde olduğu gibi "adam sen de"cilerin kendilerini gösterdikleri eylem. eğer sıradan kredi kartı müşterileri bankalar için önemsiz olsalardı dünyada kredi kartı diye bir şey icat edilmiş olmazdı.
bir insanın kredi kartı kullanmadan, parasını bankada değilde yastık altında muhafaza ederek yaşaması demek o bankaya vurulan bir darbedir. zira siz paranızın bankada sessizce yattığını zannederken banka onu kesin kar getiren yatırımlarda kullanıp değerlendirir.
aynı şekilde kredi kartında bir eylemde bulunduğunuz anda kredi kartı sizden o parayı anında çekerken mal sahibine belli bir gün sonra ödeme yapıyor. o arada da o parayı işleterek karını sağlıyor.

artık bence sigara bağımlılığından daha çok mücadele edilmesi ve bilinç kazandırılması gerekilen şey kredi kartı kullanımıdır.

not: geçtiğimiz hafta çok mecbur kalıp da 20 lira nakit avans çekmiştim 7,70 lira fark kestiler.
şahsen sonuna kadar katıldığım kampanyadır.

allahınızı severseniz bu eylemi sürdürün, o kadar sürdürün ki hakikaten bu bankalar neyin ne olduğunu anlasın, yeter bu millete ettikleri zulüm, çile, işgence.

devam edin ve ne olur bir haftaya çıkarın, belki o zaman biraz rahatlarız. belki biter paşalar bu fazladan mesailer. *
Katılacağım protesto.
kesinlikle katılacağım eylem.
Katılacağım, ailemi de dahil edeceğim protesto.

edit: ayy ama ne yararı olcak kiiii, ay amann ertesi gün yine nasılsa yine kullancaksınızzz diye konuşmaktan inanın daha işe yarar bir şey bu yapılan.
sizin gibi koyunluğu kabullenmektense insanların 1-2 günlüğüne sesini çıkartmaya çalışmasının, örgütlenmesinin saçma tarafı olabilir mi? Aksini düşünenler bir siktirsin gitsin lütfen.
zevkle katılacağım protesto. hatta 1 ay falan hiç kullanmayabilirim. hepsinin amına koyayım.
benzın zamına ses cıkarmayan ulke banka ıslemlerınemı ses cıkaracak, guldurmeyın beyle bu ulkede boyle seyler olmaz. sozde kalır kesın acıl havalesı cıkar ogun ınsaların veya odemesı gereken kredısı cıkar son gun falan der.
Bence de herkes katılsın da bankalardaki emekçiler biraz kafa dinlesin, hesabında 5 bin lira olanın kendisini kral zannedip asıp kestiği ortamdan uzakta kalsın çocuklar.

Şimdi tepki güzel bir şey ama o gün işlem yapmışsın yapmamışsın ne farkeder, senin cebinde kredi kartı hala duruyor mu? Sen o gün o kartları kırıyor musun? hayır. bankaya uğramadım ama cebimde para yok kredi kartını kullandım. ya da o gün duyarlıydım onu da kullanmadım, nakit harcadım. nakit azalınca ay sonu kredi kartına yüklendim, ne farketti?

o gün bankada gerçekten yapman gereken bir işin varsa, gitmedin, e 15 mart'ta gideceksin? bizim millet kredi kullanarak hayatta kalan bir millet. 13-14'ünde kredi kullanmayan duyarlı vatandaş, bu ihtiyacını 15 mart'ta karşılayacak. normalde 13 mart'ta 10, 14 martta 10, 15 marta 10 kredi verilecekse 15 martta 30 kredi verilecek, ne farketti? (ki bankaların iş yaptığı tek grup da bireysel tüketiciler değil o apayrı bir konu + illa ki mecburen banka üzerinden gerçekleştirilmesi gereken işlemler var, mecburi işlemler yine yapılacak)

o parayı banka ona vermezse, esas banka 2 gün kredi vermiyorum diyebilse, o zaman görün bakalım nerelere kadar gider etkisi. kaç şirket batar, kaç kişi işsiz kalır. bankalar çok muazzam yerler demiyorum ama önemli yerler, şu an halkta öyle bir algı var ki bankalar kan emici sömürücü, aslında bankalar olmasa her şey çok iyi olacak. o banka en basit haliyle, en küçüğünden en büyüğüne bütün firmaların alacakları ile ödemeleri arasındaki finansman boşluğunu dolduruyor. o yapılamadığı anda ne üretim yapılabilir, ne şirketler yoluna devam edebilir. o şirketler demek senin babanın evine getirdiği ekmek demek. manasız masraf, ücret, komisyonların protesto edilmesine bir müşteri olarak ben de katılmak isterim ancak bu algı yanlış.