bugün

referandumdan sonra ikinci heyecandır.
an itibati ile http://espn.go.com/ sitesinde yapılan ankette abd %65 kazanacak gibi gözükmektedir. maç sonucunda sırbistandan beter olacaklardır.* *
işin gerçeği basketbolu oyun olmaktan çıkartıp resmen şova dönüştüren kalitede bir takımla karşılaşacak takımımız. fakat bu efsane takımın efsane oyuncuları kadroda yok, sırf kevin durant dahi takımımızı zorlamaya yetecek belki ama yinede abd nin asıl yıldızlarını getirmemiş olması bizim şansımızı bayağı arttıracak. h

hatta bugünkü sırbistan maçında gösteremediğimiz fakat daha önceki maçlarda gösterdiğimiz o süper savunma ve seri 3lükleri uygulayabilirse takımımızın kazanmaması için hiç bir sebep kalmayacak bence.
yahoo france, "kevin durant et la turquie au rendez-vous" (kevin durant ve türkiye karşı karşıya) başlığı atmış kendisiyle ve 12 eylül 2010 türkiye abd final maçıyla ilgili olarak.

ilgili haberde güzel bir yorum var.

"go go la turquie, l'oncle sam va manger le parquet stambouliote demain soir si hedo est dans un bon match"

(haydi türkiye, eğer hido gününde olursa sam amca yarın akşam istanbul parkesi yiyecek)

efendim bunlar bir işaret midir dendi,fransa maçı kadir gecesine,slovenya maçı arifeye,sırbistan maçı bayrama geldi. lakin amerika maçı da adının hakkını vererek referandum gününde bomba etkisi yapacaktır. benim inancım tamamen bu yönde arkadaşım,rüya dediğin ne ki gözünü açtın mı biter. yankee'ler biz cin gibi geliyoruz bilesiniz. uçar mıyız,sokar mıyız bilmem ama simdiden derim ben 'yankee go home'
nolcağı belli olmayan maçtır.
bu maçı kazandıkları taktirde federasyon, takım oyuncularının her birine toplam 1,5 milyon tl verecekmiş efendim.
5 salise kalana kadar sonucunun kesinleşmesini umduğumuz maçtır.
sırbistan gibi basketbolda çok büyük bir ekoldeki, her attığını sokan takımı bu kadar top kaybına, bu kadar serbest atışlardaki zaafımıza rağmen yeniyorsak; o muhteşem alan savunmamızla kazanmamızın sürpriz olmayacağı maç.
abd ile final oynuyoruz ya. hem de dünya kupası finali. kazanamasak da olur benim için. 12 dev adam olmuştur.

(bkz: amerika yla final oynamak)
finale kadar gelmek de büyük başarıydı diyeceğimiz maç.
hayırlara vesile olarak 2. mutluluğu bizlere yaşatacak maçtır. bu gazla değil abd dünya karması gelse nafile.

(bkz: kim tutar seni)
chauncey billups' a rahat oyun kurdurmaz, lamar odom'ı pota altında kitler, kevin durant' ın da rahat üçlük kullanmasına izin vermezsek abd ' nin anasını .ikeceğimiz maçtır. şöyle bir bakıyorumda takımımıza hiçte imkansız gelmiyor. inancımız sonsuz..
türkiyenin feci şekilde zorlayacağını ama buna rağmen kazanır mı kaybeder mi belli olmayacağını düşünüyorum yine bir son atışa kalabilir belki. umarım öyle olur böylesi zevkli.*
takımlarımızla, yüreklerlerimizdeki bu inançla biz neler yapmadık ki. 119 da gol sevinci mi yaşamadık?
0.5 saniye kala basket mi atmadık? yine bişey söylemek zor bu maç için ama o sahanın ABD'ye dar geleceği kesin olan maçtır.
(bkz: türkler uçuyor)
duygusal olarak baktığımda ' amerika kim yeeaaa sikertiriz diyorum , ancak mantıksal olarak da abi adamlar basketin cücüğüne ulaşmışlar' diyorum.

(bkz: sözlük maç nolur)

12 dev adamın mucizeyi gerçekleştireceğini temenni ettiğimiz maç.
(bkz: şimdi ananı laciverde boyadım)
basketbol tarihimizin en önemli maçlardan biri, belki de en önemlisi.

ayrıca bernd schuster'in açıklamasına göre yer bulunduğu takdirde beşiktaş takım halinde maçı salonda izleyecekmiş.
nba.com daki yazi direk ozetlemistir.

"Amerikan takimi turnivadaki en hizli tempo yakalayan takim, turkiye ise turnuvadaki en yavas 5. takim. eger amerika hizli tempoda oynamaya basarabilirse, o zaman turkiyenin alan savunmasina oturtmasina izin vermeyecektir.

Amerika ve turkiye turnuvadaki en guclu iki takimdir."

http://www.nba.com/2010/n...-preview/?ls=iref:nbahpt1
sonucu ne olursa olsun, bu maç sonunda hayalleri futbolcu olmak olan bir sürü genç oturup bir kere daha düşünecek ve içlerinden basketbolu denemek isteyen çıkacaktır. türkiye'de hiç bir zaman hak ettiği ilgiyi bulamayan basketbol bu tarihten sonra mahalle aralarına da sızacak ve spor denildiğinde türk insanının kafasında futbol ile birlikte anılmaya başlayarak geleceğimiz için güzel bir çeşitlilik de meydana getirecektir. ben buna gönülden inanıyorum.
inciciler'in kevin durant'i kaçırması sonucunda kesinlikle kazanacağımıza inandığım, dünya basketbol şampiyonası final müsabakası.

Detaylı bilgi:
http://inci.sozlukspot.co...-kevin-durant-operasyonu/
abd'nin maç öncesinde gizli bir mesaj yayınlayarak ''eğer kupayı kaybedersek ergenekoncuları finanse eder, ülkenizde askeri darbe yaptırırız'' diye tehdit savurması muhtemel maç...
üçüncülük dördüncülük maçının biletiyle salon içinde kalarak seyretmeye uğraş vereceğim karşılaşmadır.
(#9350883)
aslında Sırbistan maçından daha kolay geçecek maçtır. Çünkü oyuncularımızın üstünde Sırbistan maçında büyük bir baskı vardı. Nedir bu baskı derseniz; biz o kadar üstlerine gittik ki oyuncular da haliyle bu baskı ve stresi üzerlerinde hissettiler. Çok kötü bir maç çıkardık keza da Sırplar aksimize belki de turnuvadaki en iyi maçlarını oynadılar. Kötü oynayarak kazanmamız bile büyük başarı.

Şu an bizim oyuncularda ben oyuncularımızın rahat oynayacağınızı düşünüyorum. Sonuçta karşılarında tecrübesiz de olsa bir Amerika takımı var. Ayrıca ABD savunmada zorlanıyor. Biz ise savunmayı iyi yapıyoruz. Son 2 maçta Rusya ve Litvanya, Abd karşısında alan savunmasını uygulayınca ABD için işler iyi gitmemişti. Tabi birde Kevin Durant faktörü var ve onu kimin tutacağı önemli. Boyu biraz daha olsa Sinan Güler başa çıkabilirdi belki.

Neyse; umarım eski maçlardaki gibi bazı oyuncular değilde tüm takım çok iyi oynar. Eğer takım halinde iyi olabilirsek şampiyonluk neden olmasın ?

Bol şans 12 DEV ADAM !
güncel Önemli Başlıklar