bugün

Durdurabilene aşk olsun. 3.77 olmuştur. 1 Euro da 4 tl olmuştur. Ekonomimiz çok iyi diyinde gülelim.
başkanlık sistemi ve anayasa değişikliği doların ateşini alacaktır. merkez bankası gerekeni yapacak yakın zamanda.
ne merkez bankası, fedmiş arkdas kaç zamandır bi cacık faydası olmadı. şu dilinize pelesenk olmuş kavramların ne yapacağını bir açıklasanız da biz de hem beyninizin olduğunu hem de şu kurumların kapasitesini bir anlasak normal vatandaşlar olarak. malum ne szin kadar cok ekonomi biliyoruz ne de sizin kadar vatanperveriz ya.
Olum şu bilaller beratlar ellerinde ki dolarları bozdursun bak abartmıyorum sabaha dolar 3,40 falan olur.
Kar kalınlığını haber yapanlara inat yükselmekte.

Asıl Doların kalınlığını ölçsenize.
Dün internetten bir bilgisayara baktım.Fiyatı 2180 liraydı.Kafama yattı alacaktım.Bugün baktım.2.280 lira olmuş.Aradım dedim ne bu hız beyler.Siz bu bilgisayarları 2.94 kuru ile almış insanlarsınız dedim.Bunun sebebi nedir diye sordum.Bana bu serbest ticaret dedi.Sıçtırma serbest ticaretine .sonra dolar düşünce fiyatlarda da bir azalmaya gidecek misiniz dedim.Hayır dediler.Neden dedim.Dolar bu saatten sonra düşmez dedi.4,50'ye kadar yolu açık dedi.Almıyorum lan dedim.Ben de ne yapayım. 2.el bilgisayara yöneldim.Yönelmez olaydım.Millet sıfırdan daha pahalıya satıyor.Çok uyanık bir milletiz hımına.
merkez bankasının bir müdahalesi olur da hafif bir düşme yaşanırsa bunu anında alım fırsatı olarak değerlendirip dolar alacağım. çünkü gerek rezervlerin durumu gerekse yakın zamanda ki beklenen ekonomik açıklamalar ibrenin artma yönünde olacağını gösteriyor. trump'ın başa geçmesi fed faiz kararları vs vs..

not : yatırım tavsiyesi değildir.
içler acısı.. bu saatten sonra 3 ün altına düşmeyeceği de aşikar.
şu ayakkabı kutularından birini bile bozsalar çok ferahlayacazda

nuh diyor vermem diyor.
ülkecek bir bok çukuruna gidiyoruz devlet bile halkın dolarına göz diktiyse iş sıkıntılı demektir.
merkez bankasının müdahalesiyle bir saat kadar 3,74'te kalıp, yeniden güne başladığı 3,78 seviyesine gelmiştir.
Bu hükümet o kuru ancak ve ancak devalüasyonla eski haline döndürebilir.

Yaparlar mı ? Evet, yaparlar. Uzun vadede ülkenin ağzına sıçacağını bile bile günü kurtarmak için yaparlar. Konuşması da aşağı yukarı şu minvalde olacaktır:

"Bakın çok ilginç, cumhuriyet tarihinde 9 kere yapılmış bu. En son 22 Şubat 2001'de yapılmış. Soruyorum, (sanki cevap verecek biri varmış gibi) Kötü bir şey olsa yapılır mı bu, bu kadar ? Biz ne yapıyorsak milletimiz için yapıyoruz. Eyy dolar, sen kimsin ya ? Bize millet yeteeeerrr..." Bla bla bla aynı cümleler.
aralik ayindaki cagri üzerine dolarlarini bozduran beyin fakirlerinin su anki duygularini merak etmemi saglayan kur olmustur.
Dolar kuru mu? Dolar Kurma kolunu çekeli çok oldu efendim.
güncel Önemli Başlıklar