Bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği kazadır. Yaralılar ve mahsur kalanlar var. Kurtarma çalışmaları devam etmektedir.
görsel
Onlarca insanın mahsur kaldığı kaza. Açlık, soğuk ve çaresizlik içinde.
1 kişi hayatını kaybetmiş, 7 yaralı var, 184 kişi de mahsur kalmış. Can pazarı resmen, ama ne zaman görsem dandik gözüktüğünü düşünüp nasıl cesaret edip biniyorlar şaşırırdım..
Muhittin böcek istifa.!!! Yok lan öyle degildi. Başta ak partili belediye varsa deniyordu bu.
Her bayram seyranda ekranlara “sürüş uzmanı” diye bir takım ademi çıkarıp, uzun yol yapan adamın “zaten” kırk kere bildiği şeyleri anlatması için s.k s.k konuşturuyorlar..

Bir de, şey diyorlar “arabanızı bakıma alın”. Haaa, oldu.. 500 km yol gideceğim, bakım kaç para, biliyor musun sen?

Benim arabama bir kişi, bir kere biniyor bayramda.. ama bu teleferik, üç aylık çalışması gereken saati tek bayramda yapıyor, esas desenize “idareler, bayramda daha yoğun kullanılan kamusal taşıtları bir bakıma alın, bak bir ton para kazanıyorsunuz, öyle bilet kesip adam söğüşlemekle bir olmuyor bu, can taşıyorsunuz”.. ama neredeeee? Bütün ödev vatandaşa aittir.. bakımsız, yorgun aracı harıl harıl “müşteri geliyor” diye çalıştır, sonra “yolcular kabinde hareket etmiş, ondan öldüler”…

Yok kardeşim, bence bakımsızlıktan oldu o kaza…

Haa, aynı saçma uygulamalar zincirinde, benim gözümde ikinci halka şudur: “bayramda yoğunluk var, trafik denetimleri arttı, şu kadar radar cezası kesildi.. efendim, sizce radar cezaları yeterli mi?”… yetmez, yatırıp s.kin şoförleri…

Ceza keseceğine, adam gibi yol yap, yapılan yolların da her kilometresini iki-üç lira yapma.. ulan hiçbir şey bilmiyorsan, “bayramda tek rakamla biten plakalar cumartesi çıkıp, cumartesi dönecek; çiftler pazar çıkıp, pazar dönecek” de, trafiği yarıya düşür..

Bu kadaaaaaar trafik komisyonları, kurullar, kararlar, kanunlar, yönetmelikler… biriniz de, hadi inisiyatif alıp yol-iz yapmıyorsunuz, hala trafiği g.t içi kadar ilçe merkezlerinden geçirip, radar cezasını gelir kapısı gibi görüyorsunuz, fukara polis memurlarını güneşin alnında, ailesinden ayrı nöbete dikiyorsunuz, millet de yolda uygulamaya girip iyiiiiice vakit kaybedip, perişan oluyor; bari bu tip basit çözümler üretin..

Ama yok.. vatandaş 500 km yolu kuyrukta gitsin, hız yapmasın, terli terli su içip devlete problem çıkarmasın..

Yeter artık ya..
Aklı olan insan bir kutuya çoluk çocuk binip o kadar yükseğe çıkarmı. Çıkıyorlar. Böyle maceralar bana çok fazla.
Ihmal...ama sadece ihmal de diil...para yok kimsede, bakım yaptırsan, o parayı bi bayramda amorti edemezsin.

Ekonomi sadece soğanın üstüne çökmüyo ki, herşeyin üstüne çöküyo...yazık...

Ölenlere allah'tan rahmet dilemekten başka elimizden bişey gelmiyor, ne yazık ki.