bugün

bütün ay eşek gibi çalışıyorum.. maaş alacağım sabah kalkıyorum bakıyorum hesabıma, brüt ücretime bakıyorum elime geçen paraya bakıyorum.. elime geçen neti brüttüme bölüyorum 0,57 çıkıyor.. bu ne demek oluyor yani maaşımın %43 ünü daha elime geçmeden kesmişler.. (bana onun diğer kısmı sgk kesintisi falan demeyin 65 yaşında emeklilik de getirdiler zaten sigortalı olmanın hiç bir manası yok, baya bildigin devlet benim kazandığımın yarısına el koyuyor)önce bir sövüyorum.. ulan kominizim olsa kazandığımın yarısını alıcaktı aq. diyorumm.. sonra anlıyorum ki ampül babanın oğlunun bir kaç gemiciğe daha ihtiyacı var.. olsun aç mı kalsın ampülün çocukları diyorum gıgımı çıkarmıyorum..
sonra giyinip dışarı çıkıyorum bakıyorum arabada benzin kalmamış.. benzin 4 lira olunca gıdım gıdım benzin koymaktan araç farklı bir boyutta gitmeye başladı aq diyorum.. dur daha maaşım yeni yatmış adam gibi benzin alam arabaya diyorum.. çekiyorum benzinciye 30 liralık benzine 70 lira vergi verip 100 liralık benzin koyuyorum, ama o da kesmiyor beni bir kere zevk almaya başlamışım... gidiyorum kasada bir de 1,5 liralık sigaraya 5,5 lira da vergi verip 7 liralık marlboromu alıyorum.. zaten maaşın yarısını elime geçmeden vermişim geri kalan yarısından da sabah sabah 75 lira vergi verip içimi huzurla dolduruyorum..
şimdi ben buraya neden çıktım?
niçin çıktım? nasıl çıktım?
bunu izaha gerek yok
gördünüz, yürüdüm çıktım!
ama, çıkmamış da olabilirim.
çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır.
görünen köy... uzakta değildir
buraya çıktıksa sonradan çıkmadık mı dedik?
bunlar bi takım uydurma laflardır...
sahi ya ben buraya neden çıktım?
kim çıkardı lan beni buraya?!
Cennet görünümlü cehennem vatanın özellikleridir.
maaşa çok fazla zam yapıolar ya ondandır o.
(bkz: çay kaşığıyla verip kepçeyle almak)
(bkz: 1000 lira maaş almıyorum ki üç öğün yemek yiyeyim)
10 LiRa domates X 4 lira benzin = 40 lira et yapar! Hadi kutlu olsun.
sadece 4 liraya benzinin doğru olduğu tespittir. zira domatesin fiyatı değişmekle beraber, etin fiyatı şu an ithal edildiği için migros, şok gibi yerlerde kilosu 15 tldir.
oy verirken kullanılan beyin bedava...
buna benzer bir olay yüzünden atinada sokaklar yanıyor. insanlar sokağa dökülüyor. bizde bi kaç üniversiteli yumurta atıyor ve bu yüzden yemedikleri jop duymadıkları hakaret kalmıyor. yunan hükümeti suspus, recebim tayyibim kükrüyor. ee sen türkiyesin ne düşünüyorsun gerizekalı.
1 varil ham petrol 150 dolarken bile 1 litre benzin 3.34 TL ye satılıyordu bu ülkede, peki petrolun varil fiyatı 40 dolara gerilemesine rağmen fiyatın düşmesi gerekirken halkı düşünen hükümet hemen aradaki oluşacak farkı vergi zammı ile kapatmış ve petrolün ham fiyatının düşmesini akaryakıt fiyatlarına yansıtmamıştır. petrol fiyatları 80 dolardan 88 dolara çıkınca petrol şirketleri zam açıklamış ama halkı düşünen hükümet vergi oranında hiç değişiklik yapmamıştır.

mal milletimin düşüncesi ise 'herkezde araba var binmesinler aq. iyi olmuş herkez arabanın sırtında' gibi yorum yapıyor şaşırıyorum.

bre mal millet. akaryakıta zam demek taşımacılık sektörüne zam demek, taşımacılık sektörüne zam demek dolaylı olarak herşeye zam demek.

bre mal millet, petrol fiyatları %5 yükselince bunu gerekçe gösterip zam yapan hükümet düştüğünde neden indirip yapmadı,yine zam yaptı.

beyninizi sikeyim demekten alamıyorum kendimi.

edit:imla
(bkz: ampulle kararan tek ülke)
orda bir memleket var uzakta... işte biz ordayız.
şu ekonomiyi yaratanların, halkın en fakir kesiminden oy almalarını da atayizler açıklasın..

ha tek cevap var: ama onlar dindar.
vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi,vergi ve yanlış politikalar.
+ domates kaç liraa?
- oon!
+ benzin kaç liraa?
- döört!
+ çarp ikisini. 40 yapar ve mhp nin kırkıncı yılı kutlu olsun.
güncel Önemli Başlıklar