bugün

görsel

roketin mazot parasını toparlayabilir isem tabi. çok yakar buradan oraya *
Avukat olarak büromda. Omg.
dünyayı yok etmek üzere yaptığım cihazın butonuna basarken kahkaha attığım yeraltı ofisimde.
bahamada...
burada.

leyla ile mecnun'dan:

zamandan mekandan münezzeh bi arazide levhaya denk gelir
--spoiler--
şu anda buradasınız
--spoiler--
Artvin'de.
ik'cıların yıllardır sorduğu klişe sorulardan birisidir bu.
Evli ve zengin bir şekilde köyde yaşarken. Ailemi ve tüm sevdiklerimi de Yanıma almışım. Ay hadi inşallah.

edit: ilk entry sahibi arkadaş niye gitmiş ki? bir sorsanız?
5 yila fakulte bitse 2 yila kamusallasan bir sabah 8 aksam 5lik olsam 10 yila tamamladiktan sonra kirisik fakat magrur catir catir maasini yiyen yatirimla gayrimenkulle isi olmayan gariban bir memur olarak goruyorum.
elimde şarap şişesiyle kaldırımda oturup şarkı söylerken görüyorum.
Amerikaa.
"bugün de mesai bitti. Dizimi de izledim. Şimdi gidip kitap okuyayım."
karanlik sanirim gommusler beni.
ülkeden ülkeye derinleşen bir sorudur bu. durumlar fena ne bileyim ya.
görsel
2028 yılında.
yıllar önce lisedeyken bir araştırmaya katıldık ve bize üzerinde "geleceğe dair uzun vadeli bir planınız var mı? 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?" gibi sorular bulunan birer form dağıttılar. gayet güzel, mantıklı bir araştırmaydı.
bir de benim verdiğim cevaba bak; "japonyadaaa"
"bu nasıl bir gevşekliktir?" demişti hocalardan biri.
aslında yalan değildi, lise hayatım boyunca bir yandan çalışıp para biriktirmiştim.
hayalim; okuldan sonra da üzerine ekleyip, bir gün uzak doğu ülkelerini gezmekti.
sonra ne mi oldu? o parayla bilgisayar, cep telefonu falan aldım... bir daha da biriktiremedim zaten.
önemli olan benim değil şirketin nerede olduğu önemli diyip hava atmak da güzel bir cevaptır.
Cennette vedat uşaklıgille tavla oynarken.
Mezarda. Yani umarım. Zaten ölcem diye hiçbir plan yapmadım, ölmezsem sıkıntı olabilir 10 yıl sonrası için. Öfff hayat beni neden yoruyorsun?
kavanozda (mezara karşıyım vasiyet olarak kendimi yaktıracağım ve külletim kavanozda olacak)
Üniversitede. inşallah sınavlarım iyi geçer de ailemden uzakta, öğretmen sınıfa girdiğinde ayağa bile kalkmadan, telefonumu rahatlıkla sıranın üstüne koyarak serserilik yapabilirim.
profesyonel uludağ sözlük yazarlığı.
Mümkünse siroz tedavisi olurken...
Bir ege kasabasında küçü bir çay ocağında insanlara çay kahve servisi yaparken.